trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 182156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 24, 2015, 11:17:58 am »
edit: Ktoś pisał wyżej że kupił oryginalnego Shadowa za 41 zł.


Mógłbym zrobić całą listą anglojęzycznych komiksów, które kupiłem w normalnych sklepach komiksowych za psie pieniądze znacznie poniżej cen okładkowych i cen polskich edycji, tylko, że absolutnie dla argumentu nic nie zmienia. Promocje, wyprzedaże i czyszczenie magazynów to coś zupełnie innego. Patrząc z tej perspektywy powinienem teraz z wypiekami na twarzy czekać aż Gildia wrzuci np. preorder na Gotham Central żeby wszędzie dać jedną gwiazdkę za wygórowaną cenę bo prawie każdy z tych tomów (2, 3, 4) w wersji DC kupiłem po (przeliczeniu) za niepełne 20pln sztuka.

Ten sam ktoś napisał że trafił na jakąś dobrą promocję

U Rafała, chyba dalej wisi za tyle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2015, 11:21:55 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 24, 2015, 12:28:58 pm »
A wiadomo czy będzie w dyskontach?

Offline Holsten

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 29, 2015, 06:16:53 pm »
Do mnie The Shadow dotarł w czwartek. Dzisiaj zakończyłem lekturę. Komiks wydano bardzo porządnie na dobrym - grubym papierze. Historyjka rozgrywająca się w Chinach ciekawa, ale pisał już Ennis lepsze scenariusze. Rysunki Aarona Campbella są całkiem niezłe. Oryginalne okładki Alexa Rossa genialne. Mam ochotę na więcej. Chętnie sięgnął bym po jakąś historię z Cieniem z akcją rozgrywającą się w mrokach miasta. Debiut wydawniczy należy ocenić jak najbardziej pozytywnie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 07, 2016, 02:38:48 pm »
Planeta Komiksów zapowiada na Komiksową Warszawę dwa (jeszcze nieujawnione) tytuły z Avatar Press. Tak patrzę na tytuły z katalogu tego wydawcy i mam mieszane uczucia. Mają coś naprawdę dobrego, co można z ręką na sercu polecić? Czy może scenarzyści tacy jak Moore, Ennis, czy Ellis wydają tam komiksy, których nikt inny nie chce im wydać? ;-)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 07, 2016, 03:09:27 pm »
Czy może scenarzyści tacy jak Moore, Ennis, czy Ellis wydają tam komiksy, których nikt inny nie chce im wydać? :wink:


Nie, to jest kwestia tego, że Avatar ma bardzo specyficzny profil... stylistyczny.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:02:37 pm »
Ja bardzo lubię Avatar Press  :smile: Obstawiam Crossed i/lub Chronicles of Wormwood.


Mają coś naprawdę dobrego, co można z ręką na sercu polecić? Czy może scenarzyści tacy jak Moore, Ennis, czy Ellis wydają tam komiksy, których nikt inny nie chce im wydać? :wink:
Mają, mają np: Scars, Frankenstein's Womb, Trylogie Ellisa (Black Summer, No Hero, Supergod) 303, Crossed, Chronicles of Wormwood - spokojnie bym postawił koło Sagi  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 04:15:52 pm wysłana przez JanT »

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:10:52 pm »
Planeta Komiksów zapowiada na Komiksową Warszawę dwa (jeszcze nieujawnione) tytuły z Avatar Press. Tak patrzę na tytuły z katalogu tego wydawcy i mam mieszane uczucia. Mają coś naprawdę dobrego, co można z ręką na sercu polecić? Czy może scenarzyści tacy jak Moore, Ennis, czy Ellis wydają tam komiksy, których nikt inny nie chce im wydać? :wink:


Uczciwie to z całej oferty Avatar Press mógłbym polecić jedynie "Small Killing".
Robiłem kilka podejść nic do mnie nie trafiło. Nadmiar "mocnych" efektów i niekoniecznie dobre scenariusze.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 07, 2016, 05:01:43 pm »

Uczciwie to z całej oferty Avatar Press mógłbym polecić jedynie "Small Killing".
Robiłem kilka podejść nic do mnie nie trafiło. Nadmiar "mocnych" efektów i niekoniecznie dobre scenariusze.


Ja dodałbym Uber. Nie traktuję tego komiksu jako nic ponad "czytadło", które kupiłem bo trafiłem na wyjątkowo przyjemną promocję, ale istnieje szansa spora, że dozbieram to do końca.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:03:07 pm »
Według ocen na goodreads:

A Small Killing  -  3.37
Uber -  3.63
Chronicles of Wormwood  -  3.88
Crossed  - 3.66
303  -  3.54
No Hero - 3.55
Frankenstein's Womb - 3.56
Scars  - 3.68

Wiem że nie ma się co sugerować ale i tak szok  :shock: Naprawdę to wydawnictwo nie dla wszystkich.



Ciekawe jak się u nas przyjmą pozycje z Avatar.

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 07, 2016, 08:25:50 pm »
Jeszcze na 303 Ennisa, czy jakiegoś Moore'a bym się skusił... Crossed to chyba totalna sieczka? Szkoda, że Planeta Komiksów nie skupi się na Dynamite Ententaiment, bo tam widzę sporo interesujących mnie tytułów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 07, 2016, 08:31:51 pm »
Według ocen na goodreads:

A Small Killing  -  3.37
Uber -  3.63
Chronicles of Wormwood  -  3.88
Crossed  - 3.66
303  -  3.54
No Hero - 3.55
Frankenstein's Womb - 3.56
Scars  - 3.68


Na goodreads Biały Lama ma ocenę 3,76 (czyli mniej niż Wormwood) i mimo, że sam jej używam (jako wishlist) to ta strona jest dla mnie wyznacznikiem... absolutnie niczego.
perły przed wieprze

Offline horror

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:07:16 pm »
Ennis dla mnie zawsze i w każdej postaci więc liczę na Crossed. Podobala mi sie Martwica to i Crossed przejdzie gladko jak sadze.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:27:09 pm »
Ennis dla mnie zawsze i w każdej postaci więc liczę na Crossed. Podobala mi sie Martwica to i Crossed przejdzie gladko jak sadze.
Chodzi ci o film "Martwica Mózgu" ? (najlepsze film Petera Jacksona Ever :smile: )  Crossed to dużo większa jazda po bandzie.

Ja bardziej liczę na Wormowooda (i bardzie prawdopodobny) ale każdego Ennisa przygarnę  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:36:12 pm »
ta strona jest dla mnie wyznacznikiem... absolutnie niczego.

Dlaczego? Jakoś tam oddaje, jak dany tytuł jest oceniany przez... nie wiem, przeciętnego czytelnika? I wcale nie jest to przeciętny czytelnik, który łyka każdą papkę i się nią zachwyca. Dla mnie to trochę jak z średnią ocen filmów na imdb - choć dla mnie imdb jest bardziej miarodajne.

Offline kelen

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:43:40 pm »
Pusta ocena albo ich średnie są niczym. To jest powód, dla którego ja już definitywnie rezygnuje z ich wystawianiem w publicznych recenzjach. Według Good Reads powinienem koniecznie zapoznać się z "Batman: Hush", który przebija na ich liście komiksy będące faktycznie dobre, a nie śmierdzącą kupą.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything