Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2820 dnia: Luty 08, 2017, 10:29:04 am »
To jest piękne że od lipca każdy będzie miał wybór jakie wydanie chce mieć i czy woli twardą, czy miękką okładkę. Szkoda, że standardem takie coś jest na razie tylko w komiksach z Thorgalem.

Bruce J. Hawker, Kryształowy Miecz czy Fight Club obdbijają się od ściany, którą wokół siebie wzniosłeś.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2821 dnia: Luty 08, 2017, 11:43:32 am »
Bruce J. Hawker, Kryształowy Miecz czy Fight Club obdbijają się od ściany, którą wokół siebie wzniosłeś.
Trochę zły przykład bo te na miękko to są pojedynczy zeszyty/albumy.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2822 dnia: Luty 08, 2017, 11:47:49 am »
Ale masz wybór między twardą i miękką okładką.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2823 dnia: Luty 08, 2017, 12:22:07 pm »
Bazylowi chodziło o (prawie) to samo zbiorcze wydanie w SC lub HC np Hawkeye czy Ms.Marvel Egmont/WKKM.

A Horror podał przykład na zasadzie pierwszy tom Hawkeyea w WKKM albo w zeszytach od Egmontu  :smile: które wyszły by drożej jak Fight Club 2. Bardziej trafne byłoby porównanie "Prosto z Piekła" z pierwszym wydaniem na twardo a drugim na miękko podobnie z "Black Hole" (tylko że na odwrót).

@DOWN
Ostrożnym  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 02:22:51 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2824 dnia: Luty 09, 2017, 09:30:02 am »
Przeczytałem Ms Marvel i niestety nie jest to chyba komiks dla mnie. Jedyne co mi się podobało to rysunki. A może po licznych zachwalaniach oczekiwałem zbyt wiele. Oby Hawkeye dał radę, bo na niego czekam najbardziej.
Czy rzeczą która ci się nie podobała to jest teendrama? Bo jeśli tak to tego w Hawkeye nie ma. Mnie osobiście ta pozycja się podobała. Wizualnie komiks świetny, te ilustracje trochę przypominają mi serię Saga.
Wątki muzułmańskie są wplecione naturalnie w serię, nie odczuwałem, że to wszystko jest na siłę, ale nie ma co ukrywać, że komiks nagrody zdobywała ze względu właśnie na nie. To nie jest jakaś super wybitna historia, ale jest bardzo przyjemna i jest swoistym powiem świeżości względem pozostałych tytułów. Jej trochę przyziemny charakter (bardziej street levelowy), gdzie nie ma jakiś wielkich zagorzeń dla ziemi i bohaterowie muszą ją ratować co tydzień, jest na pewno na plus.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 09:40:43 am wysłana przez mkolek81 »

Offline marian381

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2825 dnia: Luty 09, 2017, 09:35:43 am »
Mnie Ms. Marvel bardzo przypadła do gustu. Obawiałem się, że poprawność polityczna będzie tutaj aż kipieć, ale o dziwo autorzy chyba byli świadomi tego, że mogą przeszarżować i umiejętnie balansowali na jej granicy. To taki typowy origin strory z wplecionymi problemami nastolatków. Jest czerstwy humor, a jednocześnie czuć ciepło płynące od bohaterów. Czekam na kolejne tomy, oby tego nie zepsuli.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2826 dnia: Luty 09, 2017, 10:23:30 am »
Czy rzeczą która ci się nie podobała to jest teendrama? Bo jeśli tak to tego w Hawkeye nie ma.

Dokładnie, rozterki 13 latki itp. Nie mój klimat. Poprawność polityczna też mi jakoś strasznie nie przeszkadzała, ale przemyślenia bohaterki o religii pokoju itd nie wpłynęły również korzystnie na mój odbiór całości. Dam pewnie szansę w 2 tomie, ale jak nic się nie zmieni, to będzie 2 seria z Now wydawana w Polsce po Thunderbolts, którą odpuszczę.

Hawkeye mam nadzieję da radę, czekam na niego z niecierpliwością.

Przeczytałem też Bitwę Atomu. Po tym jak czytałem, że komiks nie jest wart stawianie na swojej półce, myślałem że będzie gorzej. Jest średnio, ciągłe lanie po pyskach itp, ale że X-men z tm semic cały czas jest w mojej pamięci, czytam o nich wszystko i kupuje jak leci. Rysunek całkiem miły dla oka.

Offline SirBlackheart

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2827 dnia: Luty 09, 2017, 11:01:08 am »
Z tą poprawnością nie przesadzajcie. Żyjemy na planecie pełnej rozmaitych filozofii, pigmentów i wyznań, zatem normalnym jest, że komiksy nie mogą przynależeć tylko do białej, chrześcijańskiej większości(?). To jest po prostu komiks o superbohaterce, która jest muzułmanką i żyje w muzułmańskiej rodzinie i tyle. I co z tego? Dla mnie nie ma tam niczego dziwniejszego niż w komiksie o białym Peterze Parkerze. A jest nawet lepiej. Ms. Marvel to powiew świeżego powietrza w dusznym pokoju pełnym przepoconych rajtuz. Cieszy mnie ta seria, liczę na więcej. I liczę też na więcej odważnych premier ze strony Egmontu.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2828 dnia: Luty 09, 2017, 11:28:52 am »
To jest po prostu komiks o superbohaterce, która jest muzułmanką i żyje w muzułmańskiej rodzinie i tyle. I co z tego?


