Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 353390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1485 dnia: Luty 29, 2016, 11:41:20 am »
Polski oddział podobno chciał  Captain Britain - A Crooked World ale się nie udało. Ale czy naprawdę tak było? bo według Hachette kolekcja Thorgal już się skończyła :smile:

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1486 dnia: Luty 29, 2016, 12:25:34 pm »
Z tym, że nigdzie nie jest podane, że te tytuły to "exclusive". To tylko sformułowanie, które utarło się na tym forum.
Wg międzynarodowej wikipedii to nie tylko tutejszy forumowy wymysł:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection#International_Exclusives

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1487 dnia: Luty 29, 2016, 12:30:12 pm »
Wg międzynarodowej wikipedii to nie tylko tutejszy forumowy wymysł:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection#International_Exclusives
Ale to każdy może edytować  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1488 dnia: Luty 29, 2016, 12:32:03 pm »
Ale to każdy może edytować  :smile:

Właściwie to ja to dodałem tam dawno temu i tak nazwałem :wink:

Jak jeszcze były 4 te ''ekskluzywy''. Tabelka rozrosła się do 13 ;)
 

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1489 dnia: Luty 29, 2016, 12:32:44 pm »
Wg międzynarodowej wikipedii to nie tylko tutejszy forumowy wymysł:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection#International_Exclusives

 :lol:

Stawiam 0,7 żubrówkę, że to ktoś stąd to tam umieścił...


EDIT: Ubiegłeś mnie... Kiedy pijemy?  :wink:

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1490 dnia: Luty 29, 2016, 12:49:15 pm »
Te pozycje jeszcze chciałbym zobaczyć w WKKM.

- Captain Britain A Crooked World
- Captain Britain and MI13 Vampire State
- Doctor Strange A Separate Reality
- Uncanny X-Men Days of Future Past
- Warlock (Part 1)
- Warlock (Part 2)


The Infinity Gauntlet też by było fajnie ale za jakiś czas przy okazji Infinity War pewnie wznowią znanego omniaka więc jak dla mnie nie musi być tego tomu w WKKM.

Btw 100 strona tematu wybiła, czy to już koniec?

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1491 dnia: Luty 29, 2016, 01:13:05 pm »
A zauważyliście, że na panoramie brytyjskiego restartu WKKM wyrzucili okalający obrazek gruz i dodali Dr Dooma? Kurcze, ale mieszają, to już trzecia wersja grzbietu...

Do tego z prawej strony wystaje młot (Thor?), a z lewej widać czyjś poblask. Zupełnie jakby chcieli dalej "obudowywać" pierwotną grafikę.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1492 dnia: Luty 29, 2016, 01:15:44 pm »
Heh znalazłem mój stary post w, którym mówię, że dodałem ''ekskluzywy'' na wiki
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35486.msg1231198.html#msg1231198

Nazwa się przyjęła bo nikt do tego czasu jej nie zmienił. Jako, że jest to angielska wiki to ''International Exclusives'' pasuje. Te tomy nie wyszły w ramach kolekcji w UK a ukazały się w innych krajach

Cytuj
A zauważyliście, że na panoramie brytyjskiego restartu WKKM wyrzucili okalający obrazek gruz i dodali Dr Dooma? Kurcze, ale mieszają, to już trzecia wersja grzbietu...

Do tego z prawej strony wystaje młot (Thor?), a z lewej widać czyjś poblask. Zupełnie jakby chcieli dalej "obudowywać" pierwotną grafikę.

Dobre spostrzeżenie. Może jednak jakieś zmienione tomy ukażą się w tym restarcie. Np. wymienią kilka chudszych na grubsze i to rozszerzy trochę panorame  :cool: Hehe

Warto też dodać, że numeracja się zmieni. Np. Coming Home mający przedtem na grzbiecie 21. Teraz będzie miał 61. Wiadomo. Zastąpią napisy ''Classic I'' na ''1'' etc.  W pierwszej 60 The Amazing Spider-Man: Coming Home był chronologiczne 21. No ale dodając drugą 60 widocznie jest teraz 61 ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 01:23:17 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1493 dnia: Luty 29, 2016, 01:35:48 pm »

Dobre spostrzeżenie. Może jednak jakieś zmienione tomy ukażą się w tym restarcie. Np. wymienią kilka chudszych na grubsze i to rozszerzy trochę panorame  :cool: Hehe

