Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 353476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1470 dnia: Luty 26, 2016, 08:42:45 am »
Gawędziliśmy sobie niedawno na temat "Krucjaty dziecięcej", przy czym ja ją przeczytałem dopiero teraz. I do założeń komiksu nie mam żadnych zastrzeżeń. Autorzy bardzo wyraźnie chcieli zrobić komiks, w którym grupa nastolatków będzie borykała się z możliwie dużym zapasem odmienności i niedopasowania, tworzących "paczkę" wspierających się przyjaciół (stąd zróżnicowanie rasowe, narodowościowe oraz preferencji seksualnych). Wyszło to klarownie, choć trochę naiwnie. Ogólnie sądzę, że takie komiksy są potrzebne (i nie jako narzędzie "propagandy" o której tu mówiono, tylko dla pewnej grupy młodszych czytelników).

W szczegółach realizacyjnych mam jednak sporo zastrzeżeń. Przede wszystkim im dłużej ta historia trwała, tym mniej się w niej działo. Od dość dynamicznej akcji na początku, prowadziła do mozolnych gadek, roztrząsających niby-etyczne dylematy bohaterów. W efekcie potencjalna powaga historii rozpłynęła się w nawale niezbyt pomysłowej gadaniny.
Przeciwdziałać tej statyce miały chyba kolejne rewelacje - wskrzeszenia, zgony, odnalezienia, odzyskania mocy itd. Było tego tak dużo, że pod koniec już mnie bawiło, bo widziałem wyraźnie, że autorzy próbują tym ratować kompletny brak napięcia (że też redaktorzy pozwolili im na tyle "zmian" w uniwersum...). Dodam do tego także kuriozalne podkreślanie ubłocenia i poszarpania postaci - także tych, które ubłocić i poszarpać nie mieli się gdzie i kiedy.
No i wreszcie niezbyt fortunny wydał mi się natłok postaci, z których część stanowiła wyłącznie sztafaż (np.
Spoiler: pokaż
Cage, Iceman
- nic nie zrobili, nie powiedzieli ani słowa i byli kompletnie niepotrzebni).

Reasumując komiks wyszedł moim zdaniem gorszy, niż mógłby być. Broni się przede wszystkim założeniem oraz charakterystyką grupy Young Avengers. No i - jeśli ktoś przywiązuje dużą wagę do continuity - tymi wszystkimi "rewalacjami".
Jak dla mnie 3+ (i to trochę naciągane).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1471 dnia: Luty 26, 2016, 09:16:00 am »
Czy zamawiał ktoś na Gildii tom 82 z uszkodzoną okładką? Jak to wygląda? Poważne są te uszkodzenia?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1472 dnia: Luty 27, 2016, 09:00:40 am »
Czy moglby ktoś wrzucić fotke przedniej strony okladki swojego egzemplarza "Daredevil: Naznaczony śmiercią"?

EDIT: Juz mam, prośba nieaktualna.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 09:18:58 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1473 dnia: Luty 28, 2016, 07:23:46 pm »
W niemieckiej edycji pojawił się Howard.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1474 dnia: Luty 28, 2016, 07:56:38 pm »
Wiadomo od dawna - dali przed walentynkami. Jak nie przedłużą naszej WKKM jak Thorgala, to sporo fajnych tomów stracimy - Warlocka, Howarda, Przeszłą przyszłość, Deadpoole, Rękawicę...

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1475 dnia: Luty 28, 2016, 10:30:45 pm »
Wiadomo od dawna - dali przed walentynkami. Jak nie przedłużą naszej WKKM jak Thorgala, to sporo fajnych tomów stracimy - Warlocka, Howarda, Przeszłą przyszłość, Deadpoole, Rękawicę...
Chyba Przyszłą przeszłość. Tak nam "fajnie" ucięli spodnią część panoramy, że teraz muszą wypić piwo, które nawarzyli i dobić do samego brzegu. Wszystkie niewydane w Polsce komiksy mogą się tam zmieścić, więc nie widzę innej opcji. Powinni przedłużyć ją, nie martw się.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1476 dnia: Luty 29, 2016, 08:50:47 am »
Takie przedluzenie to chyba czysta formalnosc. Skoro nie pekli po pierwszym przedluzeniu to adekwatnie Ci sami nabywcy prenumeratorzy beda dalej kupować. Szkoda tracic juz nabytych i zakontraktowanych klientow ;) biznes jest biznes a hajs musi sie zgadzac gdyby sie kilka % jednak wykruszylo moga zmniejszyc naklady w drukarni i cisnac dalej, na pewno kilka tytulow perelek jeszcze by sie znalazlo  8)

