trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 356375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:37:04 am »
Gdyby to http://www.polskigeek.pl/2015/05/co-w-koncu-z-tym-sauronem.html miało się rzeczywiście ziścić byłaby mała sensacyjka w teoretycznie poukładanym już świecie polsko-czeskiego WKKM. ...ale nie za bardzo w to wierzę...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpień 29, 2015, 04:58:44 am »
Gdyby to http://www.polskigeek.pl/2015/05/co-w-koncu-z-tym-sauronem.html miało się rzeczywiście ziścić byłaby mała sensacyjka w teoretycznie poukładanym już świecie polsko-czeskiego WKKM. ...ale nie za bardzo w to wierzę...

E tam. Ja nadal stawiam, że to będzie tom 101 jak w Czechach

Zwłaszcza, że ten tom nawet jeszcze nie wyszedł w UK. Dopiero po koniec października wychodzi.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 05:08:46 am wysłana przez bogi1 »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpień 29, 2015, 05:32:49 am »
E tam. Ja nadal stawiam, że to będzie tom 101 jak w Czechach
A ja stawiam, że 101 tom w Polsce będzie 101 tomem w Czechach.
(chodzi mi o to, że z tego powodu, że tomy WKKM wychodzą kilka tygodni wcześniej w Polsce, niż w Czechach, więc sądzę, ze ta lista, którą widzieliśmy, była na 100% zrobiona pod Polskę (i Czechy), a po prostu Czesi są szybciej ujawnili.)
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpień 29, 2015, 06:45:55 am »
"Also in Germany was released other covers of Astonishing X-Men: Gifted and Fear Itself (Part 1)'' to już na pewno moja robota była.

Nie chcę się wymądrzać, ale to zdanie brzmi totalnie niepoprawnie (i chyba zresztą takie właśnie jest)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpień 29, 2015, 09:14:48 am »
Nie chcę się wymądrzać, ale to zdanie brzmi totalnie niepoprawnie (i chyba zresztą takie właśnie jest)

Możliwe. Orłem w języku nie jestem. Chcesz to popraw na wiki. Nikt do tej pory tego nie zrobił więc uznałem, że jest ok

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:33:43 am »

Możliwe. Orłem w języku nie jestem. Chcesz to popraw na wiki.



 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


popraw na wiki????? ja? przecież to Ty skiepściłeś...


ale ja nie wiem jak to powinno być poprawnie...


{między innymi dlatego też się nigdy do edytowania wikipedii ani żadnej obcojęzycznej strony nie pchałem. znam swoje ograniczenia}


Nikt do tej pory tego nie zrobił więc uznałem, że jest ok



istnieje też możliwość, że nikt tego nie zrobił, bo prawie nikogo z ludzi gadajacych po angielsku wspomniany temat nie interesuje :smile:



Cała ta sytuacja jeszcze bardziej przekonuje mnie, że dobry projekt/baza danych MUSI posiadać bardzo wąskie grono ludzi z realnym dostępem do EDYCJI...


Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpień 29, 2015, 11:47:54 am »
Ale info wyżej. Czyli ''Also in Germany was released other covers of Astonishing X-Men: Gifted and Fear Itself (Part 1)'' to już na pewno moja robota była.

In Germany Astonishing X-Men: Gifted and Fear Itself (Part 1) were released with different covers.

Ja bym tak poprawił :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpień 29, 2015, 11:51:50 am »
Cytuj
ale ja nie wiem jak to powinno być poprawnie...


To skąd wiesz, że jest źle ?

Zdanie brzmi ''Również w Niemczech zostały wydane inne okładki Astonishing X-Men: Gifted i Fear Itself (Part 1)'' + odnośniki do okładek

''Also in Germany was released other covers of Astonishing X-Men: Gifted and Fear Itself (Part 1)''

Ktoś mi wytłumaczy, gdzie jest błąd ?  Powinienem napisać ''Zostały wydane inne okładki tomów ''
Astonishing X-Men: Gifted i Fear Itself (Part 1)''. Czy jest to błąd stricte w angielskim tłumaczeniu ? Nie wiem ? Może nie zaczyna się zdania od ''Also'' ?

Cytuj
{między innymi dlatego też się nigdy do edytowania wikipedii ani żadnej obcojęzycznej strony nie pchałem. znam swoje ograniczenia}

Nie pcham się. Jedynym ograniczeniem jest język bo jak widać cała tabelka ''Interenational Exclusives'' jest dobrze sformatowana i ustawiona przeze mnie więc jeżeli to potrafię więc czemu mam nie edytować ? Pierwszy stworzyłem tą sekcje jak na początku były tylko 4 ekskluzywny. Potem ja i inni dodawali daty, zawartość i kolejne tomy więc myślałem, że jeżeli ''moja'' sekcja na tej wiki się przyjęła i jest dobrze zrobiona to mogę dodawać też inne rzeczy więc postanowiłem wspomnieć o różnicach w okładkach. Tak bardzo się myliłem i przez jeden błąd w zdaniu już jestem według fragsela do odstrzału z osób edytujących tą stronkę  :sad: :sad: :sad:


@up Antari --> Dzięki za propozycje. Zobaczymy jak nasi forumowi tłumacze by to lepiej sformułowali
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 11:59:17 am wysłana przez bogi1 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpień 29, 2015, 11:57:54 am »


To skąd wiesz, że jest źle ?

