Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 182257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawwar87

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 21, 2015, 06:18:30 pm »
Warowny, Basaj, Nowacki to wszystko nazwiska ludzi z Czas na Komiks


Cześć

Ja i Mariusz Basaj jak najbardziej skomentowaliśmy ofertę The Shadow, daliśmy 5 jako odpowiedź na bezsensowny hejt za cenę i wystawianie 1 komiksowi, którego się nie czytało. Do naszej redakcji Czas na komiks nie należy żadnej Nowacki i nie mam zielonego pojęci kim ten człowiek jest. Wcześniej ktoś też dywagował, że ostatnie komentarze z 5 są wynikiem działalności jednej osoby, nie są (a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo). Zobaczyłem hejt, pokazałem to Mariuszowi, napisaliśmy po komentarzu - nie widzę w tym nic dziwnego tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę, że współpracujemy z Karolem od bardzo dawna i staramy się pomóc mu w promocji The Shadow. Niemniej komentarze, które nie są podpisane naszymi nazwiskami nie pochodzą od nas.


Ps. Aktualny skład Czas na komiks to Paweł Warowny i Izabela Julke - Mariusz Basaj aktualnie ma urlop od aktywnego blogowania ;)

Pozdrawiam
Paweł Warowny

Offline Midian

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 22, 2015, 10:10:01 am »
To nie hejt na komiks a krytyka ceny, którą trzeba zapłacić aby się w niego zaopatrzyć. Osobiscie jednak nie pisałbym takich rzeczy bo wychodzę z założenia, że jesli mnie na cos nie stać to tego nie kupuję. Wydawca natomiast ma prawo podyktować cenę jaka mu się podoba.
Niemniej zaciekawiony zamieszaniem wokół tego tytułu zamówiłem go sobie w oryginale w jednym ze sklepów internetowych płacąc 41 zł za 200 stron.

Offline horror

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 22, 2015, 10:33:15 am »
a w ktorym sklepie jesli mozna spytac?

Offline nayroth

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 22, 2015, 10:42:56 am »
Cześć

Ja i Mariusz Basaj jak najbardziej skomentowaliśmy ofertę The Shadow, daliśmy 5 jako odpowiedź na bezsensowny hejt za cenę i wystawianie 1 komiksowi, którego się nie czytało.

Czyli Waszą odpowiedzią na "bezsensowny hejt" jest bezsensowne wazeliniarstwo?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 22, 2015, 11:32:03 am »
a w ktorym sklepie jesli mozna spytac?

http://multiversum.pl/p/1016/36334/shadow-vol-01-fire-of-creation-sc-dynamite-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

na otarcie łez z powodu maskarycznej wartosci dolara, jest też w miare bezbolesnym przeliczniku:


Offline misiokles

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 22, 2015, 02:40:45 pm »
Czyli Waszą odpowiedzią na "bezsensowny hejt" jest bezsensowne wazeliniarstwo?
Pytanie czy bezsensownym wazeliniarstwem można nazwać elementarne zrozumienie prawideł rynkowych, które w tym przypadku sprowadzają się do: mały nakład = duża ceny by przynajmniej zwróciły się koszty.

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 22, 2015, 04:04:54 pm »

Cześć

Ja i Mariusz Basaj jak najbardziej skomentowaliśmy ofertę The Shadow, daliśmy 5 jako odpowiedź na bezsensowny hejt za cenę i wystawianie 1 komiksowi, którego się nie czytało.


Szacunek, Panowie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 22, 2015, 04:10:33 pm »
Czyli wystawiliście 5 komiksowi, którego się nie czytało? Sprytne!

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 22, 2015, 05:26:27 pm »
Czyli wystawiliście 5 komiksowi, którego się nie czytało? Sprytne!


Ja czytałem ten komiks po angielsku i myślę, że wielu ludzi też go w takiej postaci czytało, w tym osoby reprezenttujące "Czas na komiks". Za bardziej prawdopodobne uważam, że komiksu nie czytały osoby, które dały mu jedną gwiazdkę "za zbyt wysoką cenę".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pawwar87

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 23, 2015, 03:32:13 pm »
Czytałem dawno temu w oryginale, bezsensownym wazeliniarstwem bym tego nie nazwał, współpracujemy z Karolem praktycznie od początku istnienia bloga, ani my, ani on tego nie ukrywamy. Co więcej bardzo często mocno krytykujemy komiksy, które mamy dla niego promować, więc o wazelinie raczej nie mam mowy (przykład Wolverine: Origin II).


Dyskusje o cenach są dla mnie mocno z tyłka, to tak jak wypominać fanboyowi iPhona, że płaci za niego niebotyczne sumy kiedy ma dużo tańsze odpowiedniki  z Androidem. Tak samo jest tutaj, można jak ktoś w wątku wyżej zapłacić 41 zł za wydanie oryginalne, ale można też kupić droższe wydanie po polsku i wesprzeć tym samym nowe wydawnictwo. Osobiście uważam, że warto, im więcej Karol będzie wydawał tym większe rabaty będzie mógł negocjować z drukarnia itd.

Czy zachowałem się jak fanboy, nie wykluczam, nie mam zamiaru dyskutować. Popełniłem wiele błędów przy prowadzeniu bloga np. niesławny tekst o Nation X, ważne, że te błędy czegoś nas uczą.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 23, 2015, 04:07:26 pm »
Pytanie czy bezsensownym wazeliniarstwem można nazwać elementarne zrozumienie prawideł rynkowych, które w tym przypadku sprowadzają się do: mały nakład = duża ceny by przynajmniej zwróciły się koszty.


Nie będę uderzał nikogo personalnie ale to jest obecnie dość powszechne wśród niektórych czytelników, że zupełnie nie potrafią rozgraniczyć możliwości jakie stają za dużymi wydawnictwami i tymi mniejszymi. Płacze, że komiksy w nakładach 500-800 sztuk są drogie, nie ma dystrybucji i rabatów jak na Egmont, czy, że jakiś komiks z 79 roku nie ma kolorów (he, dobra, wiem, że to inny kaliber ale płacz o kolory uwielbiam). Ten moment gdy ktoś trochę gubi się w tym jak działa nasz grajdół.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2015, 04:13:37 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 23, 2015, 07:20:05 pm »
Up! Lajk!

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 23, 2015, 07:45:28 pm »
Ale które inne małe wydawnictwa (wydające nakłady około 500 szt.) mają ceny wyższe np. od Egmontu?

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 23, 2015, 07:46:33 pm »
Ale które inne małe wydawnictwa (wydające nakłady około 500 szt.) mają ceny wyższe np. od Egmontu?


A które nie mają?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 23, 2015, 07:51:53 pm »

A które nie mają?
EDIT: Bo się troszkę zamotałem  :smile: Ja nie mogę znaleźć żadnego małego wydawnictwa które ma ceny wyższe od Egmontu. Poproszę o jakiś przykład.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2015, 08:07:36 pm wysłana przez JanT »

 

anything