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1477 dnia: Luty 29, 2016, 09:12:20 am »
Niemniej jednak exclusivy na dany kraj to ekslusivy. Niemieccy czytelniczy mogą zrobić bojkot bo wmawia im się, że dostają coś ekstra, a okazuje się, że koniec końców - wszyscy to dostaną ;P

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1478 dnia: Luty 29, 2016, 10:20:17 am »
Takie przedluzenie to chyba czysta formalnosc. Skoro nie pekli po pierwszym przedluzeniu to adekwatnie Ci sami nabywcy prenumeratorzy beda dalej kupować. Szkoda tracic juz nabytych i zakontraktowanych klientow :wink: biznes jest biznes a hajs musi sie zgadzac gdyby sie kilka % jednak wykruszylo moga zmniejszyc naklady w drukarni i cisnac dalej, na pewno kilka tytulow perelek jeszcze by sie znalazlo  :cool:

Ale pierwsze przedłużenie było o 60 tomów. Wszystkie kraje je dostaną. A my mówimy o czymś ekstra dla Polski w postaci właśnie tych kilkunastu ekskluzywów, które pojawiły się w różnych krajach za coś innego.

Chciałbym chociaż wybraną 10. Nie musi być 13 :wink: Nawet z 5 bym się ucieszył. No ale nie wiem czy to dojdzie do skutku.

W ogóle skąd ta informacja, że panoramę nam utnie względem oryginału ? Pamiętam, że była o tym dyskusja i ktoś to wyliczył ale teraz znaleźć tego nie mogę.

Osobiście jakbym miał wybrać 5:
Tomy niewydane w Polsce
- Captain Britain A Crooked World
- Captain Britain and MI13 Vampire State

- Deadpool Hey, it's Deadpool!
- Deadpool Killer, Gods and Vampire
- Deadpool Suicide Kings
- Deadpool Team-Ups and Downs
- Doctor Strange A Separate Reality
- Howard the Duck
- Punisher Circle of Blood
- The Infinity Gauntlet
- Uncanny X-Men Days of Future Past

- Warlock (Part 1)
- Warlock (Part 2)
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 10:24:00 am wysłana przez bogi1 »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1479 dnia: Luty 29, 2016, 10:29:56 am »
Niemniej jednak exclusivy na dany kraj to ekslusivy. Niemieccy czytelniczy mogą zrobić bojkot bo wmawia im się, że dostają coś ekstra, a okazuje się, że koniec końców - wszyscy to dostaną ;P

Z tym, że nigdzie nie jest podane, że te tytuły to "exclusive". To tylko sformułowanie, które utarło się na tym forum.

W ogóle skąd ta informacja, że panoramę nam utnie względem oryginału ? Pamiętam, że była o tym dyskusja i ktoś to wyliczył ale teraz znaleźć tego nie mogę.

Widać po tym, gdzie się kończy oryginalny obraz panoramy względem numeracji tomów - u nas koniec pierwotnego obrazka to bodajże 67 numer i dopiero później zaczyna się Silver Surfer. Więc mamy przesunięcie o jakieś 7 numerów. 


