Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2790 dnia: Luty 01, 2017, 09:30:31 pm »
No tak - chodzi o All New X-Men One Down. Chronologicznie jest to numer dość daleki od Bitwy atomu wg tej rozpiski - aż po Orginal Sin, którego przed wakacjami nie zobaczymy. Oryginałów nie czytałem - czekam na polskie wydania.


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2791 dnia: Luty 01, 2017, 09:45:35 pm »
No tak - chodzi o All New X-Men One Down. Chronologicznie jest to numer dość daleki od Bitwy atomu wg tej rozpiski - aż po Orginal Sin, którego przed wakacjami nie zobaczymy. Oryginałów nie czytałem - czekam na polskie wydania.

Tylko, że w wielu miejscach ta moja rozpiska jest kompletnie nie chronologiczna więc się nią nie sugeruj. One Down to 5 tom All-New X-Men więc powinniśmy dostać go niedługo po ''Procesie Jean Grey''. Pewnie w wakacje jakoś albo nawet przed w czerwcu np. ''Proces'' pewnie wyjdzie w kwietniu

Co do tego kolażu to też można wywalić 2 vol. W&X i zastąpić go Amazing Spider-Manem. No i wciąż nie wiadomo czy Death of Wolverine będzie czy nie.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2792 dnia: Luty 01, 2017, 10:01:40 pm »
@UP
Będzie ale tylko od Hachette, bo Egmont musiałby wydać albo W&X v.2 albo Wolverine v.5 i/lub v.6. A ja na to jakoś miejsca nie widzę. Chyba że wydałby jakieś grube na 200 stron wydanie jak Era Ultrona.

Możesz bogi1 dać nowy kolaż, ale na razie Egmont wydaje po kolei wg twojej propozycji. :) Czyli to All New X-Men 5 może wyjdzie dopiero po Orginal Sin.

Offline OokamiG

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2793 dnia: Luty 01, 2017, 10:23:15 pm »
A czy "Trial of Jean Gry" jest potrzebne do rozumienia dalszych przygód mutantów, kiedy to zrezygnowałem ze
Strazników ? Bo słyszałem, że to paździerz jest,

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2794 dnia: Luty 02, 2017, 12:10:40 am »
Będzie ale tylko od Hachette, bo Egmont musiałby wydać albo W&X v.2 albo Wolverine v.5 i/lub v.6. A ja na to jakoś miejsca nie widzę.
Death of Wolverine nie wymaga żadnej z tych serii, to niezależny event, nie pisz takich herezji. W&X v.2 w ogóle jest zbyteczne.  Wolverine v.5 i v.6 fajnie jakby się wyszło, bo wyjaśniło dlaczego Wolverine stracił swoje moce (vol.5), ale też nie jest to obowiązkowe. Podawałem tu jakby to było dobrze wydać:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37713.2700.html
ale wydanie samego eventu też nie stoi na przeszkodzie.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 06:25:54 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2795 dnia: Luty 02, 2017, 12:17:10 am »
Jeśli Egmont wydałby "gołą" Śmierć Wolverine'a to mam nadzieję, że ostatecznie skończy się wtedy obrzucanie błotem Hachette, że wydaje komiksy wyrwane z kontekstu i tnie runy (by Komiksomaniak). Moim zdaniem vol.5 jest kluczowy, bo choć w głupi sposób, ale pokazuje jak on stracił te moce, co bezpośrednio było przyczyną jego śmierci. A i tak chodziło o to by zastąpić go Old Man Logan, który wg fachurów z Marvela jest bardziej cool. (bzdura). I tak teraz nie mamy dojrzałych Wolverine'a i Cyclopsa, a Profesor X dalej nie żyje. Za to cały czas pod nogami pałętają się młodzicy z lat 60-tych, którzy są ni przypiął ni przyłatał.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2796 dnia: Luty 02, 2017, 12:21:13 am »
Cytuj
Jeśli Egmont wydałby "gołą" Śmierć Wolverine'a to mam nadzieję, że ostatecznie skończy się wtedy obrzucanie błotem Hachette, że wydaje komiksy wyrwane z kontekstu i tnie runy (by Komiksomaniak).

1 tom a kilkadziesiąt takich wydanych przez Hachette to różnica nie sądzisz ?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2797 dnia: Luty 02, 2017, 12:29:12 am »
Nie bo Kryzys na Nieskończonych Ziemiach czy Flashpoint też wyszedł goły i "bez kontekstu" jak Tajna Inwazja czy WWH. te wydania niczym się nie różnią, poza tym że Egmont jest droższy.

P.S. Czemu nasza trójka jeszcze nie śpi?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2798 dnia: Luty 02, 2017, 01:00:51 am »
Jeśli Egmont wydałby "gołą" Śmierć Wolverine'a to mam nadzieję, że ostatecznie skończy się wtedy obrzucanie błotem Hachette, że wydaje komiksy wyrwane z kontekstu i tnie runy (by Komiksomaniak). Moim zdaniem vol.5 jest kluczowy, bo choć w głupi sposób, ale pokazuje jak on stracił te moce, co bezpośrednio było przyczyną jego śmierci.
Przeczytaj co napisałem wcześniej (w linku) i akurat to jak stracił moce jest mało istotne. Obecnie każdy kto czyta ukazujące się Marvel Now u nas już o tym wie. W tej mini serii eventowej pojawiają się postacie z historii Wolverine'a o których polski czytelnik nic nie będzie wiedział i to jest większy problem niż brak tych niewydanych tomów Wolverine'a z Marvel Now (ta mini jest bardzo sentymentalna w niektórych momentach i chyba dlatego jest w miarę dobrze oceniana) 

