trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 353362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 18, 2015, 06:19:58 pm »
Czy mogłoby się to wiązać z faktem, że ciemne tkaniny nagrzewają się szybciej niż jasne poprzez pochłanianie większej ilości promieni słonecznych? Wtedy oprócz rozpoznawania pola elektromagnetycznego Daredevil mógłby też wyczuwać dotykiem subtelne różnice w temperaturze pomiędzy powierzchniami w różnych kolorach.
Światło to fale elektromagnetyczne o odpowiednio dużej częstotliwości, które mogą również być rozpatrywane jako cząstki - fotony (dualizm korpuskularno-falowy). Gdy energię fotonów odpowiednio zmniejszyć, co jest rownoznaczne ze zmniejszeniem częstotliwości fali, wówczas fotony (albo jak kto woli - fale) są interpretowane jako ciepło. Zatem światło i ciepło, to różne "stany" tego samego bytu fizycznego, jakim są fale elektromagnetyczne. Z cudowną transmutacją Światła w Ciepło mamy np. do czynienia w efekcie cieplarnianym w samochodzie: w słoneczny dzień fotony emitowane ze Słońca wpadają przez szyby do naszego samochodu i podczas "przedzierania" się przez szyby tracą energię na tyle, że już nie mogą się z samochodu wydostać; bidotki latają sobie w samochodzie wte i wewte, a jak przychodzi człowiek i wsiada do samochodu to wtedy jest nimi, Buch!!!, bombardowany i jest mu bardzo gorąco. 

W rzeczy samej, ciemne przedmioty szybciej się nagrzewają niż mniej ciemne, bo pożerają więcej fotonów w jednostce czasu, a co za tym idzie ich energię. Jak wyżej napisałem, ciepło - podobnie jak światło - to fale elektromagnetyczne, zatem - zasugerowane przez Ciebie - wykrywanie przez Daredevila dotykiem subtelnych różnic temperatur powierzchni sprowadza się do wykrywania zmian w charakterystyce odpowiednego pola elektromagnetycznego. Jesli Daredevil opierałby się jedynie na polu emitowanym przez zewnętrze źródła (czyli nie przez niego samego), np. Słońce, żarówki, etc, wówczas nie rozróżniałby kolorów w ciemności (nie wiem czy rozróżnia?). Nadto, jesli bazowałby jedynie na temperaturze powierzchni, wowczas byłby swego rodzaju "temperaturowym daltonistą" (być może jest - tego nie wiem), bo miałby szanse rozróżniać kolory jedynie jako "byty jednowymiarowe", w szczególności być może rozróżniałby np. jedynie odcienie kolorów. Nie wdajac się w zbedne szczególy, napisze, że u podłoża tego "temperaturowego daltonizmu" lezy fakt, iż wartości temperatury opisywane są przez pojedyncze liczby (np. to co widać na termometrze), podczas gdy przestrzen doswiadczanych przez nas kolorow jest co najmniej 3-wymiarowa, tzn. każdy kolor opisywany jest przez kilka, powiedzmy, 3 liczby. Zatem kolory są bytami nieco bardziej złożonymi niż temperatura, a co za tym idzie, interpretacja temperaturowa kolorow musi być uboższa od kolorów takich, jakimi są w (naszej) rzeczywistości. 

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 18, 2015, 06:27:32 pm »
Takie małe pytanko - czy mi ktoś powiedzieć, na którym tomie kończy się pierwsza część panoramy?

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 18, 2015, 06:35:39 pm »
Takie małe pytanko - czy mi ktoś powiedzieć, na którym tomie kończy się pierwsza część panoramy?

