Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1785 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:00:17 am »
Bo chcę czytać o pajacu w czerwonym kostiumie i lubię żarty na moim poziomie. Bo część autorów pisała tę postać tak, że polubiłem tego pajaca w czerwonym kostiumie. Bo szukam lekkiej rozrywki z rozwiązaniami fabularnymi na poziomie i akceptowalną głębią postaci.
Za to, że w wielu sprawach prześciga poziom pierwszej ligi komiksu Europejskiego. Na przykład w dostarczaniu mi rozrywki. A to w sumie jedyna kategoria, która mnie naprawdę interesuje.


Szczera odpowiedź! Takie lubię i szanuję.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1786 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:46:01 am »
To co napisał Blaskowitz - bo lubię styl i żarty Deadpoola. Bo on ma gdzieś wszelkie autorytety i świętości. Bo potrafi poruszyć każdy temat. Bo dla mnie pogłębianie postaci ma sens, tylko jeśli jest robione dobrze, a nie jest umoralnianiem na siłę i robione na pokaz.

Komiksy europejskie są mniej popularne. Często mają kij w tyłku i są pisane i rysowane tak, aby pokazać swoją wyższość nad masówką Marvela/DC. I zwykle to się im nie udaje wg mnie. Sympatyczny komiks europejski to dla mnie Asterix, LL czy Thorgal, gdzie jest skupienie się na opowieści, na dostarczaniu rozrywki czytelnikowi. A nie udziwnianiu na siłę.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1787 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:51:07 am »
Absolutnie nie podpisuję się pod tym co napisał 8azyliszek, w szczególności odcinam się od tych bzdur o komiksie europejskim.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1788 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:06:39 am »
Komiksy europejskie są mniej popularne. Często mają kij w tyłku i są pisane i rysowane tak, aby pokazać swoją wyższość nad masówką Marvela/DC. I zwykle to się im nie udaje wg mnie.


Nie rzucaj suchych frazesów - wymień parę przykładów. A potem poczytaj Skorpiona, Jeremiaha, Comanche, Storma, czy chociażby Dylan Doga. Komiks europejski jak i amerykański też ma różne segmenty. Tak jak i w Stanach nie ma tylko DC i Marvela...

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1789 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:10:06 am »
Komiksy europejskie są mniej popularne. Często mają kij w tyłku i są pisane i rysowane tak, aby pokazać swoją wyższość nad masówką Marvela/DC.

Kij w mrowisko vol.2

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1790 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:14:51 am »
A mnie się wydaje, że Absolutnie się tylko droczy, bo choć być można uznać, że owe "ambitne" rozwiązania fabularne stanowią minimum przyzwoitości (choć ja tak nie uważam), to jednak trudno uznać, iż stanowią one "normę i standard" w komiksie europejskim. Co więcej, zawężenie tej tezy jedynie do komiksu europejskiego odczytuję jako kolejną przesłankę bałamutnego droczenia, bowiem to samo można przecież powiedzieć o komiksie amerykańskim (i prawdopodobnie także innych).

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1791 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:29:15 am »


Komiksy europejskie są mniej popularne. Często mają kij w tyłku i są pisane i rysowane tak, aby pokazać swoją wyższość nad masówką Marvela/DC. I zwykle to się im nie udaje wg mnie. Sympatyczny komiks europejski to dla mnie Asterix, LL czy Thorgal, gdzie jest skupienie się na opowieści, na dostarczaniu rozrywki czytelnikowi. A nie udziwnianiu na siłę.


Ale zauważyłeś, że ja nie dyskutuję tutaj o wyższości jednych komiksów nad drugimi? Czy może nie zauważyłeś?  Odezwałem się jedynie dlatego, że koledzy zaczęli zachwalać "Deadpoola" twierdząc, że ma cechy charakterystyczne dla komiksu europejskiego i że są to jego największe zalety.
Odezwałem się, bo nie wierzyłem, że to może być prawda i okazało się, że nie jest to prawda.
Bo przecież bez sensu jest zachwalanie komiksu twierdzeniem, że kij w jego tyłku jest wyjątkowo wielki, większy niż inne...






Na marginesie zapytam, co masz na myśli pisząc o "udziwnianiu na siłe"?
Bo jak robię liste komiksów, w których mam do czynienia z udziwnianiem na siłe, to piersze dziewięćdziesiąt pozycji zajmuje Marvel na przemian z DC.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 11:50:30 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1792 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:27:54 pm »
@UP
A to też. O tym, że współczesne pomysły Marvela są do niczego, też już tu wiele razy pisałem. I nie mogę się wypowiadać za bardzo o komiksie europejskim bo go nie czytam. Przepraszam za powyższą wypowiedź - nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, nie będę więcej pisał o czymś czego nie czytałem. Chyba że se kupię XIII by pisać o tym jaka ona niedobra jest. :)

Wracając do porównania z Deadpoolem - mi fajnie się czyta dobre, psychologiczne wstawki w komiksie z bohaterem, którego znam i lubię, bo porusza się w świecie, który znam i lubię, niż podobne/te samy problemy bohatera którego nie znam i o którym słyszała znacząco mniejsza grupa ludzi.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1793 dnia: Lipiec 02, 2016, 03:42:52 pm »
@Bazyl „Proszę pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę.” - czasem warto coś nowego przeczytać nawet z Vertigo, poszerzyć horyzonty, nawet Dredda od SL, podszedł by Ci

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1794 dnia: Lipiec 02, 2016, 03:53:51 pm »
Dredda to ja bym poczytał, jak najbardziej. Tylko niech nie kosztuje 85 zł za 130 stron. Dlatego czekam na Megakolekcję PL.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1795 dnia: Lipiec 02, 2016, 03:56:08 pm »
Kosztuje tyle bo ma maly naklad. Kolekcji Dredda w PL nie bedzie.
 :roll:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1796 dnia: Lipiec 02, 2016, 04:03:06 pm »
Mam nadzieję, że Ongyrys pokaże jak się Dredda wydaje. :) Megakolekcja wyjdzie. Kiedyś, ale będzie wersja PL i inne. Za dobre to jest by trzymać tylko na Wyspach.

Offline chch

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1797 dnia: Lipiec 02, 2016, 05:20:37 pm »
Czy Egmont składał jakąś deklarację odnośnie dostępności serii Sandman? Wiem, że pierwszy tom jest w Kanonie Komiksu i jako taki powinien być w ciągłej sprzedaży, ale jak to wygląda z pozostałymi?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline vivaadeal

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1798 dnia: Lipiec 02, 2016, 08:57:51 pm »
Masz info że któryś z tomów jest na wyczerpaniu? Na razie w księgarniach internetowych wszystkie są dostępne.

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1799 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:03:27 pm »
Masz info że któryś z tomów jest na wyczerpaniu? Na razie w księgarniach internetowych wszystkie są dostępne.

Brakuje pierwszego tomu Sandmana.