Zdanie brzmi ''Również w Niemczech zostały wydane inne okładki Astonishing X-Men: Gifted i Fear Itself (Part 1)'' + odnośniki do okładek

''Also in Germany was released other covers of Astonishing X-Men: Gifted and Fear Itself (Part 1)''

Ktoś mi wytłumaczy, gdzie jest błąd ?  Powinienem napisać ''Zostały wydane inne okładki tomów ''
Astonishing X-Men: Gifted i Fear Itself (Part 1)''. Czy jest to błąd stricte w angielskim tłumaczeniu ? Nie wiem ? Może nie zaczyna się zdania od ''Also'' ?


No to jest tłumaczenie trochę z błędem chyba i trochę szyk mógłby być inaczej:
- Also in Germany other covers of -nazwa tomów- were released.
Podmiotem jest liczba mnoga więc were nie was na co wiedzę, że Antari zwrócił uwagę.
perły przed wieprze

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:07:43 pm »

No to jest tłumaczenie trochę z błędem chyba i trochę szyk mógłby być inaczej:
- Also in Germany other covers of -nazwa tomów- were released.
Podmiotem jest liczba mnoga więc were nie was na co wiedzę, że Antari zwrócił uwagę.

Czyli finalnie. ''Also in Germany other covers of ''Astonishing X-Men: Gifted''and ''Fear Itself (Part 1) were released'' lub ''In Germany Astonishing X-Men: Gifted and Fear Itself (Part 1) were released with different covers''

Później to zmienię bo teraz jestem na kompie z internetem orange a jak wiadomo:
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/wikipedia-zablokowala-pol-miliona-uzytkownikow-neostrady,569560.html

Chyba, że ktoś inny zrobi to wcześniej :wink:

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:11:58 pm »
No właśnie od pewnego czasu nabrałem zdania, że mi też o wiele więcej radości sprawiają te stare historie marvelowskie niż te współczesne

Ja mam zupełnie odwrotnie. Anionorodnik pisał, że w drugiej 60-tce najlepsze są klasyki a te współczesne komiksy to słabiaki a jak na razie najbardziej podobały mi się Marvel Knights Spider-Man i Venom. Doceniam te starsze komiksy jako wartość historyczną bo mamy tam ważne debiuty, originy, wydarzenia do których odwołuje się później mnóstwo komiksów, ale Marvele z lat 60-tych i 70-tych wydają się obecnie archaiczne i czyta się je dość ciężko. Dużo słów, mało treści. Szczególnie irytuje mnie w komiksach z tamtego okresu nadmierne skupianie się na pojedynkach z villainami. Przeważnie to wygląda tak - 3, 4 strony normalnej fabuły, pojawia się złoczyńca i bohaterowie z nim walczą przez kolejne 10 albo 15 stron i tak w kółko, tak jakby to było w komiksach najważniejsze. Ile lepsza byłaby historia ślubu Wasp i Pyma z Narodzin Ultrona gdyby scenarzysta odpuścił sobie ten durny pojedynek z cyrkowcami a bardziej skupił się na psychice postaci.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:29:24 pm »
Do odstrzału jesteś nie przez błąd. To sie może zdarzyć każdemu.
Do odstrzału jesteś bo gdy Ci go pokazałem to najpierw chciałeś żebym go za Ciebie poprawił a potem mnie atakowałeś bo tego nie umiem.

Marzę o życiu w świecie komiksowych baz danych których twórcy biorą odpowiedzialność za swoje błędy i poprawiają je gdy się im je wskaże.

O prostym "dziękuję" to już nawet nie wspominając...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 12:36:14 pm wysłana przez fragsel »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:35:08 pm »
Do odstrzału jesteś nie przez błąd. To sie może zdarzyć każdemu.
Do odstrzału jesteś bo gdy Ci go pokazałem to najpierw chciałeś żebym go za Ciebie poprawił a potem mnie atakowałeś bo tego nie umiem.

Spokojna twoja rozczochrana. Już poprawione. Mam nadzieje, że teraz już jest dobrze. I nie denerwuj się tak :wink:

Cytuj
Marzę o życiu w świecie komiksowych baz danych których twórcy biorą odpowiedzialność za swoje błędy i poprawiają je gdy się im je wskaże.

Nie wskazałeś mi dokładnie, gdzie leży błąd. Dopiero Antarito to zrobił więc wziąłem odpowiedzialność za swój błąd i poprawiłem  :cool:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 12:43:06 pm wysłana przez bogi1 »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:36:54 pm »
Dziękuję
I już się uspokajam..

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:38:55 pm »
Dziękuję
I już się uspokajam..

Peace