Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 76594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:54:49 pm »
A w zasadzie dlaczego wliczane są wznowienia?

bo w ubiegłym roku była wojna o to...

ale ten rok to nie ubiegły. przy tym nawale arcydzieł to by musiało być nie byle jakie wznowienie, żeby namieszać w zestawieniu...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:58:13 pm »
ale ten rok to nie ubiegły. przy tym nawale arcydzieł to by musiało być nie byle jakie wznowienie, żeby namieszać w zestawieniu...
...Incal...?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:01:58 pm »
patrząc na głosy do tej pory (tak, jako matematyk wiem, ze to nic nie znaczy) jest z nim dobrze, ale nie aż tak jak insynuujesz...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:12:56 pm »
patrząc na głosy do tej pory (tak, jako matematyk wiem, ze to nic nie znaczy) jest z nim dobrze, ale nie aż tak jak insynuujesz...
"insynuujesz"...?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 08, 2016, 06:46:41 am »
W sumie jest w tym podejściu racja - lista ma nazwę "Komiksowa Top Lista 2015", a nie " Komiksowa Top Lista Nowości 2015". Choc mam z tym lekki zgryz. Wyobraźcie sobie co by się działo gdyby forum zaatakowała zgraja miłośników Kapitana Żbika? Mamy lekki przedsmak tego z WKKM.  :badgrin:
 Mnie osobiście bardziej ciekawiłoby podsumowanie tylko i wyłącznie nowości. Dobrze, że dla rodzimej twórczości jest osobna lista.   
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 08, 2016, 07:01:15 am »
Mamy lekki przedsmak tego z WKKM.  :badgrin:
 

oj tam oj tam...

nie mamy wcale...

to tylko dwóch kolesi piszących w kółko to samo, tyle tylko, że siedzą tu tyle czasu dziennie, że się wydaje, że jest ich cała zgraja.

Popatrz na top listę i wcale tam tak dużo WKKM nie ma. jak ktoś inny głosuje to pojedyńcze sztuki ma na liście...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 08, 2016, 08:51:34 pm »
Gdybym miał stworzyć listę Top oddając głosy jedynie na pojedyncze albumy, nie serie i bez wznowień, byłaby dość uboga i pominąłbym wiele świetnych komiksów, toteż tej zasady stosować nie będę. To jedziemy:[...]

Bardzo "rzeczowa" lista, dobre konkretne uzasadnienia. Z kilkoma opiniami się nie zgadzam, ale to przecież fajnie się różnić. Aha, włożyłeś do jednego worka (z naprawdę niezłymi czytadłami typu Saga czy Locke..) również Pasażerów Wiatru; oczywiście jak najbardziej Twoje prawo... ale to wór z rzeczami, którym nie dałeś szans się zapoznać, a Pasażerów mimo wszystko szkoda; szczególnie gdy patrzę na Twój nick :wink: ...daj szansę przygodzie - kup pierwszy tom!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Corto Maltese

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:45:30 pm »
@tucoRamirez - a, dziękuję, miło mi.
I tak niektóre rzeczy pominąłem, bo na przykład taki Parker mógłby się znaleźć przynajmniej wśród wzmiankowanych, a może i na liście, "Łowca" i "Firma" to naprawdę solidna lektura, innych tomów nie czytałem.
"Locke&Key" dałem szansę, podobnie jak "Fatale", obie serie po pierwszych tomach zupełnie mnie nie chwyciły. "Sagę" i "Lazarus" odpuszczam, bo nie ma szans by koncept fabularny, bohaterowie i świat mnie przyciągnęły na dłużej niż jeden tom. "Pasażerów Wiatru" odpuściłem jednak z innych powodów. Wiem jak chwalona jest to seria, znam dokonania Bourgeona (jak tylko się pojawią Towarzysze Zmierzchu, kupuję od razu, lata temu czytałem i od tej pory czekam na ponowne wydanie) i nie wykluczam dania jej szansy. Jednak póki co, podobnie jak zapowiedziany Cykl Cyann, nie ujmuje na starcie zestawem postacie z którymi będę się utożsamiać + świat jaki mnie zainteresuje. Lubię przygodę, ale podobnie jak Blueberry, którego też lubię, póki co Pasażerowie to lista zakupowych zaległości. A jest ona długa, bo obejmuje również pozycje amerykańskie i wiele gatunków, superbohaterskie też są. Używając porównania popularnego i na tym forum, lubię mieć w lodówce zarówno cheeseburgera jak i wykwintne danie, zależnie od tego na co będę miał apetyt :)
Ale, powoli, zaległości będą schodzić, i może w końcu, jeśli będzie dostępność w księgarniach, przyjdzie czas i na Pasażerów.
Oczywiście, może też być tak, że Scalped, Gotham Central i cała masa zapowiedzianych (i jeszcze nie zapowiedzianych) komiksów w tym roku wyssie wszystkie fundusze, a zaległości nie zmniejszą się, a urosną.

Offline Julek_

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 11, 2016, 12:36:59 am »

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 12, 2016, 04:09:43 pm »
Nie zdążyłem przeczytać kilku komiksów, które być może mogłyby znaleźć się w tym zestawieniu


nic nie rozumiem...

to już kolejna osoba coś takiego pisze...

no ja tez jeszcze nie wszystko przeczytałem. to zresztą główny powód dlaczego zagłosuję dopiero koło Walentynek...
to już wiecie, ze przez miesiąc nic nie doczytacie, czy co?
żona wam kolekcję sprzedała na allegro? zamknęła na klucz?
o co chodzi?

{nie, nie jestem złośliwy. tylko ciekawy. i się boję też że może regulamin niejasny czy co...}

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 12, 2016, 04:14:34 pm »
to już wiecie, ze przez miesiąc nic nie doczytacie, czy co?
żona wam kolekcję sprzedała na allegro? zamknęła na klucz?
o co chodzi?

W moim przypadku: mam trochę zaległości książkowych. Biorę się teraz za Perfidię Ellroya, która liczy sobie ponad 850 i na pewno trochę mi z nią zejdzie. Jak się ogarnę, to na pewno coś jeszcze przeczytam.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 12, 2016, 04:27:59 pm »
OK, OK. dobre wytłumaczenie...

wycofuję obiekcje :)

Offline giera

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 12, 2016, 05:26:20 pm »
 w 2015 roku przeczytałem 287 książki, głównie komiksów i picturebooków dla dzieci, ale także trochę prozy (41 sztuki), esejów (3 sztuki) i poezji (2 sztuki), dziś na blogu lista
najlepsze z najlepszych za rok 2015 zagraniczne komiksy dla dorosłych (20 tytułów od 9 wydawców, zgroza!)
https://dybuk.wordpress.com/2016/01/12/najlepsze-z-najlepszych-za-rok-2015-czesc-1/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline skil

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 17, 2016, 12:54:57 am »
to już wiecie, ze przez miesiąc nic nie doczytacie, czy co?
żona wam kolekcję sprzedała na allegro? zamknęła na klucz?
o co chodzi?

W moim przypadku jeśli coś doczytam i wskoczy do top10, to zwyczajnie zmodyfikuję listę przed podliczeniem głosów. Myślę, że pozostali mają to samo.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline pokia

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 17, 2016, 10:52:05 am »
Ja ciągle czytam i moją dziesiątkę minionego roku dodam przed 15 lutym.