Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 182248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 26, 2016, 08:11:32 pm »
Debiut wydawnictwa oceniam bardzo wysoko w rankingu przeczytanych komiksów w tym roku. The Shadow jest pozycją różniącą się od typowego komiksu akcji. Naszkicowana przez Ennisa fabuła jest intrygująca od samego początku, "wojenka" wywiadów wypada przekonująco, a kolejne jej etapy otwierają przed czytelnikiem nowe pola obserwacji, tych samych zdarzeń z więcej niż jednej strony. Co rzecz jasna uatrakcyjnia i uprzyjemnia lekturę, wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, nie wymagającego komiksu. No bo na pierwszy rzut oka...wojna - była, mściciel z zabarwioną krwią przeszłością - był (a bo to raz), zemsta i ocalenie świata - było.
Jednak Shadowa odróżnia tempo opowieści, Ennis nie kończy każdego wątku masakrą, chociaż te pojawiają się zawsze wtedy kiedy na pole gry wkracza zamaskowany bohater ze swoimi zabawkami.

W ogniu stworzenia posiada klimat, który muszę przyznać naprawdę mnie wciągnął. I miłe jest to że kolejna wydawnictwa odkrywają przed nami kolejne perełki, od innych wydawców (oryginalnych :wink: ) podnosząc konkurencję na rynku do niespotykanej skali.

Prawie zapomniałbym wspomnieć o warstwie wizualnej, która jest doskonała. Bohaterowie są wyraziści, sceny akcji wypadają dynamicznie, szczególnie te w warunkach powietrznych i na rzece.

Offline Planeta Komiksów

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 01, 2016, 05:09:00 pm »
Cześć
Tak tylko chcieliśmy przypomnieć, że już szóstego kwietnia ma premierę komiks numer dwa: Opowieści Frontowe. Drugi tom historii pewnie na komiksową Łódź wypuścimy.

Black kiss się robi, niestety okazało się, że wymaga dużo więcej pracy, bo nie jest w tak zwanych warstwach. Prawdopodobnie wyjdzie pod koniec maja, lub na początku czerwca. Zachwyci Was okładka :smile:

Offline Itachi

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 17, 2016, 09:50:19 am »
Mam mieszanie odczucia po lekturze Nocnych wiedźm. Komiks jest typowym średniakiem, z powierzchownym scenariuszem, bez jakiegokolwiek zagłębiania się w szczegóły. Przy obecnej konkurencji na rynku ryzykowny tytuł, oby jednak dobrze się sprzedał bo cena albumu atrakcyjna nie jest.

Offline pyetya

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:08:10 am »
Ja  oczywiście odpuszczam.
Wielka Wojna Ojczyźniana w wydaniu irlandzkim - absolutnie odpada .
Na chwilę obecną ,nie mam zamiaru czytać o superbohaterkach Armi Czerwonej .
Zresztą jedni byli warci drugich i nie wiem którym miałbym kibicować.
Niech Planeta lepiej dobiera tytuły.
Urrrrraaaa!!!

No cóż, gratuluję szerszego spojrzenia na problem, rozumiem, że w grę wchodzą tylko komiksy o Powstaniu Warszawskim (i to o AK, bo np. GL na ten moment jest "wyklęta" ;) ).

Co prawda w cyklu pojawia się moment, w którym bohaterka jest skonfrontowana (choć przez chwilę) z udziałem ZSRR w rozpętaniu IIWW. Tylko ciekawe, jak może zareagować dziewczyna, która jest od małego wychowana w kraju terroryzującym swoich "obywateli" (bo to raczej niewolnicy są), karmiona propagandą a jednocześnie walczy za swój kraj i bliskich?

Na koniec - to nie komiks o superbohaterkach, tylko o zwykłych dziewczynach - lotnikach. Takich, co masowo ginęły i większości nikt nie pamięta i o tych nielicznych, które wygrały szóstkę na wojennym lotto i przeżyły. Bo w całym syfie wojny, popapranej historii będącej efektem nieludzkiej polityki (komunizm, nazizm) zdarzają się historie godne opowiedzenia i ciekawe - nawet jeśli niekoniecznie pojawiają się tam bohaterowie pozytywni, choćby po to, żeby zobaczyć punkt widzenia drugiej strony (vide "Front Wschodni" Leona Degrelle).

Podsumowując komiks jest moim zdaniem powyżej średniej. Rysunek mnie nie zachwyca, nie jestem fanem takiego stylu ale nadrabia scenariuszem. Dla mnie, fana komiksu europejskiego i ręcznej roboty rysownika i kolorysty to ogółem jakieś 4/6.

Offline arczi_ancymon

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 15, 2016, 03:50:54 pm »
"Black Kiss" już za parę dni, a tymczasem marzy mi się, aby Planeta Komiksów wzięła się również za inny interesujący komiks Chaykina - American Flagg. Jak pokazują ostatnie premiery - marzenia się spełniają :)

Offline Komediant

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 15, 2016, 06:19:03 pm »
To sie akurat nie spełni, w Stanach kilka lat temu wyszedł, zresztą z dużym opóźnieniem, zbiór pierwszych 14-tu zeszytów serii, i na tym sie skończyło. Ponowne przygotowanie materiałów do druku okazało sie zbyt drogie i czasochłonne, a i efekt był mocno krytykowany, odnawianie kolorów pozbawiło rysunków charakterystycznego "kropkowania". Polski wydawca nie bardzo miałby w co wchodzić.
Za to Dynamite ma prawa do Shadow: Blood and Judgment Chaykina, po ewentualnym sukcesie Black Kiss powinni to puścić.


Offline arczi_ancymon

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 15, 2016, 10:44:09 pm »
Tego nie wiedziałem. Smuteczek ;( Ale fajnie by było jakby Planeta Komiksów bardziej poszła w lata 80.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 21, 2016, 09:02:07 am »

Offline Murazor

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 21, 2016, 09:10:53 am »
Super! :smile: Coraz lepsze tytuły dobierają :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2016, 10:30:47 am wysłana przez Murazor »

Offline arczi_ancymon

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 21, 2016, 09:38:30 am »
Rysunki średnio na jeża, jak z historią?

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 21, 2016, 09:41:28 am »
Rysunki średnio na jeża, jak z historią?


Średnio, na jeża.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline VooDoo79

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 21, 2016, 03:07:13 pm »
Będzie Boys  :smile:

W końcu  :D Po cichu liczyłem że jak weszli w Ennisa to i będą Boysi. Brawo Brawo !!!

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 21, 2016, 03:22:23 pm »
"Boysów nie, Boysów nie" czy jakoś tak wcześniej było mówione  :smile:

Offline VooDoo79

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 21, 2016, 03:37:33 pm »
A ja będę mówił "Boysów tak, Boysów tak"  :) Przeczytałem prawie połowę i wkręciła mnie ta seria, oby tylko się sprzedawała i wydali całość, choć myslę że ta seria będzie koniem napędowym dla tego wydawnictwa oby tylko nie przesadzili z ceną

Offline nayroth

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 21, 2016, 03:45:19 pm »
Boysi mają ile? 90 zeszytow w 12 trejdach... Chyba się porwał z motyka na księżyc, no ale 3-mamy kciuki ;D

 

anything