Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 184756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:22:02 pm »
(...) Egmont wydający GC z ośmiomiesięcznymi odstępami, to jakiś żart. Później Kołodziejczak ma pretensje, że ludzie nie kupują serii na bieżąco, seriously?


Albo Mucha/Taurus z odstępami 9-12 miesięcznymi. Aż się odechciewa tych serii czytać.


Naprawdę tak uważacie?? Nie wiem, czy to dlatego, że jednak sentyment do TM-Semic łączy się u mnie nie tylko z uciechą z pokracznych historii, ale też z tym, że trzeba było czekać miesiąc, dwa, pół roku lub więcej na ich rozwiązanie, co określiło dla mnie wartość przezywania serii komiksowych również w odwlekanym skonsumowaniu całości. Czy może wpływ ma na to oglądanie seriali telewizyjnych w dawnych czasach, gdy emisja jednego odcinka na tydzień wymuszała cierpliwość i budziła ekscytację oczekiwania... Dość powiedzieć, że ja jakoś nie tracę zapału, gdy ciag dalszy każe na siebie czekać. Ba, to wciąż ważna, jedna z istotniejszych części uciechy, jaką jest śledzenie komiksowych (i innych) seriali. Stąd u mnie miedzy innymi potrzeba kupowania zeszytówek na bieżąco, serii, ktore wciąż pisane, wymuszają cierpliwość, gdy autor nie zdąży napisać, narysować... 


wydawnictwa mające w portfolio kilkanaście wielotomowych serii powinny (...) wypuszczać je maszynowo.

a najlepiej niech w ogóle wywalą wszystkie części naraz i niech rynek decyduje.


Może jest tu ironia, której nie odczytuję, ale to zdanie się na konsumenckie wybory jest wyjątkowo krótkowzroczne z perspektywy czytelnika, który lubi nie tylko (jak mniemam) komiksowe rozpierduchy i półcyce na pól strony. Patrząc na to, jakie decyzje podejmują polscy wydawcy, cieszę się, że myślą oni trochę bardziej strategicznie i rozkładają premiery poszczególnych tomów w czasie, by seriami najpopularniejszymi nie odebrać miejsca na półkach konsumentów tym wybieranym w drugiej kolejności. Działanie, które sugerujesz, łączyłoby się również niewątpliwie ze stratami wydawców. Ci bowiem, wypuściwszy serię cenioną acz daleką od rangi bestsellera (vide "Gotham Central") obok pozycji takich jak (ceniony przeze mnie skądinąd) Deadpool czy (już mniej cenione) Detective Comics z New52 musieliby z żalem patrzeć, jak poniesione straty zniechęcają do podejśc do innych podobnych serii w przyszłości (Die, Swamp Thing, die!). Sądzę, że i Tomasz Kołodziejczak, i inni wydawcy kombinują takie plany wydawnicze, by to, co (jak przewidują) się sprzeda, nie stłamsiło tego, co chcieliby czytelnikowi (na przekór rynkowym wyliczeniom) pokazać. Czasem to się udaje (Wonder Woman Azzarello) czasem nie (All Star Western), ale podejrzewam, ze wymuszenie wyczekiwania na ulubiona serię zwieksza szansę, że klient, który czytać lubi, w międzyczasie sięgnie też po coś innego. I tym samym pozwoli żyć seriom, ktore w proponowanym przez Ciebie scenariuszu rynek miałby wszelkie szanse zabić.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mgnesium

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:05:51 pm »
[...] Może jest tu ironia, [...]

była.

co do reszty postu - pełna zgoda. treść znacznie lepiej oddaje myśl, którą (nieudolnie) próbowałem zawrzeć przez wyolbrzymienie postaw, zaprezentowanych w dwóch wypowiedziach bezpośrednio ją poprzedzających.

nierealne jest oczekiwanie tego, żeby większe wydawnictwa wypuszczały kolejne tomy jakiegoś cyklu w tempie identycznym, jak te malutkie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 10:09:03 pm wysłana przez mgnesium »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:44:58 pm »
Uff... Czyli to tylko mój brak wyczucia. Na moment się wystraszyłem.



