trawa

Autor Wątek: The New Avengers  (Przeczytany 38882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 25, 2014, 07:52:15 am »
Redaktorów jest kilku, a nad nimi są kolejni redaktorzy, a ci mają jeszcze asystentów i stażystów, ale bajzel w Marvelu jaki był, taki jest i pewnie jeszcze przez długi czas będzie.

Offline koziorozec1979

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 26, 2014, 01:50:08 pm »
Przeczytałem dwa pierwsze tomy - "Ucieczkę" i "Sentry'ego" - i przyznam, że lektura była po prostu pasjonująca. A Brian Michael Bendis prowadzi w moim rankingu scenarzystów superbohaterskich. :smile: Szczególnie zdobył mnie wątkiem "odzyskiwania" Sentry'ego. Istna miazga! Bendis jest naprawdę pomysłowy, zaskakuje, ma niesamowite poczucie humoru i pisze znakomite dialogi.
Motyw Sentry'ego faktycznie znakomity. Szkoda, że dalej wtych tomach co to je Mucha rzuciła już tak dobrze nigdy nie jest.
Też zaliczam Bendisa do topu pisarzy w zakresie superhero ale z racji Powers i Daredevila. New Avengers poza historią Sentry'ego nie zachwyca, ot produkcyjniak, a tomów 4-5 już nawet się nie czyta dobrze.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 27, 2014, 12:53:21 pm »
Motyw Sentry'ego faktycznie znakomity. Szkoda, że dalej wtych tomach co to je Mucha rzuciła już tak dobrze nigdy nie jest.
Też zaliczam Bendisa do topu pisarzy w zakresie superhero ale z racji Powers i Daredevila. New Avengers poza historią Sentry'ego nie zachwyca, ot produkcyjniak, a tomów 4-5 już nawet się nie czyta dobrze.
W każdym razie po przeczytaniu "Rodu M" i 3. tomu "The New Avengers" nadal jestem skłonny chwalić Bendisa. Szczególnie w tym ostatnim albumie fajnie bawi się prowadzeniem narracji.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 18, 2014, 03:34:07 pm »
4. tom, czyli "Kolektyw", czyta się bardzo dobrze, ale potem jest już średnia "Wojna domowa" Millara i Bendis na usługach tego eventu w 5. tomie, czyli spory spadek atrakcyjności. Niemniej mam nadzieję, że kolejne tomy zostaną wydane w Polsce.

Offline laf

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 19, 2015, 11:19:08 am »
Zakupiłem sobie ostatnio New Avengers wydany przez Muchę t. 2-5 (t. 1 miałem już wcześniej z WKKM) i muszę się przyznać, że powoli się wciągam, choć jestem dopiero po lekturze pierwszego tomu. Bendis wprost urzeka dialogami i prawdę mówiąc rozmowy pomiędzy członkami drużyny bardziej mnie wciągają niż sama akcja. No i te rysunki Fincha!!!! Cudowne!!!! (tak na marginesie czy zauważyliście, że Finch niemalże z każdego bohatera robi Azjatę? skośne oczy, drobne usta?). Szkoda, że Bendis z Finchem nie stworzyli tak długo trwającego duetu jak Bendis z Bagley'em przy Ultimate S-M.
Mam pytanko a'propos tytułowej ucieczki:
Spoiler: pokaż
na początku jest mowa o ucieczce 42 złoczyńców, a później o 44. Czy ktoś wie ilu w końcu ich tam uciekło
(no chyba, że wyjaśni się w następnych tomach).
No i przede wszystkim czy ktoś wie kiedy ukaże się drugi Omnibus z NA? Trochę poszperałem w Internecie, ale nic na ten temat nie wiadomo. Na wiki jest parę Omnibusów zaplanowanych na 2015 r., ale nie wiem jak bardzo te dane są wiarygodne, a przede wszystkim czy to wszystkie Omnibusy zaplanowane do wydania w 2015 r. Czy Marvel ogłasza jakieś plany wydawnicze dotyczące Omnibusów?

Offline peta18

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 19, 2015, 11:57:36 am »
Tematycznie nawiazujac ;)

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline laf

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 19, 2015, 12:23:03 pm »
Tematycznie nawiazujac :wink:



Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że spuszczam moją wypowiedź ściekami, co nie jest zbyt miłe. Czy też może jest jakieś inne tłumaczenie Twojego posta?

