Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 522380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1410 dnia: Wrzesień 10, 2017, 01:24:41 pm »
Zobaczymy czy to będzie start kolekcji, czy tylko test w wybranych województwach. Zdaje się że EAGLEMOSS kolekcję komiksów DC rzucił bez testu, ale kilka razy sprawdzał rynek w ramach kolekcji figurek np. kolekcje figurek szachowych rzucał bodajże do dwóch województw.
za kolekcją Star Wars odpowiada Deagostini. Nie wiem jak to u nich wygląda z rzutami testowymi.
Bo fani Conana kupią Star Wars bo kolorowe  :smile: Cena taka sama.
cena taka sama a ilość stron mniejsza, no i czerń i biel vs kolor.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1411 dnia: Wrzesień 10, 2017, 01:26:12 pm »
Ale format większy. ;)


Ale fakt faktem, że kolekcja komiksów SW na pewno będzie się cieszyć większą popularnością.

Offline radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1412 dnia: Wrzesień 10, 2017, 02:07:55 pm »
za kolekcją Star Wars odpowiada Deagostini. Nie wiem jak to u nich wygląda z rzutami testowymi..
Bywały testy kolekcji Deagostini. Wyglądają bardzo podobnie jak te Hachette czy Eaglemossu.
Ale fakt faktem, że kolekcja komiksów SW na pewno będzie się cieszyć większą popularnością.
To prawda. Kolekcja SW tak samo jak kolekcja Thorgala sprzedałaby się nawet gdyby obecnie na rynku było z 15 kolekcji i ze 150 pozycji w księgarniach miesięcznie. Jednak Star Wars jest marką w Polsce bardzo znaną, na tyle, że Egmont wydaje cały czas "SW Komiks" jako magazyn w kioskach (gdzie potrzeba znacznie wyższego nakładu niż dla komiksów w księgarniach).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Djevel

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1413 dnia: Wrzesień 10, 2017, 04:15:38 pm »
Gwiezdne Wojny są teraz "modne" i taką kolekcję kupi nie tylko fan komiksów czy samych Star Warsów, ale też całe stado dzieciaków bo Star Warsy są teraz trendy. Z Conanem jest trochę inaczej. Baza fanów jest o wiele mniejsza, ale moim zdaniem bardziej konkretna. To osoby wychowane na prozie Howarda, niektórzy pamiętają jeszcze premierę filmu z Arnim. Do tego dołożyć można fanów fantasy. W każdym razie ten test zainteresowania kolekcją jest trochę źle przygotowany bo dostępność jest tylko w wybranych miejscach. Chcemy sprawdzić czy będzie zainteresowanie, ale utrudnimy dostęp do towaru:D Mi na przykład pozostaje kupowanie na allegro po wysokich cenach bo nie chcę czekać na prenumeratę, którą i tak zamówiłem, a nie ma pewności, że kolekcja ruszy.

Offline Garf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1414 dnia: Wrzesień 10, 2017, 04:18:34 pm »
Chciałbym jednak zauważyć, że efektu "modności" Gwiezdnych Wojen nie należy przeceniać. Obecny "Star Wars Komiks" serwuje amerykańskie TPB w okładkowej cenie 20 zł (2 razy taniej od kolekcji), lecz nie sprzedaje się na tyle dobrze, by przejść z cyklu dwumiesięcznego na miesięczny lub wypuszczać wydania specjalne.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Blaksad

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1415 dnia: Wrzesień 10, 2017, 08:22:43 pm »
Czy w Hachette można już zamawiać Conana i wysyłają, bo ktoś napisał że wysyłka dopiero po starcie serii więc skąd ludzie na allegro mają w takich ilościach z miast które nie były testowymi - Łódź, Poznań, Śląskie ?  :cool:

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1416 dnia: Wrzesień 10, 2017, 08:32:50 pm »
Allegro lub przez facebook.

Offline angelscorpion

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1417 dnia: Wrzesień 10, 2017, 08:37:16 pm »
Gdy dzwoniłem do nich zamówić Conana, dowiedziałem się,że wyślą w ciągu 30 dni, a dzwoniłem tydzień temu.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1418 dnia: Wrzesień 10, 2017, 09:03:20 pm »
Tak samo mówią że kolekcja jest dostępna wszędzie  :smile: Nic nie wyślą. Zawsze tak jest przy testach.
Można poczytać jak było z testem WKKM http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34605.435.html?fref=gc&dti=116320375206479
"Dzwoniłem do wydawnictwa i rzeczywiście z wysyłką prenumerat wstrzymują się do wznowienia kolekcji o czym dowiemy się ze środków masowego przekazu"