Szczerze mówiąc, naczytałem się wczesniej tyle o tej muzułmańskiej bohaterce, że w konfrontacji z rzeczywistością poczułem się nieco rozczarowany.
To jest komiks o amerykańskiej nastolatce, chodzącej do amerykańskiej szkoły i przezywającej problemy amerykańskiej nastolatki. Tyle, że modli się w meczecie, a nie w kościele...
Więcej obyczajowej egzotyki było w "Blankets"niż tutaj.


Komiks jest zabawny, dobrze się go czyta, bohaterka urocza, będę serię kupował dalej (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas), ale niczego rewolucyjnego w niej nie widzę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2829 dnia: Luty 09, 2017, 12:12:04 pm »
Komiks jest zabawny, dobrze się go czyta, bohaterka urocza, będę serię kupował dalej (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas), ale niczego rewolucyjnego w niej nie widzę.

Bo to nie jest rewolucyjne i z tym się zgodzę, ale jest pewnym powiewem świeżości od reszty superbohaterów, gdzie wszystko już przerobiono po 10 razy.

Offline SirBlackheart

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2830 dnia: Luty 09, 2017, 12:20:56 pm »

Szczerze mówiąc, naczytałem się wczesniej tyle o tej muzułmańskiej bohaterce, że w konfrontacji z rzeczywistością poczułem się nieco rozczarowany.
To jest komiks o amerykańskiej nastolatce, chodzącej do amerykańskiej szkoły i przezywającej problemy amerykańskiej nastolatki. Tyle, że modli się w meczecie, a nie w kościele...
Więcej obyczajowej egzotyki było w "Blankets"niż tutaj.


Komiks jest zabawny, dobrze się go czyta, bohaterka urocza, będę serię kupował dalej (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas), ale niczego rewolucyjnego w niej nie widzę.

No ale chyba o to chodziło, żeby nie robić z tego manifestu, tylko rzecz zupełnie normalną. Żeby nie było tego hurr-durru o poprawności politycznej etc., jaki ostatnio jest modny wśród ludzi, którzy uzmysławiają sobie nagle, że są rasistami, ale wciąż boją się tego przed sobą samym, jak i przed opinia publiczną, przyznać wobec czego szastają bezmyślnie tą narracją .

A o rewolucję tez tu nie chodzi, tylko o cwaną, choć lekką w gruncie rzeczy ucieczkę od przedawkowania supergierojozy zmasowanej.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2831 dnia: Luty 09, 2017, 12:22:11 pm »
Bo to nie jest rewolucyjne i z tym się zgodzę, ale jest pewnym powiewem świeżości od reszty superbohaterów, gdzie wszystko już przerobiono po 10 razy.


Z tym z kolei ja się zgodzę..
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rand34

Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2832 dnia: Luty 09, 2017, 12:27:24 pm »
Zauważyłem, że zazwyczaj mam odmienne opinie niż reszta na forum, w przypadku Bitwy Atomu nie było inaczej. Czytając ten komiks przypomniała mi się seria X-men z Fox Kids, zawirowanie w czasie, zmiany stron konfliktu itp. Jeden z lepszych tytułów jakie ostatnio czytałem w Marvel Now.
Za to Uncanny Avangers tom 2 to jakieś totalne nieporozumienie, jeden wielki chaos i brak chęci dalszego czytania. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy, pierwszy mimo iż rewelacyjny nie był, czytało się w porządku z drugiego niestety niedużo zrozumiałem pewnie z powodu braku wiedzy o marvelovym kosmosie i postaciach... To ja już chyba wole proste ale czytelne Thunderbolts. Bardzo też licze na bardziej przyziemne Ms.. Marvel, mam nadzieję ze tu moja opinia nie będzie odbiegała od większości... ;-)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2833 dnia: Luty 13, 2017, 02:22:35 pm »
Zdjęcie z FB:



I jest piątka na Deadpoolu  :doubt: już potrafię przewidzieć co Egmont odwali  :badgrin:
Niby szczegół ale po cholerę? (żeby nikt się nie ważył opuścić  :smile: ) i cała numeracja się teraz przesunie.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 02:26:35 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2834 dnia: Luty 13, 2017, 02:34:31 pm »
Zdjęcie z FB:
I jest piątka na Deadpoolu  :doubt: już potrafię przewidzieć co Egmont odwali  :badgrin:
Niby szczegół ale po cholerę? (żeby nikt się nie ważył opuścić  :smile: ) i cała numeracja się teraz przesunie.

Widzę, że jeszcze nie rozpakowane więc autor raczej nie podzielił się zapowiedziami ? Mi też już wysłali i paczka dojdzie jutro. Fajnie, że wrócili do wysyłania 2 dni przed premierą jak kiedyś, bo ostatnio wysyłali w dzień premiery i przychodziło w czwartek 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 02:38:09 pm wysłana przez bogi1 »