trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 182165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 08, 2016, 04:14:01 am »
Tak, jasne, przykład Husha sprawia, że podobne średnie ocen nie mają najmniejszego sensu. Już więcej sensu ma określanie komiksów "śmierdzącymi kupami"...

Offline horror

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 08, 2016, 06:00:24 am »
Chodzi ci o film "Martwica Mózgu" ? (najlepsze film Petera Jacksona Ever :smile: )  Crossed to dużo większa jazda po bandzie.

Ja bardziej liczę na Wormowooda (i bardzie prawdopodobny) ale każdego Ennisa przygarnę  :smile:

tak, chodzi o 'Martwicę Mózgu' - rzeczywiście jest za co P. Jacksona szanować w tej kategorii. Nie mówię, że LOTR był słaby - po prostu inna para kaloszy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 08, 2016, 07:42:16 am »
[...] Już więcej sensu ma określanie komiksów "śmierdzącymi kupami"...
:lol: Nie no, znów Fragsel bedzie musiał nas przez 2 dni bronic w internetach.  :wink: Pozostając w temacie, moja 3-letnia córka, gdy jest na mnie zła, mówi: "Jesteś kupą, tatusiu".

Offline Koalar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 12, 2016, 01:42:10 pm »
Cień zaliczony. Pierwszy komiks wydawnictwa, więc pozwolę sobie na jego ocenę.
Wydanie okej. Trochę może to klejenie nie wygląda pewnie, ale przy ostrożnym czytaniu nie powinno być rozklejeń. Papier fajny. Mam jednak na wielu stronach w podobnych miejscach jakieś wgięte kółeczka (średnicy grafitu w ołówku), co wygląda na robotę jakiejś maszyny drukarskiej. Drobnostka, ale ciekawi mnie, skąd to się wzięło.
Językowo w porządku. Jest niezła korekta, parę literówek się jednak znalazło (ale to może być wina osoby wprowadzającej tekst). Poza tym taka uwaga ogólniejsza - nazwiska w wołaczu powinny mieć formę taką jak w mianowniku (ogólniejsza, bo w jakimś komiksie Egmontu, chyba w Nowej Granicy też akurat jakieś nazwisko w wołaczu było odmienione, więc to nie jest chyba ogólnie znana reguła).
Sam komiks dobry, podobał mi się bardziej niż Opowieści Wojenne. Widać, że Ennis lubi i świetnie zna tematykę wojenną. Jest też trochę charakterystycznych dla niego szokingów. Historia jest zamknięta, więc można śmiało kupować i czytać. Rysunki w porządku, choć to nie jest styl rysowania, za którym przepadam (kolory też). Wyłapałem też raczej klasyczny zabawny błąd rysowniczy, otóż w rozdziale pierwszym panowie witają się ze sobą lewą ręką...
O cenie już się nie rozpisuję, tanio nie jest, ale udało mi się z Blikiem kupić ten komiks za 45,50 zł (wliczam 1,95 zł za dostawę do kiosku).
Ogólnie polecam, komiks dobry, warto też wesprzeć nowe wydawnictwo. Może jeszcze będzie taniej wydawało (zawsze można więcej nie kupować), może wydadzą coś, co bardzo chcielibyście mieć po polsku. Ale jak będzie klapa, to może już nic nie wydadzą.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Mr.J

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 12, 2016, 08:52:45 pm »
Mam jednak na wielu stronach w podobnych miejscach jakieś wgięte kółeczka (średnicy grafitu w ołówku), co wygląda na robotę jakiejś maszyny drukarskiej. Drobnostka, ale ciekawi mnie, skąd to się wzięło.
U mnie to samo. Możliwe, że cały nakład to ma. Ale tak jak pisałeś, totalna drobnostka. Co do treści, to było to moje pierwsze spotkanie z Shadow. Ogólnie całkiem spoko, z chęcią sięgnąłbym po coś więcej. Co do ceny to fakt, można wyrwać za te 50zł i w dodatku będzie taniej niż anglojęzyczny odpowiednik ;) Więc brać, bo fajna lektura i większa szansa na inne pozycje (Green Hornet, Spider, Flash Gordon byłoby pięknie <3)

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:28:58 pm »
Co do ceny to fakt, można wyrwać za te 50zł i w dodatku będzie taniej niż anglojęzyczny odpowiednik :wink: 


Czasem warto sprawdzić przed napisaniem czegoś podobnego:
http://multiversum.pl/p/1016/36334/shadow-vol-01-fire-of-creation-sc-supercena--dynamite-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Mr.J

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:41:07 pm »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:58:27 pm »
i większa szansa na inne pozycje (Green Hornet, Spider, Flash Gordon byłoby pięknie <3)


Problemem jest to, że dużo z pulpowych revivalowych komiksów prezentuje naprawdę żenujący poziom. Zdarzają się wyjątki ale nawet ja, wiernie kupujący przez lata lwią część oferty Dynamite z tego segmentu to dziś nie mam siły/cierpliwości dawać im hajsu za cokolwiek co nie jest nowym Spiritem.

