trawa

Autor Wątek: Jak tworzycie armie?  (Przeczytany 4460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veyDer

Jak tworzycie armie?
« dnia: Sierpień 27, 2003, 10:29:36 am »
Czy macie jakąś generalną zasadę, jeśli chodzi o tworzenie armii? Ja na przykład, nie wiedzieć czemu, ciągle staram się wcisnąć do armii jakiegoś herosa. No i oczywiście trochę mięsa armatniego, bo z Mordheima mam złe wspomnienia, jeśli chodzi o bycie w mniejszości...

Echhh, te przyzwyczajenia... Ostatnio, jak mi w armii wyszło 8 modeli, to za wszelką cenę chciałem wcisnąć jeszcze jeden...  :roll:


Jeśli chodzi o herosów... Czy staracie się zawsze umieszczać jakiś wyróżniający się model, który będzie "dowódcą"? Jeśli tak, to czy wolicie herosa czy Inkarnację?
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline BeRsErK

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2003, 12:26:54 pm »
Szczerze mówiąc nie grałem jeszcze na większą ilość pkt niż 200 a grając na tyle mogę sobie pozwolić na 2 herosów - Arkeona z Crowned i Vargasa a to dlatego, że tylko oni mągą tworzyć command stuffa kosztując poniżej 100 pkt. Jednakże są i tak stosunkowo drodzy a więc zazwyczaj gram bez - brak Commanda zastępuję mutacjami i ewentualnie muzyk lub oriflamme - tak więc na 200 i poniżej pkt herosom mówię - NIE ;).
Na moje nieszczęście nie potrafię się zmusić do wyglądu tanizny typu halabardnicy czy kusznicy - coś po prostu w tych figórkach mnie drażni - zwykłe klony są oki ale z koleji statystykami nie zwalaja z nóg :D
Ostatnio wpadłem na nowy pomysł aby zamienić armię scoutowską na armię toxyczno-mutującą, tym bardziej, że niedługo ma wyjść assasinka do Alchemów i bardzo prawdopodobne, że stanie się ona moją przywódczynią grupy ;) w skład, której będą jeszcze wchodzili - dasyatis i tyle ile wlezie Belisariusów.
Co do zasad, których ja się trzymam to do 200 pkt muszę mieć minimum 6 modeli na stole i na moje nieszczęście czuję silną potrzebę aby były to figórki, które mi się baaaarrrrdddzzzoo podobają ;)

Offline war2bone

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2003, 01:38:52 pm »
ja swoja pierwsza stworzylem po obrazkach i nie zaluje .... no moze jedynie tego ze sie w 200 ptk nie zmiescilem :D ......

co do hero to ja jak gram na magie biore selenitke :D ..... fajna jest nawet jak czarow nie rzuca ..... ostatnio pokonala wolfena ......

co do tanich herosow to mozna by takiego przeglosowac w projekcie ......
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Filip

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2003, 10:54:08 am »
Ja w armii stawiam zwykle na ilosc i sile nie bawie sie w magów poza tym tak jak BeRsErK wole wystaiac figórki ktróre przypadły mi do gustu.
Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel"

Offline Alchemik

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2003, 06:40:34 pm »
No na 150 punktów to fakt trudno upchnąć bohatera:). Dodatkowo jeszcze ich wartość punktowa sprawia że obawiamy się strasznie o ich stratę - a o śmierć bohatera w Konfrontacji jak wiadomo łatwo:).

Jednak zalety bohaterów przewyższają ich wady (moim zdaniem)
1. Zazwyczaj mają wyższą dyscyplnę - a wiadomo rzut taktyczny pozwala w pewnym stopniu kontrolować pole bitwy.
2. Należy pamiętać o ich umiejętnościach nie ujętych na karcie: Multiple Attacks and Deffences, Counter Attack i Master Attack - wszystkie 3 sprawiają, że bohaterowie zazwyczaj wygrywają większość potyczek. Należy ich chronić przed ostrzałem i tyle. Ja zawsze przemieszczam swojego Voraka (tania wersja I Inkarnacja) w towarzystwie 2 bruiserow (opcja tańsza może być 2xwarrior :) i dotychczas się w sumie sprawdza.