To jest bardzo mały nakład to skąd by wzięli dla prenumeratorów? Zwłaszcza że trzeci numer z kiosków wróci po premierze czwartego (4 październik)

Ale zamawiajcie prenumeraty jak chcecie żeby kolekcja ruszyła.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 09:25:39 pm wysłana przez JanT »

Offline celtic

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1419 dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:05:28 am »
Kupujcie na allegro, jeśli sprzedawca ma cenę mocno zawyżoną, piszcie do niego że tyle i tyle możecie dać maxa, może da się namówić na niższą cenę.
Jeśli kupicie teraz, zaczniecie oficjalną kolekcję od numeru piątego.
Jeśli zaczniecie oficjalną kolekcję od pierwszego, po czasie odsprzedacie pierwsze 4 numery na allegro.
Jeśli kolekcja nie ruszy, a kupicie test, to będziecie mieli białe kruki.
Jeśli nie kupicie testu,  szansa na ruszenie kolekcji maleje.
Jeśli nie kupicie testu , a kolekcja nie ruszy będziecie szukać tych albumów na allegro po znacznie zawyżonych cenach.
Jeśli nie kupicie testu , a kolekcja nie ruszy będziecie pluć sobie w brodę że nie wsparliście testu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1420 dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:19:08 am »
@celtic
Szczerze to jeśli kolekcja nie ruszy, a wyda to ktoś inny później to te tomy będą pasowały jak pięść do nosa wtedy, najlepszym przykładem nich będzie Lucky Luke.
A co do ceny, to każdy jest w stanie kupić komiks w takiej cenie za jaką uważa że jest dla niego wart.

Offline celtic

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1421 dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:34:49 am »
@celtic
Szczerze to jeśli kolekcja nie ruszy, a wyda to ktoś inny później to te tomy będą pasowały jak pięść do nosa wtedy, najlepszym przykładem nich będzie Lucky Luke.
A co do ceny, to każdy jest w stanie kupić komiks w takiej cenie za jaką uważa że jest dla niego wart.

W sumie masz rację, jak ktoś inny zabierze się za wydanie tej kolekcji, to pewnie będzie to wydawał 1-2 albumy rocznie, czyli ostatni, siedemdziesiąty dostaniemy po 35 latach od startu wydania pierwszego albumu. Swoją drogą jestem ciekaw kiedy zobaczymy następne albumy SPRYCJANA i FANTAZJUSZA?

Nie mów że te albumy nie są warte tych 40 zł. Myślę ze konkurencja przejmując ten tytuł będzie go miała w granicach 80-100zł.

Offline Murazor

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1422 dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:43:26 am »
Nie mów że te albumy nie są warte tych 40 zł. Myślę ze konkurencja przejmując ten tytuł będzie go miała w granicach 80-100zł.
Nie są. Jak na kolekcję, są za drogie. Brak koloru to duża oszczędność, wiec i cena powinna być niższa.

Wiesz dlaczego konkurencja będzie miała go po 80 zł? Bo nie będzie takiego zainteresowania, żeby go wydawać w nakładzie tysięcy sztuk, więc cena jednostkowa będzie wyższa.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1423 dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:44:57 am »
Chyba się do końca nie zrozumieliśmy w obu przypadkach.
W sumie masz rację, jak ktoś inny zabierze się za wydanie tej kolekcji, to pewnie będzie to wydawał 1-2 albumy rocznie, czyli ostatni, siedemdziesiąty dostaniemy po 35 latach od startu wydania pierwszego albumu.
Chyba nie jesteś tego świadom, ale Hachette rozbiło w kolekcji serię na 70 tomów, którą w normalnych wydaniach jest o połowę mniej. Nie mnie ktoś poprawi, ale chyba jest 22 tomy w oryginalnych zbiorczych.
Nie mów że te albumy nie są warte tych 40 zł. Myślę ze konkurencja przejmując ten tytuł będzie go miała w granicach 80-100zł.
Nie mówiłem o konkurencji. Chodziło mi o to że jeśli ktoś chce kupić ten komiks to cena nie ma dla niego znaczenia. I jak chce przepłacać na allegro to jest wyłącznie jego sprawa. Jeśli komiks jest wart dla niego 100 zł to go kupi, jak nie to nie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 08:49:11 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1424 dnia: Wrzesień 11, 2017, 08:48:55 am »
22 tomy  :smile:

Jeden taki tom https://www.darkhorse.com/Books/14-786/The-Savage-Sword-of-Conan-Vol-1-TPB
zbiera z 3 z kolekcji. 542 strony w czerni i bieli Egmont mógłby spokojnie puścić za 100 zł okładkowa.

Więc można policzyć gdzie by wyszło taniej  :smile: