Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3225 dnia: Maj 01, 2017, 10:29:43 pm »
@death_bird
To ci się trzeci tom znowu nie spodoba (mi bardzo :) ). Poważniejsi są Uncanny X-Men.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3226 dnia: Maj 01, 2017, 10:33:24 pm »
To sięgnąłeś po niewłaściwy komiks z iksami. Ten komiks taki jest i taki będzie.

Nie mogę wykluczyć. "Niestety" na mnie te cztery magiczne literki działają tak, że z najwyższym trudem powstrzymałem się przed zakupem "All New..."
Stąd zresztą moje rozczarowanie zw. z dotychczasowym brakiem klasycznych historii w ramach Klasyki Marvela. Ale może w końcu się doczekam...  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3227 dnia: Maj 01, 2017, 10:37:38 pm »
@UP
Pierwszy tom All New kup bo jest zaskakująco przyjemny. To cała kolejna pięciolatka jest do pominięcia. :) No i wytrzymaj - niedługo God Love, Man Kills.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3228 dnia: Maj 01, 2017, 10:47:04 pm »
Jason Aaron z posłowia:
Cytuj
Fun is not a dirty word. That was my mantra coming into this series. [...] I was given the chance by my esteemed editors, Nick Lowe and Axel Alonso, to create that new school. I knew right away, I wanted it to be the wildest, craziest school the Marvel Universe had ever seen. I wanted to reclaim the tag line that once ran above the title of the original X-Men series: "The Strangest Teens of All!" And above all else, I wanted it to be fun.
[dalej dłuższy akapit o tym, że dłuższy czas pisał dość poważne, krwawe i depresyjne historie w swoim Wolverinie] Perhaps it was because I was comig off that story, which was enough to distrub even me, that I wanted to swing the pendulum in the opposite direction. I didn't want to write about serious and dark X-Men. I wanted to write something that was full of joy and laughs but was more than just a series of jokes. Something that was about growing up, about what it means to be an oddball kid in school, to be a parent. [kilka akapitów]
Thanks for giving me the chance to have som fun. Hope you had some too.

Reasumując ciężko komiksowi, który u swoich podstaw ma być niepoważny, stawiać zarzuty, że jest niepoważny. Poczekaj na luzie na Uncanny X-Force od Muchy.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 12:59:51 am wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3229 dnia: Maj 02, 2017, 12:19:36 am »
Nigdy wcześniej nie widziałem tego posłowia. Ale w tym momencie przyjmuję do wiadomości, że "W&X" jest komiksem niepoważnym i tym samym muszę poważnie przemyśleć zakup kolejnych tomów. Szczeg. przy tak rosnącym wyborze na rynku...  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3230 dnia: Maj 02, 2017, 01:01:10 am »
Dokładnie to sugeruję. Nie warto się truć czymś, co nam nie pasuje/czego nie jesteśmy targetem.

W omnibusie poza tym posłowiem (ono jest sporo dłuższe, ale kaman, nie będę przepisywał ;)) znalazło się też siedem stron tweetów uczniów rzecznej mutanckiej szkoły. Sympatyczny dodatek pasujący do klimatu serii.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 01:04:47 am wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3231 dnia: Maj 02, 2017, 01:30:10 pm »
Zapomniałem dodać: akurat notka służbowa na końcu tomu była całkiem sympatyczny. I prof. Logan ma zadziwiająco ładny styl pisma.  :smile:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3232 dnia: Maj 03, 2017, 03:25:37 pm »
Chronologia tomów Marvel Now 1.1 uzupełniona o katalog Egmontu 2017:

lub wersja pdf:
https://takasobiestronka.files.wordpress.com/2017/05/marvel-now2.pdf

Offline Cringer

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3233 dnia: Maj 03, 2017, 03:43:07 pm »
Night wolf świetna robota, przyda się :smile:

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3234 dnia: Maj 03, 2017, 04:08:25 pm »
Night wolf świetna robota, przyda się :smile:
Dzięki :)


Zrobiłem to dla ogólnej orientacji, pod koniec na ostatnich 3 liniach dzieje się bardzo dużo i tutaj Egmont dał nam punkty zapalne. Śmierć Wolverina dzieje się w czasie Axis, a Amazing zaczyna Spider-vers, jeszcze między nimi Black Vortex GoG/X-men. Ludzie piszą że chcieli by zobaczyć MK ale z tego co widzę to chronologicznie zaczyna się on po OS więc nadzieja jest na przyszły rok :)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3235 dnia: Maj 04, 2017, 08:52:12 pm »
Dopiero po zerknięciu ponownie na ostatnią stronę Avengers vs Defenders, zwróciłem uwagę, że tom z Valkyrią w MMH to będzie kolejna historia z Marvel Now - Fearless Defenders. czyli całkiem nieźle. Choć mnie najbardziej ciekawi Bitter March z Zimowym Żołnierzem.

Offline Gazza

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3236 dnia: Maj 12, 2017, 02:52:32 pm »
Szybkie pytanko do oczytanych - warto wchodzić w Uncanny Avengers i Uncanny X-men?
Jakieś krótkie opinie byłyby mile widziane...
Niby coś czytałem w sieci ale Waszym opiniom ufam bardziej ;)

Kijanek

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3237 dnia: Maj 12, 2017, 02:54:23 pm »
Szybkie pytanko do oczytanych - warto wchodzić w Uncanny Avengers i Uncanny X-men?
Jakieś krótkie opinie byłyby mile widziane...
Niby coś czytałem w sieci ale Waszym opiniom ufam bardziej :wink:
Szczerze da się czytać, fajerwerków nie ma i momentami męczące.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3238 dnia: Maj 12, 2017, 03:00:18 pm »
Uncanny X-Men lepsze od All-New X-Men (ale najlepiej zbierać oba) Uncanny Avengers mi się podoba.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3239 dnia: Maj 12, 2017, 03:48:54 pm »
Szybkie pytanko do oczytanych - warto wchodzić w Uncanny Avengers i Uncanny X-men?
Jakieś krótkie opinie byłyby mile widziane...
Jeśli lubisz szalone pomysły Remendera to Uncanny Avengers polecam jak najbardziej, tylko nie zraź się pierwszym tomem, jest okropny wg mnie (warto przeczytać go tylko ze względu aby wiedzieć o co chodzi z Red Skullem), ale później to jest już jazda bez trzymanki.
Uncanny X-men na początku trzymam poziom (później będzie gorzej), lepsze niż All New X-men, gorsze niż Wolverine i X-men. Ale to jest moje zdanie tylko.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 03:58:40 pm wysłana przez mkolek81 »