Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2940 dnia: Marzec 01, 2017, 11:45:48 am »
No, Uncanny Avengers to jakaś totalna jazda po bandzie. Odnoszę wrażenie, ze ktoś powiedział twórcom: "ok, tutaj macie taki tytuł, w ramach którego możecie robić wszystko, a jak ja mówię wszystko, to mam na myśli WSZYSTKO". No i robią. Aż łeb boli.

Offline Gazza

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2941 dnia: Marzec 02, 2017, 09:34:19 am »
Że Marvel trzepie serie jedna za drugą i chałturzy - wiadomo nie od dziś, ale skąd w Egmoncie presja na wydawanie "byle czego" spod szyldu Avengers mając pod ręką lepsze serie, ba nawet lepsze historie w obrębie tego zespołu?

No, Uncanny Avengers to jakaś totalna jazda po bandzie. Odnoszę wrażenie, ze ktoś powiedział twórcom: "ok, tutaj macie taki tytuł, w ramach którego możecie robić wszystko, a jak ja mówię wszystko, to mam na myśli WSZYSTKO". No i robią. Aż łeb boli.
To by dobrze świadczyło o wydawcy, a źle o twórcach - ilu chciałoby, a nie może, pozwolić sobie na taki luksus... :smile:

Offline Zakrza

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2942 dnia: Marzec 02, 2017, 09:55:34 am »
Że Marvel trzepie serie jedna za drugą i chałturzy - wiadomo nie od dziś, ale skąd w Egmoncie presja na wydawanie "byle czego" spod szyldu Avengers mając pod ręką lepsze serie, ba nawet lepsze historie w obrębie tego zespołu?
To by dobrze świadczyło o wydawcy, a źle o twórcach - ilu chciałoby, a nie może, pozwolić sobie na taki luksus... :smile:
Pewnie dlatego, że Avengers są popularni i się sprzedają. Widać wyraźnie, że najpierw brali się za najpopularniejsze postaci (Avengers, Spider-man, X-men), a dopiero później zaczęli wydawać serie, które zbierają świetne recenzje (Ms Marvel, Hawkeye).
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2943 dnia: Marzec 04, 2017, 09:00:14 pm »
Muszę powiedzieć, że po lekturze "Ms. Marvel" jestem bardzo zadowolony :)

Widać po nim, że był pisany z myślą o młodych czytelnikach, ale moim zdaniem to bardzo dobrze, że powstał komiks superhero, który wychodzi poza stereotypową bazę czytelniczą mężczyzn w średnim wieku i niejako wraca w tym względzie do korzeni. Przy tym trzeba zauważyć, że całość jest zrobiona zręcznie, tak że może przypaść do gustu także starszemu odbiorcy.

Podobał mi się zarówno ciepły humor, jak i ogólne przesłanie historii o szanowaniu swoich korzeni i wartości pozostawania sobą mimo presji rówieśników na różne "modne" zachowania.

Wątki związane z islamem są bardzo widoczne w komiksie, ale uważam, że ich obecność jest w pełni uzasadniona i odgrywa ważną rolę w przedstawianiu środowiska i otoczenia bohaterki. Nie czułem wcale, że są wciśnięte na siłę.

Bardzo sympatyczne rysunki (chyba czytałem kiedyś kilka zeszytów "Spider-Man loves Mary Jane" tego twórcy) i mnóstwo żarcików poutykanych na opakowaniach, nagłówkach gazet, szyldach itp. (wietnamski spożywczak Radosława :) ) dopełniają pozytywnego wrażenia.

Nie kojarzę innych przekładów komiksów autorstwa Anny Tatarskiej, ale ten stylistycznie wyszedł bardzo fajnie - żadnych zgrzytów nie uświadczyłem. Zastrzegam, że nie robiłem porównania z tekstem źródłowym. Miło było widzieć w polskim wydaniu dodatkowe przypisy wyjaśniające niektóre terminy. Nie jestem tylko pewien, czy Abu i Ammi ("tata" i "mama") nie powinno się pisać małą literą, ale to chyba szczegół.

