trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:11:16 pm »
Ja stawiałbym na tego Szninkla w kolorze... :) (to oczywiscie tylko moje zgadywanie, bo dotąd nic na temat reedycji Szninkla w kolorze mówione nie było)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:12:10 pm »
Obstawiam coś polskiego. Być może wyrażenie "polskiego fana" jest powodem takich odczuć w moim przypadku.
Uważam podobnie jak laf. Może coś Christy (typu pokolorowany Kajtek i Koko), Rosińskiego (zebrane prace z Relaxu, Alfy). Ewentualnie nieznane prace Andrzejewskiego (o których wspominano na forum).

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:30:19 pm »
Ja stawiałbym na tego Szninkla w kolorze... :smile: (to oczywiscie tylko moje zgadywanie, bo dotąd nic na temat reedycji Szninkla w kolorze mówione nie było)
:biggrin: Myślałem dokładnie o tym samym.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:42:25 pm »
Ja stawiałbym na tego Szninkla w kolorze... :smile: (to oczywiscie tylko moje zgadywanie, bo dotąd nic na temat reedycji Szninkla w kolorze mówione nie było)


Biorąc po uwagę tekst Egmontu: komiks, który powinien się znaleźć na półce każdego polskiego fana, można wywnioskować, ze nie był on nigdy publikowany w formie albumu. Wiec na półkach fanów go nie ma.
Na mojej półce wersja kolorowa stoi. Fakt, że w trzech częściach. Więc integral byłby nowością.
To tylko moje "gdybanie'. Nie muszę mieć racji.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:44:35 pm »
Egmont w 2016 po staremu: część stron za ciemnych (np. wystarczy spojrzeć na stronę nr 2 z autorami w Strażnikach Galaktyki - Angela i porównać z tą samą stroną z tomu pierwszego) :evil: część stron pobrudzonych  :evil:


Trzeba pisać i pisać do Egmontu. Ja pisałem w sprawie zamienionych dymków w kilku komiksach DC, zero odzewu, ale go nie oczekiwałem. Niestety jak się zostawi sprawę, to wszystko się rozejdzie po kościach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:57:18 pm »

Trzeba pisać i pisać do Egmontu. Ja pisałem w sprawie zamienionych dymków w kilku komiksach DC, zero odzewu, ale go nie oczekiwałem. Niestety jak się zostawi sprawę, to wszystko się rozejdzie po kościach.
Też pisałem (ale oni nie odpisują na maile tylko wbijają szpile na spotkaniach  :smile: ) padła odpowiedź w listopadzie: "Ale żeby było, nomen omen, jasne, przyglądamy się tej kwestii i dyskutujemy ją z naszymi drukarzami." to wychodzi na to że oni tam ślepi są albo ktoś tu kłamie  :smile:

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:13:39 pm »
Biorąc po uwagę tekst Egmontu: komiks, który powinien się znaleźć na półce każdego polskiego fana, można wywnioskować, ze nie był on nigdy publikowany w formie albumu. Wiec na półkach fanów go nie ma.
Na mojej półce wersja kolorowa stoi. Fakt, że w trzech częściach. Więc integral byłby nowością.
To tylko moje "gdybanie'. Nie muszę mieć racji.
Ale to wcale nie musi być komiks polski.
Słowa: "komiks, który powinien się znaleźć na półce każdego polskiego fana" bardziej zakładają, że komiks będzie w języku polskim
:lol: , a to jest z góry wiadome.
Może to być na przykład zapowiadana Wieczna wojna lub Cromwell Stone.
Co do Szninkla to czy przypadkiem nie było tak, że najpierw Kołodziejczak mówił o niespodziance a dopiero później, podczas odpowiedzi na pytanie internauty czy wyda Szninkla w kolorze rzekł: niezły pomysł (tak mi się wydaje)?
Wygląda to jakby niespodziankę miał już zaklepaną wcześniej.
Swoją drogą marzy mi się ładny integral Kajtka i Koka w kolorze, cyklu białego wilka.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:17:22 pm »
Zmieniając trochę temat. Ma ktoś już w ręcę JLA? Czy jest napisane w stopce na podstawie amerykańskiego wydania z którego roku zostało wydane to polskie?