Osobiście jakbym miał wybrać 5:


Ja bym wybrał takie:

- Captain Britain A Crooked World
- Captain Britain and MI13 Vampire State
- Deadpool Hey, it's Deadpool!
- Deadpool Killer, Gods and Vampire
- Deadpool Suicide Kings
- Deadpool Team-Ups and Downs
- Doctor Strange A Separate Reality
- Howard the Duck
- Punisher Circle of Blood
- The Infinity Gauntlet
- Uncanny X-Men Days of Future Past
- Warlock (Part 1)
- Warlock (Part 2)


Jeżeli mielibyśmy się trzymać 7 tomów, to wówczas "Uncanny X-Men Days of Future Past" i "Captain Britain and MI13 Vampire State" pozostawiłbym dla MMH, bo prawdopodobieństwo tej kolekcji jest bardzo duże i szkoda byłoby dubli.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1480 dnia: Luty 29, 2016, 10:35:26 am »
Cytuj
Jeżeli mielibyśmy się trzymać 7 tomów, to wówczas "Uncanny X-Men Days of Future Past" i "Captain Britain and MI13 Vampire State" pozostawiłbym dla MMH, bo prawdopodobieństwo tej kolekcji jest bardzo duże i szkoda byłoby dubli.

No w sumie fakt. Ale Punisher: Circle of Blood i Deadpool: Suicide Kings też jest w MMH

Cytuj
Widać po tym, gdzie się kończy oryginalny obraz panoramy względem numeracji tomów - u nas koniec pierwotnego obrazka to bodajże 67 numer i dopiero później zaczyna się Silver Surfer. Więc mamy przesunięcie o jakieś 7 numerów. 

Dzięki za przypomnienie

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1481 dnia: Luty 29, 2016, 10:36:01 am »
Ja bym podziękował za tego Punishera bo mam ten Essential. Wziął bym oczywiście każdego innego, którego po polsku nie było. Za to chciałbym Przyszłą Przeszłość, bo akurat tego Essentiala nie mam. :smile:

No chyba że rzeczywiście wyjdzie u nas jeszcze MMH, wtedy spokojnie mogą DotFP przesunąć tam. Ale Punishera chce jakiegoś premierowego.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1482 dnia: Luty 29, 2016, 10:41:18 am »
Ja bym podziękował za tego Punishera bo mam ten Essential. Wziął bym oczywiście każdego innego, którego po polsku nie było. Za to chciałbym Przyszłą Przeszłość, bo akurat tego Essentiala nie mam. :smile:

No chyba że rzeczywiście wyjdzie u nas jeszcze MMH, wtedy spokojnie mogą DotFP przesunąć tam. Ale Punishera chce jakiegoś premierowego.

No tak ty chcesz tak bo masz może ten Essential. Ale pewnie masa osób nie ma i by chciało Circle of Blood w kolorze.

Na szczęście kolekcja nie będzie układana wyłącznie pod 8azyliszka ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1483 dnia: Luty 29, 2016, 10:45:15 am »
Po tym co się stało z Kolekcją Thorgala, nie byłbym taki pewny. :D  :lol: :razz:

Ogólnie wszystkie duble w WKKM to zło. (poza muszymi pozycjami, które były za drogie) Bardzo dobrze, że w drugiej 60-tce na palcach jednej ręki można je policzyć, a nie że ponad 1/3 to powtórka, jak było na początku. Wkurza mnie zwłaszcza Wolverine Origin, bo akurat ten słaby tom ma grzbiet przez środek twarzy Wolverine.  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 11:08:14 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1484 dnia: Luty 29, 2016, 10:54:28 am »
No w sumie fakt. Ale Punisher: Circle of Blood i Deadpool: Suicide Kings też jest w MMH


A fakt, przeoczyłem. Zatem w to miejsce wstawiłbym jednego z dwóch pozostałych Deadpooli i Capa Brytanię Moore'a.

Ja bym podziękował za tego Punishera bo mam ten Essential. Wziął bym oczywiście każdego innego, którego po polsku nie było. Za to chciałbym Przyszłą Przeszłość, bo akurat tego Essentiala nie mam. :smile:


Akurat Hachette nie bardzo obchodzi co ma 8azyliszek na półce... :)


Ogólnie wszystkie duble w WKKM to zło.

Serio? Ty, taki propagator januszowego wydawania jak najtaniej i "ucieraniu nosa" konkurencji? Ja tam się cieszę, że House of M, Civil War, New Avengers, 1602, Eternals i parę innych mam w eleganckim wydaniu za niewielkie w sumie pieniądze. A "Wolverine Origin" dla mnie akurat jest jednym z najlepszych tomów tej kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 10:59:29 am wysłana przez Jaxx »