Offline wilk

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 19, 2015, 12:31:29 pm »
Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że spuszczam moją wypowiedź ściekami, co nie jest zbyt miłe. Czy też może jest jakieś inne tłumaczenie Twojego posta?
Akurat hydrant to urządzenie wodociągowe, a nie kanalizacyjne. ;)

Offline pa3ck

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:01:23 pm »
Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że spuszczam moją wypowiedź ściekami, co nie jest zbyt miłe. Czy też może jest jakieś inne tłumaczenie Twojego posta?

Chodzi raczej o coś innego. Nie wiem na jakim etapie jesteś w AVENGERS ale jeśli jeszcze nie spotkałeś się z HYDRĄ to jeszcze to jest przed Tobą.

http://221b.blox.pl/2014/04/Hail-Hydra-czytac-szybko-zeby-zdazyc-przed.html

Offline peta18

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:05:26 pm »
Chodzi raczej o coś innego. Nie wiem na jakim etapie jesteś w AVENGERS ale jeśli jeszcze nie spotkałeś się z HYDRĄ to jeszcze to jest przed Tobą.

http://221b.blox.pl/2014/04/Hail-Hydra-czytac-szybko-zeby-zdazyc-przed.html
Dokladnie, az sie zdziwilem, ze mozna to odczytac zupelnie inaczej w watku o Avengersach, czy szerzej Marvelu :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline laf

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:12:00 pm »
Dokladnie, az sie zdziwilem, ze mozna to odczytac zupelnie inaczej w watku o Avengersach, czy szerzej Marvelu :smile:

A to bardzo przepraszam, moje błędne zrozumienie. Faktycznie teraz sobie przypominam pierwszego filmowego Capa, ale w komiksach nie jestem na tyle zaawansowany i jeszcze się z Hydrą nie spotkałem. Rozumiem, że w kolejnych tomach NA ta organizacja się pojawi.

Offline peta18

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:19:31 pm »
Spoko, nie ma za co przepraszac. Milej lektury :) A Hydra sie pojawi. No chyba ze jakis hydrant, byloby zabawniej.
Hydra jest wszedzie ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:46:05 am »
Po nastu miesiącach zdecydowałem się w końcu uzupełnić swoją kolekcję o dwa brakujące tomy New Avengers od wydawnictwa Mucha Comics (3 i 4). W Ostatnim czasie powtórzyłem sobie tom pierwszy - Ucieczka, drugi - Sentry, a wczoraj przeczytałem po kolei Kłamstwa i tajemnice, Ród M i Kolektyw.

W kłamstwach i tajemnicach, a także w Rodzie M Spider-Man występuję w swoim kultowym czerwono-niebieskim stroju, natomiast w Kolektywie, który jak przeczytałem zaczyna się tuż po wydarzeniach w Rodzie M Peter posiada już zbroję od Tonego Starka. Kiedy więc doszło do zaprojektowania zbroi? W jakim to było zeszycie?

I mam jeszcze pytanie odnośnie chronologii, w którym momencie powinienem przeczytać Tajną Wojnę? Wiem, że na 100% przed 3 tomem New Avengers, ale po jakim tomie?

Żałuje, że tyle zwlekałem z zakupem tych tomów, bo wczoraj delikatnie rozjaśniło mi się jakieś 1500 kwestii związanych z Marvelem i całym komiksowym universum.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 22, 2016, 11:05:11 am »
Kostium zostaje zaprojektowany przez Starka podczas historii "The Other" w związku z "problemami zdrowotnymi" Petera, w uporaniu z którymi Tony starał się mu pomóc. Debiut zbroi to ASM 529, tuż przed Civil War.

http://www.comicvine.com/the-amazing-spider-man-529-mr-parker-goes-to-washi/4000-106921/

Chronologia w przypadku "Tajnej wojny" jest dość skomplikowana. Szczegóły tutaj:

http://www.comicbookherald.com/secret-war-marvel-reading-order/
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Itachi

Odp: The New Avengers
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:29:55 pm »
Dzięki za odpowiedź.