Może to Ci pomoże:

https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela/photos/pb.100901473429299.-2207520000.1437240722./436642423188534/?type=3&theater


@ Kuki: dziękuję za obszerną odpowiedź. Nie jestem ścisłowcem, ale coś mi się kołatało o powiązaniu światła z ciepłem jako różnych przejawów tego samego zjawiska i widzę, że dobrze mi się zdawało.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 18, 2015, 07:22:17 pm »
@ Kuki: [...] Nie jestem ścisłowcem.
Hmm... To dlaczego czytasz i jeszcze na dodatek poddajesz publicznej krytyce książki z fizyki teoretycznej takie, jak Daredevil?  :wink:

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 18, 2015, 07:27:35 pm »
Hmm... To dlaczego czytasz i jeszcze na dodatek poddajesz publicznej krytyce książki z fizyki teoretycznej takie, jak Daredevil?  :wink:

W akcie solidarności z dużym odsetkiem internautów postanowiłem wypowiedzieć się autorytatywnie w sprawie, o której nie mam zielonego pojęcia  :smile: Na szczęście moja "zanęta" przyciągnęła parę ciekawych opinii i wyjaśnień.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 20, 2015, 09:59:30 am »
Próbowałem wyciągnąć z infolinii info o kolejnych tomach, ale nic nie mają.
Podobno "pod koniec tygodnia wydawca powinien mieć jakieś większe info".
AHA :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 20, 2015, 10:13:30 am »
Próbowałem wyciągnąć z infolinii info o kolejnych tomach, ale nic nie mają.
Podobno "pod koniec tygodnia wydawca powinien mieć jakieś większe info".
AHA :smile:
Zamiast trzech tomów podadzą pięć  :biggrin:

Offline pjoter84

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:03:14 pm »
otrzymał ktoś paczkę z komiksami nr 68 i 69 ????
bo trochę zwlekają

Offline grzech83

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 24, 2015, 06:11:38 pm »
Witam wszystkich :smile: mam małe pytanie: w jakiej kolejności czytać komiksy Mroczna Phoenix, Druga Geneza oraz Zmierzch Mutantów?
Patrząc po zawartości wydaje mi się, że Phoenix jest ostatnia ale nie jestem pewien
Z góry dzięki za odpowiedź

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 24, 2015, 06:27:32 pm »
Chronologicznie te opowieści ukazały się dokładnie w odwrotnej kolejności niż w wkkm. Ale wstrzymaj się jeszcze trochę - za niedługo wyjdzie Secret Empire. Z drugoplanową ale ważną rolą mutantów z x-men.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 24, 2015, 07:00:05 pm »
Ale wstrzymaj się jeszcze trochę - za niedługo wyjdzie Secret Empire. Z drugoplanową ale ważną rolą mutantów z x-men.

O, nie wiedziałem, że X-men występują w tym komiksie.

Do chronologicznej lektury tych klasyków, można wstrzymać się jeszcze do... 101 tomu WKKM  :), w którym będzie  X-Men: In the Shadow Of Sauron - tom zawierający zeszyty będące bezpośrednią kontynuacją Zmierzchu mutantów.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 25, 2015, 04:42:55 pm »
O, nie wiedziałem, że X-men występują w tym komiksie.

Do chronologicznej lektury tych klasyków, można wstrzymać się jeszcze do... 101 tomu WKKM  :smile: , w którym będzie  X-Men: In the Shadow Of Sauron - tom zawierający zeszyty będące bezpośrednią kontynuacją Zmierzchu mutantów.

Do października 2016 by musiał czekać  :cool:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 25, 2015, 04:58:44 pm »
Jak mawia nasz wirtuoz mieszanych sztuk walki: cierpliwy to i kamień ugotuje.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 27, 2015, 08:03:31 am »
otrzymał ktoś paczkę z komiksami nr 68 i 69 ????
bo trochę zwlekają

Przyłączam się do pytania, bo ja też jeszcze nie :) Czyżby sezon urlopowy w Hachette?

Offline grzech83

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:06:35 am »
O, nie wiedziałem, że X-men występują w tym komiksie.

Do chronologicznej lektury tych klasyków, można wstrzymać się jeszcze do... 101 tomu WKKM  :smile: , w którym będzie  X-Men: In the Shadow Of Sauron - tom zawierający zeszyty będące bezpośrednią kontynuacją Zmierzchu mutantów.


Aha, no to kawał czasu jeszcze :wink: czyli rozumiem, że Dark Phoenix jest to dużo późniejszy komiks od tych wymienionych wcześniej plus Shadow of Sauron?

 

anything