Powyżej 200 punktów bohatera to już należy wsadzać na 100% bo to zazwyczaj tylko oni mogą posiadać przedmioty magiczne.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Jaskier

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2003, 07:05:17 pm »
ja natomiast zawsze, ale to zawsze staram się upchnąć do armii chociaż jednego (a jak się da to więcej ) herosa.
po pierwsze primo uwielbiam wszelkiego rodzaju magie a bez herka sobie nie poczaruję
po drugie primo są oni poprostu dobrzy, może nie wszystcy, ale np. w moich martwiakach to mam mieszane uczucia tylko do great skulla i drahusa reszta jest poierwsza (no, niektórzy druga) klasa ( no i przydałby mi się ktoś z dyscypliną powyrzej 0...
po trzecie primo ultimo mają oni zajefajne figsy - w tych t dopiero można się zakochać  :twisted:


a tak na marginesie to był tu gdzieś temat "Bohaterowie w konfrontcji" a tam między innymi moje wypociny na temat bohaterów martwiaków a takrze proźba o podobne analizy do innych armii. Polecam lekturę. :wink:

Offline war2bone

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:24:10 pm »
Cytuj
1. Zazwyczaj mają wyższą dyscyplnę - a wiadomo rzut taktyczny pozwala w pewnym stopniu kontrolować pole bitwy



jak sie ma rycerzy .......
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Vallarr

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:34:56 pm »
nie przypominaj mi .... :evil:
ja mam jedna - brak zasad :D ale tak szczerze to staram sie  brac warriorsów - w kazdej armii sie przydadza , sa w miare tani i mocne uderzenie . dodatkowo mam zboczenie na punkcie watchera - imho najlepszy wilczy bohater - 6 inicjatywy , 5 dyscypliny...
a obecnie to tak kombinuje i testuje jednostki - chyba tylko selenitka , hunterzy grave guard guardian des runes i wiekszosc bohaterów mi zostala :D
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline war2bone

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:37:14 pm »
Cytat: "Vallarr"
selenitka



ta to ladny hero .... jak sie wkurwi to pooni wolfena
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Vallarr

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:39:15 pm »
chodzilo mi o selenitke wolfenska :D a ta sytucja tesh byla dobra - selenitka przez 3 tury walczyla z 3 wolfenami - solitare i 2 warrior - a caly czas strzelali do tej grupy fizylierzy - i w 4 turze dostala ona za 2x 6 - inaczej bym chyba jej nie zabił .... :D:D:D niech zyja doskonale rzuty
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline war2bone

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:41:06 pm »
nie wspomnales o tym jak zaszarzowal na nia twoj mag i nic jej nie zrobil a ta mu krytyka zadala
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Vallarr

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2003, 08:44:34 pm »
tiaa , a do tego moim magiem byl solitare - czyli warrior mage o takich statach , ze mucha nie siada :D dostal za 5 i 6 w leb , jedynie dzieki toughowi (hard-boiled) przezyl , ale ledwo...
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Veevoirus

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2003, 07:33:31 am »
Mi zostały przyzwyczajenia z WFB.
Najpierw wystawiam "cora" :)  (z reguły 2 do 3 palladynków)
Potem dochodzi  1 Royal Guard (to  podchodzi pod Heavy Support z W40K) , a reszta zależy od ilości punktów. A jak wpadnie mi genialny pomysł do głowy (co się ku mojemu zaskoczeniu zdarza) to buduję armię od 0
ie pozwól,by Cię sprzedali!!
Zrób im na złość i sprzedaj się sam!!
Last.fm

Offline Filip

Jak tworzycie armie?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2003, 12:11:27 pm »
Ilosc i sila .. to jest to co decyduje o wygranej ( wolfeni maja problem z tym pierwszym  :evil:  )   aha no i rzuty oczywiście :D
Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel"