Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 356367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1080 dnia: Styczeń 03, 2016, 06:35:50 pm »
Thanos rzucał te swoje monologi, zamiast po prostu zabić wszystkich. Ale poza tym ja czułem przez wszystkie zeszyty więcej powagi i poważniejsze podejście do tematu niż choćby w Tajnym Imperium, które pochodzi z tego samego okresu. I choć lubię żarciki i zabawne sytuacje w komiksach, naprawdę doceniam konstrukcję tego scenariusza. Widać, że Starlin ma talent. I dlatego liczę na tego polskiego Warlocka w przyszłości a także wreszcie na polską Rękawicę Nieskończoności, by na spokojnie zobaczyć jak Thanos wymiata. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1081 dnia: Styczeń 03, 2016, 06:54:28 pm »
Thanos rzucał te swoje monologi, zamiast po prostu zabić wszystkich.


No ale właśnie taki jest Thanos.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1082 dnia: Styczeń 03, 2016, 08:11:21 pm »
Takie jest 95% vilanów w Marvelu. W DC zresztą też (by Batman miał czas ich zagadać i załatwić :smile: ). Rozumiem, że taka jest konwencja i tak są zbudowane komiksy. Ale czasami ta umowność strasznie bije po oczach. Thanos zyskuje boską moc a naparza się z Marvelem w fizycznej formie. I po co wysyłał flotę, by wywabić Avengers z planety. Powinien ich po prostu unicestwić. :smile: Dobrze, że przy Rękawicy Nieskończoności z miejsca wybił pół Galaktyki. :smile:

Niby Carnage się nie patyczkuje, ale dotyczy to tylko no name'ów. Venoma torturował tak długo, by ten zdołał uciec. :smile: O - jeszcze klon Thora zabija bez litości. Ale tylko czarnych. :smile:

P.S. O taka ciekawostka. Ultimate Death of Spider-Man wyjdzie tego samego dnia w Polsce i w Niemczech. Zresztą Kapitana Marvela 2 też dostaliśmy równocześnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2016, 08:14:44 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:36:09 pm »
Takie jest 95% vilanów w Marvelu.


Monologi Thanosa nie brzmią jak monologi 95% złoczyńców w Marvelu.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 04, 2016, 01:10:30 am »
Tu akurat się zgodzę, że Thanos jest jedyny w swoim rodzaju. Dla mnie on nawet nie jest do końca złoczyńcą bo wiele razy pomagał Warlockowi ( chociażby walcząc z jego dobrą i złą stroną w Infinity War i Crusade albo samym Mephisto,  no i uratował Gamorę ).


Ja żałuję tylko, że nie wypalił jeden z jego pomysłów na losy marvel universe z tego kadru :





Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:39:43 am »

Ja żałuję tylko, że nie wypalił jeden z jego pomysłów na losy marvel universe z tego kadru :


Popieram w całej rozciągłości. Świadomość, że tak naprawdę nic nie jest stałe, wszystko da się odwrócić i każdego da się wskrzesić skutecznie zabija przyjemność z czytania. No bo jak się przejąć losami bohaterów, jeżeli wiadomo, że za jakiś czas i tak któryś event odkręci wszystko, w co się wpakowali. W takiej sytuacji nawet największe poświęcenie postaci i tak nie ma większego znaczenia.

Przykład pierwszy z brzegu - Spider-Man JMSa. Czytam go sobie po kawałku i jestem pod wrażeniem tego, jak fajnie rozwinął tę postać. Ale co z tego - i tak wiadomo, że wcześniej czy później dojdzie się do One More Day i wszystko co fajne szlag trafi. I jak tu czuć emocje przy lekturze? 

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1086 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:07:34 am »
Taka ciekawostka (bo co więcej) co Hachette wypuściło w tym tygodniu w UK:
http://www.marveldrawing.hachettepartworks.com/




Trial tego był już w marcu ale właściwy start jest teraz.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1087 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:20:31 am »
@UP
W Polsce była kiedyś kolekcja o kursie rysunku i malarstwa a potem jakaś o tym jak rysować mangi. Ciekawe czy taki marvelowski kurs rysunku miałby w naszym kraju wzięcie.

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1088 dnia: Styczeń 04, 2016, 02:45:51 pm »
Ta "Śmierć Spider-Mana" co będzie za tydzień warta kupna?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1089 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:07:36 pm »
Ta "Śmierć Spider-Mana" co będzie za tydzień warta kupna?

jak najbardziej! chociaż nie jestem do końca obiektywny, losy parkera-1610 śledziłem od pierwszego zeszytu.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1090 dnia: Styczeń 04, 2016, 06:23:57 pm »
Tak przy okazji Thanos w Infinity Gauntlet przegrywa właśnie dlatego, że nie jest złoczyńcą. A w marvel Universe: The End (też Starlin!) Thanos do spółki z pierwszym składem Defenders (przepakowanym jak cholera, co zresztą było jego główną zaletą) oraz Captainem Marvelem ratuje kosmos.
Jak się wczytać w historie z Thanosem, można dojść do wniosku, że to nie on jest czarnym charakterem, ale inni bohaterowie, którzy próbują go powstrzymać.
Adam Warlock - to jest dopiero ciekawa z punktu widzenia moralności postać.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1091 dnia: Styczeń 04, 2016, 06:26:46 pm »
Tak przy okazji Thanos w Infinity Gauntlet przegrywa właśnie dlatego, że nie jest złoczyńcą.


Absolutnie polemiki w tym nie będzie, ustawianie tej postaci jako złoczyńcę z nazwy tylko ją zubaża. Dlatego też bawi mnie te odbijanie piłeczki Bazyla, że Thanos jest taki jak 95% procent czegośtam.
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1092 dnia: Styczeń 04, 2016, 07:03:30 pm »
Ta Thanos to jest mega gosc, moj ulubiony marvelowy villain  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1093 dnia: Styczeń 05, 2016, 03:31:50 pm »
Nowe okładki

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1094 dnia: Styczeń 06, 2016, 08:04:07 pm »
WKKM nie ma sprzedaży na poziomie 12-16 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że jest dostępna praktycznie tylko w Empikach (wiem, są jakieś wyjątki, ale nie ma ich wiele), to nakład wynosi około 5-7 tysięcy. Ale jak pisałem, kolekcje rządzą się innymi prawami.

Swoją drogą, jeśli rzeczywiście WKKM schodzi w nakładzie tych 7 tysięcy, to ciekawe w jakich nakładach schodzą inne kolekcje Hachette? A przecież mają rzeczy tak ekstremalne jak szydełkowanie... Ciekawe czy 7 tysięcy to ich średni nakład, czy może WKKM to jeden z największych hitów Hachette...