trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:48:22 pm »
A ja z Egmontu czekam na Corto Maltese (szkoda tylko, że będzie w kolorze).


Zaraz, zaraz. Bo chyba coś przegapiłem. Czy naprawdę pojawiła się taka zapowiedź. Jeśli tak, to gdzie i kiedy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:58:40 pm »
na nieprzeczytane JLA jest w niestandardowej oprawie:
"Oprawa: Gąbka"

http://www.nieprzeczytane.pl/JLA-Amerykanska-Liga-Sprawiedliwosci-Tom-1,product932846.html

Offline pioma10

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 23, 2016, 02:30:43 pm »

Zaraz, zaraz. Bo chyba coś przegapiłem. Czy naprawdę pojawiła się taka zapowiedź. Jeśli tak, to gdzie i kiedy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Usłyszałem o tym podczas rozmowy z innym wydawcą.


następny post był nie na temat
był o komiksach, więc normalnie trafiłby do gadek, ale ponieważ powielał treści już obecne na tym forum został usunięty
proszę nie powielać tych samych treści w różnych wątkach. to mało forum. ktokolwiek miał to przeczytać już na pewno zrobił to za pierwszymi 375 razami...
fragsel

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 07:20:18 pm wysłana przez fragsel »

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 23, 2016, 08:57:53 pm »
Jeśli ma to być w kolorze, to podziękuję, postoję. Choć nie będzie pasowało do wydań POST-u, chyba zacznę w takim razie kupować wydanie amerykańskie z imprintu IDW, EuroComics. Drogie, choć dopiero zaczęli, zdarzają się brzydkie okładki (Under the Sign of Capricorn, brrr) ale przynajmniej wreszcie pierwsza współczesna anglojęzyczna edycja serii przygotowana z należytą starannością (na wydanie Universe, oddziału włoskiego wydawnictwa Rizzoli spuśćmy zasłonę milczenia).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2016, 09:02:20 pm wysłana przez Corto Maltese »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 24, 2016, 04:48:46 pm »
Czekam na te plany i broszurkę Egmontu taką jak w zeszłym roku, by wiedzieć co będzie, co się kupi i jak rozplanować wydatki. Może przez kolejny miesiąc się z tym uporają i ogłoszą cały rozkład na 2016. Może bym wreszcie przeczytał kontynuację DKR Millera...

P.S. @Corto Maltese nie kupi polskiego Corto Maltese. Dziwne. :)

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:37:18 am »
jak rozplanować wydatki

Obserwując zeszły rok to nawet bez rozpiski ci powiem, na oko co miesiąc 150-200 zł będzie na komiksy z samego Egmont trzeba będzie wysupłać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2016, 09:40:39 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 25, 2016, 10:13:37 am »
@UP
No chyba, że to będą słabe tytuły lub słabe wydania. Np Angelę sobie odpuszczam. Tak jak zrobiłem to z wieloma innymi tytułami z ubiegłego roku.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 25, 2016, 11:44:32 am »
Zniknęły zapowiedzi na styczeń, więc może zaraz się pojawią marcowe :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:41:59 am »
Egmont w 2016 po staremu: część stron za ciemnych (np. wystarczy spojrzeć na stronę nr 2 z autorami w Strażnikach Galaktyki - Angela i porównać z tą samą stroną z tomu pierwszego) :evil: część stron pobrudzonych  :evil:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 10:18:41 am wysłana przez JanT »

Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:20:21 am »

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:27:44 am »
Ciekawy news w ramach 1000 albumu KŚK:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,419,tysieczny-album-klubu-swiata-komiksu.html

Mnie zaintrygowało to:
Cytuj
Tysięczny album będzie komiksem, który powinien się znaleźć na półce każdego polskiego fana

Zakładam, że będzie to albo polski komiks (coś Christy), albo taki, które współautorem jest Polak (coś Rosińskiego).
Do kwietnia jeszcze trochę poczekamy.

EDIT: Słowo "polskiego" wytłuszczone przeze mnie. W oryginale nie zostało ono "wytłuszczone".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 12:34:27 pm wysłana przez laf »

Offline weiter

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:40:54 am »
Tak, Egmont zaprasza do zgadywania jaki komiks zostanie wydany z numerem 1000.
A ja zapraszam Egmont do wydania komiksów z numerami 444 i 794.
Bo może się okazać, że ten tysięczny komiks nie będzie wcale tysięcznym.
Ale 998.
Lipa by była, nieprawdaż panie Tomaszu?

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:41:35 am »
Mnie zaintrygowało to:
Tysięczny album będzie komiksem, który powinien się znaleźć na półce każdego polskiego fana
Myślałem, ze to "polskiego" było wytłuszczone w samym tekście na stronie Egmontu- wtedy rzeczywiście mogłoby to coś znaczyć, a tak... Zawsze mnie trochę bawią te egzegezy i rozbijanie słów Kołodziejczaka na czynniki pierwsze i traktowanie ich jak słowo objawione, co - mam wrażenie - czasami się dzieje po odpowiedziach na alei.


Tak samo tutaj - nie rozbijałbym bardzo ogólnej zapowiedzi na czynniki pierwsze (równie dobrze można by podkreślić "fana" i argumentować, ze będzie to komiks czysto "fanowski"), choć oczywiście również uważam, że bardzo prawdopodobne, że będzie to jakiś komiks polskiego autora... Może rzeczywiście... a, na razie nie będę zdradzał mojego typu :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 11:44:40 am wysłana przez mack3 »

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:50:25 am »
''No właśnie, co to będzie za tytuł? Jak Państwo myślicie? Zapraszamy do dyskusji... ''

Nie wiem, czy takie traktowanie czytelnika nie podpada pod paragraf: ''znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem''?  :shock:

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:55:36 am »
Myślałem, ze to "polskiego" było wytłuszczone w samym tekście na stronie Egmontu- wtedy rzeczywiście mogłoby to coś znaczyć, a tak... Zawsze mnie trochę bawią te egzegezy i rozbijanie słów Kołodziejczaka na czynniki pierwsze i traktowanie ich jak słowo objawione, co - mam wrażenie - czasami się dzieje po odpowiedziach na alei.


Tak samo tutaj - nie rozbijałbym bardzo ogólnej zapowiedzi na czynniki pierwsze (równie dobrze można by podkreślić "fana" i argumentować, ze będzie to komiks czysto "fanowski"), choć oczywiście również uważam, że bardzo prawdopodobne, że będzie to jakiś komiks polskiego autora... Może rzeczywiście... a, na razie nie będę zdradzał mojego typu :biggrin:
Ja też jestem daleki od rozbijania wypowiedzi na czynniki pierwsze i doszukiwania się nie wiadomo jakich teorii. Ale w tym przypadku to słowo dosyć bardzo rzuciło mi się w oczy, a że to tylko zabawa (tak traktuję wszelkie przepowiadanie przyszłości) to pozwoliłem sobie na pewną analizę.

P.S. Zdradź. No weź.