Warto też dodać, że numeracja się zmieni. Np. Coming Home mający przedtem na grzbiecie 21. Teraz będzie miał 61. Wiadomo. Zastąpią napisy ''Classic I'' na ''1'' etc.  W pierwszej 60 The Amazing Spider-Man: Coming Home był chronologiczne 21. No ale dodając drugą 60 widocznie jest teraz 61 ;)

Ciekawe, jak by na to zareagowali dotychczasowi kolekcjonerzy, którzy przez prawie 4 lata mozolnie zbierali kolekcję, aby pod koniec dowiedzieć się, że oto wychodzi jej aktualniejsza, lepsza wersja...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1494 dnia: Luty 29, 2016, 01:36:07 pm »
A dajcie link do tej nowej panoramy z reedycji, bo nie mogę znaleźć.
Szkoda, że nie wprowadzili tytułów na grzbietach, jak to jest w WKKDC.

@Jaxx
Sprzedaliby jak Nick Jakolson i zaczęli od nowa. Wczoraj widziałem, jak ktoś za 2 tysiące kupił 78 tomów WKKM na Allegro.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1495 dnia: Luty 29, 2016, 01:56:01 pm »
A dajcie link do tej nowej panoramy z reedycji, bo nie mogę znaleźć.
Szkoda, że nie wprowadzili tytułów na grzbietach, jak to jest w WKKDC.

http://www.graphicnovelcollection.com/images/spines.png

Mjolnir bez Thora ? Jak to tak ?  :lol:

Może dopiero po tych 120 tomach z restartu dostaniemy trzecie rozszerzenie ;) Za dobre kilka lat to wychodzi
 

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1496 dnia: Luty 29, 2016, 03:59:03 pm »
http://www.graphicnovelcollection.com/images/spines.png

Mjolnir bez Thora ? Jak to tak ?  :lol:

Może dopiero po tych 120 tomach z restartu dostaniemy trzecie rozszerzenie ;) Za dobre kilka lat to wychodzi
O kurde! A co z nami? Polskie Hachette nie wystartowało z MMH, gdy kończyła się pierwsza część, to pewnie i tej kolekcji nie wznowi, wydając późniejsze tomy, jeśli w ogóle o tym pomyśli, w co wątpię. Jeśli w Anglii zrezygnują z 1. wersji i skupią się na 2., to w Polsce musieliby odłożyć kolekcję na półkę, wydać MMH i wrócić do WKKM, chyba że dostaną z UK listę kolejnych tomów i dalsze postaci z panoramy, przerobią i będziemy dostawać wydania przed oryginalną wersją.
UWAGA! Teoria była pisana na szybko pod natłokiem wiadomości i własnych spekulacji, więc mogłem napisać coś wątpliwego.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1497 dnia: Luty 29, 2016, 04:17:27 pm »
UWAGA! Teoria była pisana na szybko pod natłokiem wiadomości i własnych spekulacji, więc mogłem napisać coś wątpliwego.

Forum umożliwia samodzielne rozwiązanie tego rodzaju problemów. Wystarczy, skończywszy pisać, przeczytać, to, co się napisało. I ewentualnie poprawić. Jest to możliwe nawet przed wciśnięciem "wyślij wiadomość"!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1498 dnia: Luty 29, 2016, 04:47:23 pm »
Wydaje mi się, że w tej kolekcji nic nie jest pewne. A jeśli Centrala Hachette założyła jakiś odgórny plan - kolekcja WKKM w Polsce musi przynieść tyle i tyle euro zysku (by np. przetransportować pieniądze na wydanie przedłużenie MMH w UK) i nawet jeśli polski oddział jest na plusie ale nie na takim plusie jaki 'góra' oczekiwała? Wówczas może iść polecenie - kończymy WKKM na 120 tomie i zwijamy się z komiksowego rynku w Polsce?

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1499 dnia: Luty 29, 2016, 05:02:05 pm »
Forum umożliwia samodzielne rozwiązanie tego rodzaju problemów. Wystarczy, skończywszy pisać, przeczytać, to, co się napisało. I ewentualnie poprawić. Jest to możliwe nawet przed wciśnięciem "wyślij wiadomość"!
Wiedziałem, że ktoś to wytknie, a przecież nie to jest najważniejsze!
PS: Właśnie zakończyłem setną stronę.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 05:09:31 pm wysłana przez ThePinkFin »