„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:09:48 pm »
Patrząc na to, jakie decyzje podejmują polscy wydawcy, cieszę się, że myślą oni trochę bardziej strategicznie i rozkładają premiery poszczególnych tomów w czasie, by seriami najpopularniejszymi nie odebrać miejsca na półkach konsumentów tym wybieranym w drugiej kolejności. Działanie, które sugerujesz, łączyłoby się również niewątpliwie ze stratami wydawców. Ci bowiem, wypuściwszy serię cenioną acz daleką od rangi bestsellera (vide "Gotham Central") obok pozycji takich jak (ceniony przeze mnie skądinąd) Deadpool czy (już mniej cenione) Detective Comics z New52 musieliby z żalem patrzeć, jak poniesione straty zniechęcają do podejśc do innych podobnych serii w przyszłości (Die, Swamp Thing, die!). Sądzę, że i Tomasz Kołodziejczak, i inni wydawcy kombinują takie plany wydawnicze, by to, co (jak przewidują) się sprzeda, nie stłamsiło tego, co chcieliby czytelnikowi (na przekór rynkowym wyliczeniom) pokazać. Czasem to się udaje (Wonder Woman Azzarello) czasem nie (All Star Western), ale podejrzewam, ze wymuszenie wyczekiwania na ulubiona serię zwieksza szansę, że klient, który czytać lubi, w międzyczasie sięgnie też po coś innego. I tym samym pozwoli żyć seriom, ktore w proponowanym przez Ciebie scenariuszu rynek miałby wszelkie szanse zabić.

I to jest całkiem sensowny argument. Tylko każdy kij ma dwa końce. Ja przez powolne wydawanie porzuciłem wiele serii, które średnio mi podeszły a gdyby ukazywały się szybciej to pewnie chociaż część kupiłbym impetem.

A na żałosne zaczepki kuba g nie mam nawet zamiaru odpowiadać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 13, 2017, 07:24:17 pm »
Drugim komiksem na Komiksową Warszawę będzie 2 tom Amuletu.

Offline Damballa

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 13, 2017, 07:59:39 pm »
Z Amuletu cieszę się nawet bardziej niż z kolejnego tomu Chłopaków.


A Chłopaki mają świetne tempo. Jedna ciekawa seria może być wydawana z większą częstotliwością, ale gdyby tak wszyscy wszystko wydawali, to mało kogo byłoby stać na wchodzenie w więcej niż kilka serii.
Z drugiej strony zbytnie rozwleczenie wydawania w czasie, może rzeczywiście spowodować odpływ czytelników.

Offline Netzach

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 21, 2017, 11:11:50 am »
Kolejny świetny tom Chłopaków, pod koniec nawet zwolniłem z kolejnymi zeszytami, żeby było "na później".

Przyznam, że równocześnie czytałem z Punisherem MAX i w pewnym momencie złapałem się na tym (aż na okładkę musiałem popatrzyć), że nie wiedziałem przez chwilę, który komiks czytam, bo odniesień mnóstwo.

Edycja:
Jest już okładka 4 tomu, premiera 17 maja
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 07:49:22 am wysłana przez Netzach »

Offline gascan

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 07, 2017, 08:46:37 pm »
Wiadomo coś kiedy i czy wydawnictwo sięgnie po któryś z tych tytułów Avatr Press? Myślę, że znaleźliby się chętni na zakup:

Crossed -oryginalny tom Ennisa, wiadomo, że jak ktoś sięgnie po Avatar to musi to wydać
Stitched - też tylko pierwszy tom Ennisa - historyjka daje radę chociaż  trochę mało gore
Rover Red Charlie - kolejna głupiutka ale jakże satysfakcjonująca opowiastka Ennisa o psach które radzą sobie podczas końca świata.
Alan's Moore Neonomicon - gore i sex z Cthulu, historia lekka i prosta ale dziwnie satysfakcjonująca.


Avatar press ma też bardziej ambitne tytuły niż te co wymieniłem. Tyle, że tych pseudo ambitnych tytułów jest już za dużo na naszym rynku.
A piszę w tym temacie bo Planeta Komiksów to pewnie jedyne wydawnictwo w Polsce które zdecydowałoby się na Avatar Press. Na pewno są też ludzie którzy lubią taką rozrywkę i jest to jeszcze jakaś nisza na naszym pękającym w szwach rynku komiksowym.

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 13, 2017, 07:06:48 am »
Planeta komiksu zrobiła aktualizacje profilu na FB dodając to zdjęcie:



czyli można uznać że Green Hornet został oficjalnie zapowiedziany

Offline gascan

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 13, 2017, 07:31:54 am »
Miejmy nadzieję, że Waida. Po obrazku wygląda że chyba tak.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 13, 2017, 11:55:56 am »
Potwierdzili  :smile:


Offline gascan

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 13, 2017, 12:01:10 pm »

Offline Murazor

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #342 dnia: Maj 13, 2017, 12:04:59 pm »
Nie znam wersji komiksowej, ale sie ciesze :) zawsze chcialem sprawdzic GH.

Offline misiokles

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 13, 2017, 01:21:13 pm »
Ale jak to? Przecież tylko Egmont może wydawać DC  :oops:

Offline Garf

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #344 dnia: Maj 13, 2017, 01:38:17 pm »
Ale jak to? Przecież tylko Egmont może wydawać DC  :oops:

"Green Hornet" to przecież Dynamite.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!