EDIT: sprawdziłem w gildii, wg nich jest to wersja z roku 2011 (czyli ta kontynuowana po runie Morrisona). Wynikałoby z tego, że w 4 tomie będzie Tower of Babel (a nie bedzie "DC 1 million" i "Earth 2" Morrisona, które to historie znalazły się w wersji z 2008). Dla mnie lepiej. Oczywiście o ile gildia się nie pomyliła z tym rokiem wydania oryginału (teoretycznie E. może też jeszcze zmienić wydania, z których czerpie - do 2 tomu włącznie oba te wydania zawierają zdaje się to samo).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 02:11:22 pm wysłana przez mack3 »

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:21:18 pm »
To będzie nowy komiks polskiego scenarzysty z rysunkami Grzegorza Rosińskiego. Coś specjalnie narysowanego z tej okazji. To prawdziwa bomba, której nikt się nie spodziewa.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:24:13 pm »
Swoją drogą marzy mi się ładny integral Kajtka i Koka w kolorze, cyklu białego wilka.

Też o tym pomyślałem :) Z drugiej strony musiałby to być "poziomy" komiks, a nie wiem, czy Egmont by na to poszedł - w dzisiejszych czasach tak już się nie robi. A przerabianie wszystkiego na pion zburzyłoby odbiór.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:24:35 pm »
Trzeba pisać i pisać do Egmontu. Ja pisałem w sprawie zamienionych dymków w kilku komiksach DC, zero odzewu, ale go nie oczekiwałem. Niestety jak się zostawi sprawę, to wszystko się rozejdzie po kościach.

Jak się nie poprawią, to bym proponował pisać do DC.
Jeśli nie wezmą sobie do serca uwag od maluczkich, to może sygnał od DC sprawi, że będą wypuszczać mniej wybraków.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:25:46 pm »

Swoją drogą marzy mi się ładny integral Kajtka i Koka w kolorze, cyklu białego wilka.

Oj powróciły miłe wspomnienia.

Też pisałem (ale oni nie odpisują na maile tylko wbijają szpile na spotkaniach  :smile: ) padła odpowiedź w listopadzie: "Ale żeby było, nomen omen, jasne, przyglądamy się tej kwestii i dyskutujemy ją z naszymi drukarzami." to wychodzi na to że oni tam ślepi są albo ktoś tu kłamie  :smile:
Też mnie to wkurza. Tych Strażników Galaktyki jeszcze nie mam, ale pierwszy tom X-ludzików był ewidentnie ciemny (w stosunku do oryginalnego wydania), a w kilku wypowiedziach Egmont za każdym razem bagatelizuje sprawę

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:35:57 pm »
Jak się nie poprawią, to bym proponował pisać do DC.
Jeśli nie wezmą sobie do serca uwag od maluczkich, to może sygnał od DC sprawi, że będą wypuszczać mniej wybraków.

Jak się nie poprawią, to się nie poprawią. Nikt nie zmusza mnie do kupowania u nich, to kwestia wyboru. Dobry pomysł z tym kontaktem do DC - zrobię czerwoną linię do Jima Lee i Geoffa Johnsa :)

Offline bosssu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 26, 2016, 02:14:04 pm »
:biggrin: Myślałem dokładnie o tym samym.
Plotka 3 razy powtórzona staje się prawdą. Mnie natknęło do takiego wniosku przeczytanie monografii Rosińskiego gdzie dowiedziałem się o odnalezieniu oryginalnej okładki...wujek google i okazało się, że takie wydanie jest już na rynku zachodnim. Szninkiel to najlepszy komiks w którym maczał ręce polski twórca...więc czego nie...(kolory położyła Graza więc x2)...jak nie nr 1000 to i tak się pojawi pewnie prędzej czy później

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 26, 2016, 02:15:09 pm »
Dla porównania zdjęcia z 1 i 2 tomu strażników: Lewa 2 tom (za ciemno wydrukowane) Prawa 1 tom (dobrze wydrukowane)



Najlepiej sprawdzić samemu "na żywo"  :smile: Ale trzeba być chyba ślepym żeby różnicy nie widzieć.
I żeby nie było że to tylko ta strona jest za ciemno bo w komiksach jest ich pełno.

A w JLA jest 2008 (czyli pierwsze wydanie).

 

anything