A i tak chodziło o to by zastąpić go Old Man Logan, który wg fachurów z Marvela jest bardziej cool. (bzdura).
Ty naprawdę potrafisz napisać totalną bzdurę. Zastępstwem dla Logana miała być od razu Laura czyli X-23 i to działa i jest dobrze. To jest nowe i ciekawe podejście do Wolverine. A we wprowadzeniu Old Man Logan chodziło o to, że czytelnikom brakowało postaci Logana, a Marvel nie chciała go szybko wskrzeszać (choć pewnie i tak wróci) i Secret Wars dało im pewne rozwiązanie tego problemu. Czy ty w ogóle czytasz oryginalne komiksy (np. na comixology)? Bo z twojej wypowiedzi wnioskuje że NIE, więc jak masz zamiar coś napisać takiego jak wyżej, to proszę cię abyś najpierw przeczytał a potem się wypowiedział, a nie na odwrót jak masz to w zwyczaju. 

A czy "Trial of Jean Gry" jest potrzebne do rozumienia dalszych przygód mutantów, kiedy to zrezygnowałem ze
Strazników ? Bo słyszałem, że to paździerz jest,
Tak. Dowiesz się między innymi dlaczego Cyclop: opuścił szeregi X-men i wałęsa się po kosmosie z ojcem. Aby mieć większą przyjemność z tej historii najlepiej jest znać Dark Phoenix Saga. Znajomość Strażników Galaktyki jest nie konieczna (wg mnie).
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 06:33:14 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2799 dnia: Luty 02, 2017, 07:46:42 am »
Znajomość Strażników Galaktyki jest nie konieczna (wg mnie).
To teraz ja pociągnę kwestę pytań. Czy ze Strażników Galaktyki można zrezygnować po Trial of Jean Grey? Na Wiki widzę, że z tych zazębiających się historii w ich serii jest jeszcze Original Sin, ale nie wiem czy jest to jakiś zbędny tie-in (jak w przypadku Thunderbolts; Nieskończoność), czy też album ten w jakimś istotnym zakresie wpływa na cały event.

I jeszcze jedna sprawa: czy dobrze rozumiem, że Wolverine i X-Men to pierwsza zakończona seria z Marvel NOW? Chodzi mi oczywiście o te wydane u nas.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2800 dnia: Luty 02, 2017, 07:51:56 am »
I jeszcze jedna sprawa: czy dobrze rozumiem, że Wolverine i X-Men to pierwsza zakończona seria z Marvel NOW? Chodzi mi oczywiście o te wydane u nas.
Tak, to seria zakończona (jest jeszcze vol.2 składające się z 2 tomów, ale to nowe otwarcie i zamknięcie za razem, szkoda czasu, bardziej za tą serie wolałbym Amazing X-men oraz Spiderman i X-men, sporo było pisane o tym poszukaj tu lub w dziale Egmontu).
Drugą będzie Superior Spiderman, ale on dostanie kontynuacje w postaci Amazing Spiderman.
Trzecią  będzie Thunderbolts (zostały tylko 2 tomy i powinniśmy je dostać w tym roku)

To teraz ja pociągnę kwestę pytań. Czy ze Strażników Galaktyki można zrezygnować po Trial of Jean Grey? Na Wiki widzę, że z tych zazębiających się historii w ich serii jest jeszcze Original Sin, ale nie wiem czy jest to jakiś zbędny tie-in (jak w przypadku Thunderbolts; Nieskończoność), czy też album ten w jakimś istotnym zakresie wpływa na cały event.
Original Sin jest w sumie specyficznym eventem. Tie-iny do niego nie wnoszą nic do głównej jego mini serii, a bardziej służą do odkrycia jakiegoś szokującego faktu lub tajemnicy związanej z przeszłością bohatera lub grupy.
A co do Strażników Galaktyki to tak można zrezygnować, no chyba że masz zamiar sięgnąć bo Black Vortex. Po Trial of Jean Grey zmienia się trochę skład grupy i są kontynuowane wątki z początku serii dotyczące Star-Lord i jego ojca, tylko że wtedy z butami włazi Original Sin i Bendis daje tu ciała całkowicie w kwestii poświęcenia Novy z całej sagi Anihilacji która teraz zaczęła u nas wychodzić.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 08:15:41 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2801 dnia: Luty 02, 2017, 08:47:22 am »
@UP
Musiałeś wspomnieć o Anihilacji, musiałeś??? To jest dla mnie jak woda na młyn. No i teraz z tej serii na pewno nie zrezygnuję.

Offline Lesiok

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2802 dnia: Luty 02, 2017, 08:07:38 pm »
Poratowałby ktoś opinią o piątym Deadpoolu? Ktoś pisał wcześniej, że to historia spoza głównej serii. Lepsza ona przez to czy gorsza? Lista zakupów robi się napięta i muszę zacząć prowadzić ostrzejszą selekcję:)

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2803 dnia: Luty 02, 2017, 08:38:49 pm »
@Up
Słyszałem, że mimo, że jest spoza głównej serii to ma duży impakt na dalszą częsć przygód Deadpoola.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2804 dnia: Luty 02, 2017, 08:44:03 pm »
@Up
Słyszałem, że mimo, że jest spoza głównej serii to ma duży impakt na dalszą częsć przygód Deadpoola.

No ma bo przecież poznaje tam swoją przyszłą żonę. Mimo, że to miniseria to słusznie w sumie nazwali to u nas 5 tomem. Bo ktoś kto kupi ''Wesele Deadpoola'' będzie już wszystko wiedział ;)

 

anything