Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 356348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 14, 2015, 07:07:25 am »
Wszedłem z ciekawości na blog Bazyliszka, bo już dosyć dawno nie daje o sobie znać ani na tym forum ani na fanpejdżu. Już myślałem, że może coś złego mu się przytrafiło, ale na szczęście jest aktywny i napisał nawet ciekawą i pochlebną recenzję najnowszego Iron Mana.

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 14, 2015, 09:02:19 am »
Extermis dobrze wypada na tle pozostałych historii o Iron Manie. Jest to ciekawa fabuła ze świetnymi rysunkami. Średnio prezentowało się 5 koszmarów, ale historia z najnowszego tematu dobrze się prezentuje.
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #812 dnia: Październik 14, 2015, 04:11:42 pm »
Ta ... trzeba być ignorantem żeby nie docenić chociażby samego ogromu pracy Granova, którą włożył w ten komiks a sam pomysł na story też był decent.
Maksymalnie statyczne, pozbawione dynamiki ilustracje. Pomysł z wykorzystaniem nanotechnologii nielogiczny. Główny zły pozbawiony śladów osobowości a człowiek zionący ogniem zawsze daje komiczny efekt. Pacing leży, z dialogów też nic wartego zapamiętania. Obok Five Nightmares jeden z najsłabszych tomów WKKM,

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #813 dnia: Październik 15, 2015, 08:38:57 am »
A tymczasem - choć nie wiem dokładnie kiedy - Hachette zaktualizowało stronę Kolekcji:
http://www.kolekcjakomiksow.pl/opis.php
Dzięki temu dowiadujemy się (?), że po "Schism" dostaniemy "Życie i śmierć Kapitana Marvela" (bez zaznaczenia na okładce, że to cz. 1).

To oznacza zapewne, że BOK powinien już mieć tytuły kolejnych tomów. Ja jednak będę tam dzwonił dopiero w przyszłym tygodniu, także dopiero wówczas ewentualnie się o to zapytam.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #814 dnia: Październik 15, 2015, 08:45:19 am »
Rozumiem, że przy okazji numeru 119 będzie dla wszystkich jasne, że jedziemy z listą czeską (powszechnie znaną)?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #815 dnia: Październik 15, 2015, 09:13:37 am »
Rozumiem, że przy okazji numeru 119 będzie dla wszystkich jasne, że jedziemy z listą czeską (powszechnie znaną)?

Hehe, niekoniecznie, przeciez zawsze moga nas zaskoczyc tomem 120ym!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #816 dnia: Październik 15, 2015, 10:47:52 am »
Może i wszystko już pewne, ale przynajmniej mamy dodatkową okazję do do podyskutowania o nadchodzących tomach, ponarzekania na tłumaczenie tytułów i rozplanowanie funduszy na następne miesiące. Mogę się założyć, że parę osób odczuwa nawet pewien dreszczyk emocji, gdy Hachette ujawnia jakie komiksy dostaniemy na 110%.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #817 dnia: Październik 15, 2015, 10:57:20 am »
W opisie "Życie i śmierć Kapitana Marvela cz. 1" pomylili "Marvel Fanfare 12" z "Marvel Feature 12" oby zawartości nie pomylili  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 15, 2015, 11:16:22 am »
W opisie "Życie i śmierć Kapitana Marvela cz. 1" pomylili "Marvel Fanfare 12" z "Marvel Feature 12" oby zawartości nie pomylili  :smile:

Ta sama pomyłka widniała na oficjalnych zapowiedziach jakie dostały sklepy w UK. Pewnie nasz hachette info o zawartości wziął stamtąd. Pamiętam jak pisałem na forum dokładną zawartość tego tomu i ktoś też na to zwrócił uwagę wtedy

edit: O tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36584.msg1261263.html#msg1261263

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #819 dnia: Październik 15, 2015, 11:26:05 am »
Specjaliści mnie ubiegli ponad rok temu :smile:

edit: z infolini:

77.Życie i śmierć kapitana Marvela cz.1
78.Hulk - Potwór na wolności
79.(Sekretni / Tajni - tu nie wiem  :smile: ) Avengers - Misja na Marsa
 
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 11:34:22 am wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #820 dnia: Październik 15, 2015, 11:46:26 am »
Szok, aż 3 tytuły do przodu!  :lol:

Anion, czy coś z tego będzie z Twoim tłumaczeniem?

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #821 dnia: Październik 15, 2015, 11:49:32 am »
Specjaliści mnie ubiegli ponad rok temu :smile:

edit: z infolini:

77.Życie i śmierć kapitana Marvela cz.1
78.Hulk - Potwór na wolności
79.(Sekretni / Tajni - tu nie wiem  :smile: ) Avengers - Misja na Marsa


Dobry będzie ten Hulk?
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #822 dnia: Październik 15, 2015, 12:21:08 pm »
77.Życie i śmierć kapitana Marvela cz.1
78.Hulk - Potwór na wolności
79.(Sekretni / Tajni - tu nie wiem  :smile: ) Avengers - Misja na Marsa

Ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tych tytułów? Życie i śmierć kapitana Marvela to chyba jakaś kolejna ramotka sądząc po okładce ;)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #823 dnia: Październik 15, 2015, 12:27:16 pm »
Dobrze, że pomiędzy pierwszą i drugą częścią Death of Captain Marvel nie będzie tak dużej przerwy. Druga część ostatnim tomem w tym roku ;) Idealna historia do poczytania w Sylwestra  :lol:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #824 dnia: Październik 15, 2015, 12:55:08 pm »
Death of Captain Marvel jest ramotką, ale najlpeszą z możliwych!!!!
W tych dwóch toamch pokazano jak Jim Starlin niemalże od zupełnych podstawa zbudował Kosmiczny świat Marvel Comics
To tutaj rodzą się podstawy pod wszystkie historie z Thanosem i innymi tytanami.

I nie chodzi o żadne "hej, przeczytajcie to bo to historycznie ważne" tylko chodzi o
"Przeczytajcie to bo to hoistorycznie ważne i zaje... {wróć...} genialne!!!" Czyta się naprawdę dobrze.


Niewiele lepszego powstało w latach 70-tych, a i później powstawało masa wiele wiele gorszych, a obecnie uznanych historii!!!


BRAĆ!!!

{nie zapominajmy o tym, że ostatnia historia drugiego tomu to jedna z dziesieciu najlpeszych historii Marvela jakie czytałem. subiektywne to, ja wiem, ale jednak!!!!}

EDIT: Jeśli celem takiej kolekcji {a tak uważam} jest przybliżenie czyetlniom nieznanych im zakątków Świata Marvela w świetnych historiach, to trudno mi wyobrazić sobuie, by którykolwiek inny numer tej kolekcji spełniał ten cel lepiej nioż te dwa numery o Kapitanie Marvelu}




Co do Hulka to standardowy zbiór typowych historii, który oceniam średnio jako takie 3/5
Trochę Asgardu, trochę Rhino, Mandarin, SHIELD...
Trochę starodawnego rasizmu, bezcelowej destrukcji.
Nic specjalnego {moim zdaniem} ale też nie boli.


Generalnie czytanie Hulka rzadko boli, więc jak ktoś sie waha to niech kupi albo nie. Można żyć z obiema decyzjami...
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 01:00:34 pm wysłana przez fragsel »

 

anything