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2944 dnia: Marzec 06, 2017, 09:39:26 am »
Po lekturze "Wyzwania Draculi" jestem bardzo zadowolony. Czytałem i cały czas lałem ze śmiechu: teksty, detale i poziom absurdu - miodzio. Chyba najlepszy Deadpool wydany w Polsce do tej pory. Rogowski robił co mógł przy tłumaczeniu i generalnie daje radę, ale w oryginale - wiadomo - to wszystko wybrzmiewa jeszcze lepiej.
Tekst tego tomu - "jestem cukrzykiem" ;)
Naprawdę jestem zaskoczony, bo seria Posehna i Duggana w MN jest... średnioprzyzwoita. A Wy co myślicie?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2945 dnia: Marzec 06, 2017, 10:50:48 am »
Nie kojarzę innych przekładów komiksów autorstwa Anny Tatarskiej
Bo ona na co dzień zajmuje się czymś innym niż komiksami: http://film.onet.pl/autorzy/anna-tatarska

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2946 dnia: Marzec 06, 2017, 11:44:18 am »
W Wyzwaniu Drakuli nie podobał mi się tylko "rękoczyn Heimlicha". Powinien być "uścisk".

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2947 dnia: Marzec 06, 2017, 11:56:01 am »
W Wyzwaniu Drakuli nie podobał mi się tylko "rękoczyn Heimlicha". Powinien być "uścisk".
nie masz racji to jest poprawna forma, a twoje widzi mi się nie ma tu nic do gadania :smile:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Henry_Heimlich

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2948 dnia: Marzec 06, 2017, 12:10:20 pm »
Albo chwyt! Rękoczyn tam nie pasował.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2949 dnia: Marzec 06, 2017, 12:16:42 pm »
Albo chwyt! Rękoczyn tam nie pasował.
Być może, nie ma teraz jak tego sprawdzić, ale tak Rogowski zrobił to lepiej niż tłumacze w KSM  :wink:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2950 dnia: Marzec 07, 2017, 11:17:46 am »
Być może, nie ma teraz jak tego sprawdzić, ale tak Rogowski zrobił to lepiej niż tłumacze w KSM  :wink:

Niby lepiej, ale w posłowiu wciąż są błędy - nie tylko literówka, ale i merytoryka, np. o tym, że polski czytelnik nie miał możliwości przeczytania komiksów z Blade'em w roli głównej. A tymczasem zarówno Semic, jak i Mandragora wydali komiksy mu poświęcone.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2951 dnia: Marzec 07, 2017, 11:44:12 am »
@UP
Ciiichooo. Błędy Egmontu się nie liczą. Tylko te w Kolekcjach urastają do miana góry lodowej. :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2952 dnia: Marzec 12, 2017, 10:26:42 pm »
Jestem mało zorientowany w temacie, więc pytanie do specjalistów: chciałbym przeczytać napisany przez Hickmana run "Avengers". Domyślam się, że jest to zagmatwana sprawa, ale które tomy trzeba przeczytać i w jakiej kolejności? Czy wyszły już wszystkie u nas/wyjdą? Trzeba czytać poboczne tomy (np GotG) czy da się obejść bez nich? Jak się ma do naszego wydania zapowiadany omniak? Jest bardziej kompletny, polskie wydania coś pomijają?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2953 dnia: Marzec 12, 2017, 10:39:26 pm »
Jestem mało zorientowany w temacie, więc pytanie do specjalistów: chciałbym przeczytać napisany przez Hickmana run "Avengers". Domyślam się, że jest to zagmatwana sprawa, ale które tomy trzeba przeczytać i w jakiej kolejności? Czy wyszły już wszystkie u nas/wyjdą? Trzeba czytać poboczne tomy (np GotG) czy da się obejść bez nich? Jak się ma do naszego wydania zapowiadany omniak? Jest bardziej kompletny, polskie wydania coś pomijają?


To jest dobry wątek


http://community.comicbookresources.com/showthread.php?142-Hickman-s-Avengers-Reading-Order


Ja osobiście tego omnibusa będę uważał za niekompletnego bo Thanos Rising jest dosyć istotnym elementem tego całego przedstawienia.


Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2954 dnia: Marzec 12, 2017, 10:56:36 pm »
Przed chwilą ze schowka wyleciał klasyczny Deadpool, ale trafiłem na jedną pochlebną opinię i zastanawiam się czy brać Deadpool`a z Draculą.
Jakieś szersze potwierdzenie, że to niezła historia z humorem ponad poziom rocznego suchara?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything