Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3060 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:20:57 pm »
Po prostu chwyć za te 3 tomy i czytaj, więcej nie musisz wiedzieć, wszystko w nich jest.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3061 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:25:40 pm »
Feldkurat ma rację - niezbyt poręczne to wydanie Infinity było. I jeszcze bez okładek. Na szczęście w Hachette jest lepiej pod tym względem. Minusem jest brak dwóch zeszytów New Avengers. :doubt:

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3062 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:40:36 pm »
Minusem jest brak dwóch zeszytów New Avengers. :doubt:
I mnie to wystarczyło, wolę skakać między tymi tomami niż stracić 2 zeszyty, które mają minimalny (ale jednak) wpływ na dalszą część, więc niech żyje Egmont!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3063 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:48:32 pm »
@UP
To jest argument jak najbardziej. Rozwiązaniem byłoby wydłużenie tomu New Avengers do 8 zeszytów, ale to oczywiście się nie stanie. Tu ja będę miał dziurę, albo co.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3064 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:55:27 pm »
Tak samo cienką "Wojnę Avengers z Defenders" mogli wzbogacić o (prawie) 3 zeszyty "Defenders", żeby było płynne przejście z "Dnia Defenders", ale na tym bazuje ta kolekcja, żeby znaleźć naiwniaków, którzy się złapią na takie rzeczy. My mieliśmy tylko wybór mieć albo nie mieć, ale przy "Nieskończoności" jest jeszcze jeden - lepszy i ten właśnie zalecam, ale Twoja sprawa. Pokazujesz, że kolekcjoner z Ciebie godny podziwu, ale komiksiarz godny pożałowania.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3065 dnia: Kwiecień 07, 2017, 08:43:12 pm »
Eeee - bez takich obiektywów mi tu. I sie zdecyduj. Albo ważniejsza jest jednolitość wydania albo nie. Jak będę miał New Avengers Hachette to i Infinity Hachette.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3066 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:29:13 am »
Zasadniczo nie rozumiem Bazyl o co ci chodzi, komiksy z Marvel Now są tańsze, więc po co przepłacać za wydania z kolekcji. Kup te które nie zostaną wydane przez Egmont i tyle.

A co do Hawkeye i Ms Marvel + Moonknight to te serie były tak wiele razy powtarzane w prośbach o wydanie i to dużo wcześniej niż zapowiedziano to przedłużenie w UK kolekcji o Marvel Now, więc nie ma co się dziwić że Egmont je wydał, tym bardziej tak jak napisał Anionorodnik licencje Egmont kupuje ze znacznym wyprzedzenie (identyczna sytuacja była z Nowym DC).

Dziwi mnie także to że niektórzy mają problem z czytaniem Nieskończoności, mając z tyłu diagram jak czytać po kolei. Jest wyraźnie zaznaczone, gdzie kończy się dany zeszyt a zaczyna drugi. Jedyną dodatkową pomocą są zakładki, aby nie wertować w szukaniu gdzie skończyło się czytać dany tom.

A co do serii z Marvel Now to Egmont mógłby się jeszcze zainteresować wydaniem Amazing X-men (pisałem już o tym dlaczego bardzo dawno temu) oraz Spiderman 2099 (bo to naprawdę dobra seria jest).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 12:34:01 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3067 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:38:12 am »
Zasadniczo nie rozumiem Bazyl o co ci chodzi, komiksy z Marvel Now są tańsze, więc po co przepłacać za wydania z kolekcji. Kup te które nie zostaną wydane przez Egmont i tyle.

Tu działa tzw. zasada prymatu kolekcji ;) Jeżeli ma do wyboru wydanie A i B, z czego A jest "kolekcyjne" a B zwykłe, to zawsze wybierze wydanie A. Jeżeli nawet wydanie A będzie tańsze od wydania B, zasłoni się hipotetyczną sytuacją powołując się na to, że gdyby wydanie A wychodziło w formie wydania B, kosztowało by mniej. Nie ma znaczenia, że sumarycznie wydanie A wychodzi drożej, niż wydanie B.


A co do serii z Marvel Now to Egmont mógłby się jeszcze zainteresować wydaniem Spiderman 2099 (bo to naprawdę dobra seria jest).

O to bym kupił z przyjemnością. Pająka jest zdecydowanie za mało u nas.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3068 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:14:02 am »
licencje Egmont kupuje ze znacznym wyprzedzenie (identyczna sytuacja była z Nowym DC).
W październiku mówili że już nie będą zaczynać nowych serii z Nowe DC ( 25:15 ) a teraz postanowili jeszcze wydać Wieczni Batman i Robin  :smile: Jakby wiedzieli na MFKiG to by zapowiedzieli jak w 2015 Wiecznego Batmana. Więc teoria że to musi trwać nie wiadomo ile obalona  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 07:26:46 am wysłana przez JanT »

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3069 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:36:12 am »
Oprócz tego, że polskie Hachette mogłoby zamiast dubli wydać tytuły z innych edycji
Nie jest powiedziane, że tego nie zrobi :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3070 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:43:39 am »
No już raczej jest  :smile: Anion napisał że będą wykorzystywać tłumaczenia z Egmontu czyli wszystko jasne.

Też dał listę na fanpage:



A on się nigdy tak nie wychyla jak nie jest pewny :smile:

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3071 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:53:11 am »
No już raczej jest  :smile: Anion napisał że będą wykorzystywać tłumaczenia z Egmontu czyli wszystko jasne.

Też dał listę na fanpage:



A on się nigdy tak nie wychyla jak nie jest pewny :smile:


Znowu szerzysz niepotwierdzone ploty  :???:  jak przeczytasz komentarze na fb pod tym postem to jest tam wyraźnie napisane, że nie jest potwierdzone, że u nas też ta lista będzie wyglądać. Poczytaj wszystko na spokojnie, żebyś nie musiał potem znowu swoich postów usuwać.  :cool:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3072 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:58:31 am »
Jakie ploty jak dałem zdjęcie listy Aniona?

Ale daję ten komentarz: "AR: Napisaliśmy wyraźnie, że to tylko PRAWDOPODOBNY zestaw, bo taki wyszedł za granicą. Lista polskich tomów i ich kolejność nie została jeszcze ujawniona przez polskich oddział Hachette."

a to była odpowiedź co do kolejności: "Kolejność wydawania będzie taka jak na liście powyżej?"

Anion wczoraj napisał  "Będą wykorzystywać tłumaczenia Egmontu (w tym jedno jego  :smile: )" Jeśli to wie to i chyba listę zna nie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 08:03:45 am wysłana przez JanT »

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3073 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:09:47 am »
Zobaczę to uwierzę. Po prostu byłbym ostrożny, żeby nie było powtórki z omnibusa Spider-Mana ;)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3074 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:14:41 am »
Tam "uważałem że to może chodzić o to" i dokładnie napisałem dlaczego (cytaty Muchy z FB itp)  :smile:

A teraz dałem listę Aniona z FB a nie jakieś "niepotwierdzone ploty'.

 

anything