trawa

Autor Wątek: Jak zrobic...  (Przeczytany 4874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wismerhil

Jak zrobic...
« dnia: Sierpień 26, 2003, 11:32:02 am »
Mam problem.Jak zrobic wlasna makiete?Nie wiem od czego zaczac i jak sie robi makiete.Prosze o latwe odpowiedzi.

Offline High Elf

Jak zrobic...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2003, 11:53:53 am »
Makietę się robi NORMALNIE. Trochę kreatywności człowieku! Bierzesz dechę, robisz wzgórza z np. gipsu, rozkładasz na tym matę symulującą trawę, drzewka, mury (takie jak na stronie Games Workshop), oraz domki które robisz z - kartonu, masy solnej, drewna lub wykałaczek. Szukasz w internecie "makieta" i wychodzą ci stronki na ten temat.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Raistlin

Jak zrobic...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2003, 11:55:51 am »
ten temat nadaje sie na glowna strone o bitweniakach a nie do temau o wfb, ale  nic, nie ja jestem tu modem

wracajac do tematy, bierzesz kawalek jakiejs tykty, plyty wiorowej, czy czegos takiego o wymiaarch 72" na 48", i mozna to pomalowac, albo kupujesz rulon trawy (w sklepie modelarskim, na takie cos jak pod kolejki) i naklejasz, abo kupujesz dywanik, czy cos dywano podobnego i tez naklejasz
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline biszkopt

Jak zrobic...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2003, 01:09:08 pm »
bierzesz kawalek styropianu i sobie go tniesz...dobre na gorki potem traktujesz go klejem i np...trawka ( :) ) z jakiegos modelarskiego sklepu:)...no nie wiem reszta...to nawet kamienie z podworka sobie bierzesz...ech
! wielki mutatorze!!!

Offline High Elf

Jak zrobic...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2003, 02:07:40 pm »
Temat jest płytki że tak powiem. Za parę postów wszystko będziesię powtarzać. A poza tym jest tak dużo stron o makietach że nie ma sensu pisać tu o nich.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline SmigLo7o7

Re: Jak zrobic...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2003, 02:34:25 pm »
Cytat: "Wismerhil"
Mam problem.Jak zrobic wlasna makiete?Nie wiem od czego zaczac i jak sie robi makiete.Prosze o latwe odpowiedzi.


kup sobie płyte ze sklejki ok 150cm 150ok a nawet większą pomaluj na zielono  pagurki z styropianu  banalne jak będziesz malowal styropian nie uzywaj farby z nitro bo profesjonalnie topi styropian a i wejdz na www.google.pl i wpisz warhammer
znajdziesz full rzeczy o warhamie i robieniu makiet
la Pla Pla

Offline Pokpoko

Jak zrobic...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2003, 04:12:05 pm »
żeby nie zawracac gitary-tu masz strone GW o robieniu makiethttp://www.gamesworkshop.com/hobby/scenery.htm-miłej zabawy 8)

Offline shizo

Jak zrobic...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2003, 04:19:29 pm »
Na stronie GW przegladalem kiedys podstrone na ktorej bylo wszystko - od monolitu chaosu, poprzez wszelkie gorki, zabudowania i oazy az do gryfiego gniazda.

Ma ktos moze linka? Przekopalem wszystko i nie moge tego ponownie znalezc... :(
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Alaar

Jak zrobic...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2003, 04:35:53 pm »
Cytat: "shizo"
Na stronie GW przegladalem kiedys podstrone na ktorej bylo wszystko - od monolitu chaosu, poprzez wszelkie gorki, zabudowania i oazy az do gryfiego gniazda.

link: http://www.games-workshop.com/warhammerworld/warhammer/skirmish/terrain/terrain.htm
  :)

Offline shizo

Jak zrobic...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2003, 06:12:30 pm »
Chwala Ci Alaar!  :wink:
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Boodzik

Jak zrobic...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2003, 06:36:20 pm »
Ile orientacyjnie kosztuje metr kwadratowy sklejki? Bo też się przymierzam do zrobienia makiety.

Sorry za offtopa, ale widzę tu kolejnego fana Kazika. Oddalenie rlz.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Poranne zorze
Poranne zorze
Gdy idę w Sopocie nad morzem
Po plaży brudnopiaskowej
Bałtyk śmierdzi ropą naftową.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline shizo

Jak zrobic...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2003, 06:43:41 pm »
Pewnie okolo 40-50 zl (choc glowy nie dam), ale moza zamiast tego kupic plyte wiorowa, ktora jest kilkakrotnie tansza i solidniejsza (bedziesz miec wieksza pewnosc, ze utrzymi ciezar makiety).

<offtop mode on>

Heh, pozdrowienia Boodzik! Kazik to moj ulubiony wykonawca...

NIECH ZYJE KAZIK!!! 8)

<offtop mode off>
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline SmigLo7o7

Jak zrobic...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2003, 09:21:11 pm »
wiorowa niezly pomysl ale trzeba obić czymś dookola bo sie lubi rozpadać :D  :D
la Pla Pla

Offline shizo

Jak zrobic...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2003, 09:36:13 pm »
Albo jesli sie komus nie chce, to wystarczy czyms solidnym okleic...
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline SmigLo7o7

Jak zrobic...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2003, 09:41:26 pm »
Cytat: "shizo"
Albo jesli sie komus nie chce, to wystarczy czyms solidnym okleic...


taśma?????? jeśli juz jest az taki leniwy to najlepiej tasme pettexa(czy jakos tak sie pisze) mocno trzyma :)  :D  :)  :D
la Pla Pla