Sam Green Hornet od czasu przeskoku do Dynamite ma tylko jedną autentycznie dobrą historię (pisana przez Marka Waida) i jedną akceptowalną (pisana przez Matta Wagnera), The Spider w miare sobie radził ale to był komiks, który (podobnie jak Green Horneta za czasu Kevina Smitha) przeniesiono we współczesność przez co tracił sporą część swojego uroku (choć redesign Alexa Rossa jest genialny). Flash Gordon to też tak naprawdę tylko ten Jeffa Parkera... i tak dalej i tak dalej. Naprawę trzeba robić wielki przesiew w tych tytułach, z początku wiele z nich wydawało się fajnych (Justice Inc, Codename: Action, Masks, The Black Bat) ale koniec końców szybko spadały klapki z oczu (najgorzej wspominam chyba lekturę Miss Fury i The Owl).

Ech, rozpisałem się a nawet nie liznąłem procenta...

Zasadniczo fajnie zainteresować się tą częścią amerykańskiej pulpy ale niestety trzeba przygotować się na rejs po morzu kloaki żeby dorwać te lepsze komiksy (bo na The Shadow O'Neila i Kaluty moim zdaniem ciężko liczyć).
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:09:34 pm »
Zupełnie, jakbym czytał o współczesnym Marvelu...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:13:55 pm »
Może Ci się tak wydawać, ale będąc uczciwym to nie ma symetrii w tym. Najmniejszej.
perły przed wieprze

Offline Planeta Komiksów

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:36:52 pm »
Dzięki wszystkim za uwagi, sprawdzimy wszystkie wymienione w tych rozmowach tytuły.
Na pewno nie skończyliśmy współpracy z Dynamite, czekamy na wyniki sprzedaży Shadowa, żeby ocenić kierunek wydawniczy.

Offline Mr.J

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:46:35 pm »

Problemem jest to, że dużo z pulpowych revivalowych komiksów prezentuje naprawdę żenujący poziom. Zdarzają się wyjątki ale nawet ja, wiernie kupujący przez lata lwią część oferty Dynamite z tego segmentu to dziś nie mam siły/cierpliwości dawać im hajsu za cokolwiek co nie jest nowym Spiritem.

Sam Green Hornet od czasu przeskoku do Dynamite ma tylko jedną autentycznie dobrą historię (pisana przez Marka Waida) i jedną akceptowalną (pisana przez Matta Wagnera), The Spider w miare sobie radził ale to był komiks, który (podobnie jak Green Horneta za czasu Kevina Smitha) przeniesiono we współczesność przez co tracił sporą część swojego uroku (choć redesign Alexa Rossa jest genialny). Flash Gordon to też tak naprawdę tylko ten Jeffa Parkera... i tak dalej i tak dalej. Naprawę trzeba robić wielki przesiew w tych tytułach, z początku wiele z nich wydawało się fajnych (Justice Inc, Codename: Action, Masks, The Black Bat) ale koniec końców szybko spadały klapki z oczu (najgorzej wspominam chyba lekturę Miss Fury i The Owl).

Ech, rozpisałem się a nawet nie liznąłem procenta...

Zasadniczo fajnie zainteresować się tą częścią amerykańskiej pulpy ale niestety trzeba przygotować się na rejs po morzu kloaki żeby dorwać te lepsze komiksy (bo na The Shadow O'Neila i Kaluty moim zdaniem ciężko liczyć).

Hm, wiem, że trochę moje takie mrzonki to są, ale dla osoby takiej jak ja, czyli totalnie zielonej jeśli chodzi o pulpę, a chcącej trochę w to wejść, to spoko opcja by była, jakby właśnie ktoś zrobił taką selekcję dobrych tytułów i wydał to po polsku. Mało realne pewnie, bo nakład poniesionej pracy i wkładu finansowego okazałby się za pewnie niewspółmierny do oczekiwanego zysku i opłacalności. Chyba ;)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:01:15 pm »
To idzie z dobrem inwentarza, nie dowie się człowiek co w danych gatunkach jest dobre jak nie będzie żarł wszystkiego co spróbować może. Koniec końców to jest dramat każdego p***ba, który zdecydował się takie rzeczy pokochać. Koniec końców poniesiony wkład pracy się zwraca ;)


Pulpa nie jedno ma imię.
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:39:41 pm »
Ludzie, ale gadamy o pulpie! Analogicznie (znowu ten Marvel!) ja przecież nie czytam "Avengers" z lat 60-tych i 70-tych dlatego, że to dobre jest, tylko wręcz przeciwnie - to bardzo złe jest. I dlatego tak mi się podoba. I podobnie mam z pulpą, choć wiem, że moje podejście niekoniecznie równa się podejściu przeciętnego czytelnika.

I kiedy to napisałem uświadomiłem sobie jak bardzo nie na temat podjąłem wątek...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:45:40 pm »
to bardzo złe jest. I dlatego tak mi się podoba. I podobnie mam z pulpą


Boję się, że moja konkretna odpowiedź miałaby bardziej formę granatu zaczepnego niż polemiki więc ograniczę się do stwierdzenia, że nigdy nie zgadzałem się żeby na pulpę czy inne exploity patrzeć tylko przez "tak złe, że aż dobre" bo nie oddaje to dla mnie faktycznego stanu rzeczy gdy tyle jest w tym "dobre bo dobre".
perły przed wieprze

 

anything