Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 28, 2016, 08:42:26 pm »
A np. komiksy Baranowskiego w jednym opasłym tomie? Nie wiem jakie są szanse, tylko rzucam sugestię. Patrząc po tym jakie kwoty jego komiksy osiągają na allegro, to mógłby być niezły popłoch.

Pan Baranowski ZAKOŃCZYŁ współpracę z wyd. Egmont.



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:15:52 pm »
Hugo w wersji kolekcjonerskiej, wszystkie 5 tomów + krótkie opowieści opublikowane w PILOTE
I to byłby prawdziwy hit godny tysięcznego albumu.

Offline szuwarek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:16:24 pm »
Szeherezada została zignorowana i Kołodziejczak mówił kiedyś, że nigdy więcej Toppiego. Też bardzo bym chciał, ale wątpię.


Szeherezadę kupiłem wczoraj :wink: Kolekcjoner byłby ekstra, ale wątpię jeśli p. Kołodziejczak tak ostro powiedział o poprzednim tytule. Kupię po angielsku raczej.



Pamiętam te słowa Kołodziejczaka, dlatego nie liczę na Kolekcjonera - to byłoby moje marzenie. Album nr 1000 to będzie coś innego. Natomiast mam nadzieję, że ktoś to jeszcze kiedyś w Polsce wyda. W tamtym roku ukazała się Magia&Miecz, która chyba została dobrze przyjęta. Pamiętam, że pierwszy rzut w Gildii został bardzo szybko wykupiony. W tej chwili jest w dalszym ciągu dostępna, ale tłumaczę sobie, że może to wynikać z faktu, że Wydawnictwo Znakomite to jakaś efemeryda powstała z projektu za unijne pieniądze (tak mi to wynika z ich strony), więc może nie mając dużego pojęcia w rynku komiksowym strzelili jakiś kosmiczny nakład.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:31:32 pm »
Hugo jest prawdopodobny, w końcu został nieśmiało wspomniany/zapowiedziany przez Kołodziejczaka, a nie pojawił się w zapowiedziach na 2016.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:47:50 pm »
Generalnie to mam nadzieję, że to nie będzie żaden odgrzewany kotlet w postaci Szninkla, Cromwella Stone'a albo Kajka i Kokosza w jakiejkolwiek postaci. Nie da się podsumować 1000 komiksów w jednym tomie, więc liczę na coś premierowego. Wyjątkowa okładka czy integral nie zrobią na mnie większego wrażenia. Wolę coś nowego. Ale oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby wydano integral Szninkla w kolorze albo wszystkie Kajki i Kokosze w jednym integralu (ale niekoniecznie jako nr 1000).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 28, 2016, 10:14:53 pm »
W sumie na grubego integrala "Knightfall" też bym się nie obraził. Albo coś ze słynnych sag Green Lanterna.

Deg

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 28, 2016, 10:19:03 pm »
Może integral "Dawid i Sandy"? :wink:
A poważniej, skoro Egmont wydaje DC, to może podejdą nostalgicznie i "polski fan" dostanie coś z TM-Semic w fajnej edycji? Doomsday albo Knightfall chętnie bym przygarnął :smile:
Z polskich rzeczy, tych mniej oczywistych, marzą mi się zebrane prace Nowakowskiego, ale pewnie jestem jednym z nielicznych...

Widzę, że i 8azyliszek pomyślał o Knightfallu w czasie kiedy ja pisałem :)

Offline Vesol

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 28, 2016, 10:25:56 pm »
Skoro numerem 1 był Slaine to tak nawiązując do tematyki oraz miejsca gdzie ma być ogłoszony tytuł , obstawiam, że numerem 1000 będzie znany i lubiany u nas Conan w jakimś wypaśnym wydaniu.  Co wygrałem? :wink:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 28, 2016, 11:00:05 pm »
Corto to są pojedyncze albumy, a wątpię aby sensacją było wydawanie albumików po 50 stron :wink: Chyba, że integral,
No niekoniecznie po 50 stron, gdyby to miały być albumy 2-4, zawierające chyba krótkie formy, to zebrałby się dość spory tomik. Nie znam tych opowieści, ale Etiopiki (album chyba formalnie podobny) to dla mnie Corto w najlepszym wydaniu!
Mówię wam, obstawiam jakiegoś polskiego Świętego Graala
czyli sugerujesz Cromwell Stone'a? ;)
heheh, no to akurat możliwe.


A może któryś z wielkich nieobecnych w naszym kraju..... Caza, Druillet, Corben.... Serpieri? :)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 29, 2016, 06:50:26 am »
Hugo w wersji kolekcjonerskiej, wszystkie 5 tomów + krótkie opowieści opublikowane w PILOTE
Hugo jak wyjdzie to zeszytowo bo to jest komiks dla dzieci i Egmont nie pozwoli sobie na integral ze wzgl. na sprzedaż.
Pan Baranowski ZAKOŃCZYŁ współpracę z wyd. Egmont.

Pan Baranowski współpracuje z Ongrysem i niech tak zostanie. Wszystkie albumy seryjne na pewno wyjdą oprócz superkolekcjonerskich, o których kolega wcześniej wspominał w kontekście ceny.

Jak już wspomniałem Egmont nie jest wydawnictwem, które bawi się w jakieś fanowskie zbiorcze wydania i to jeszcze z rynku polskiego, tym bawią się Ongrys i po części WK.
Komiksem 1000 będzie jakiś pewniak sprzedażowy i marketingowy, którego kupią wszyscy...mangowcy, trykociarze i "europejczycy".

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 29, 2016, 08:02:36 am »
Komiksem 1000 będzie jakiś pewniak sprzedażowy i marketingowy, którego kupią wszyscy...mangowcy, trykociarze i "europejczycy".
I do tego opisu pasuje mi jak nic Sznikiel w kolorze. Chyba nawet 8azyliszek napisał, żeby w coś takiego się zaopatrzył (8azyliszek sprostuj jeśli coś przekręciłem)

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 29, 2016, 08:13:39 am »
No bo Hachette rozbudził ponownie modę na Rosińskiego a Szninkiel to byłby powrót do czasów dzieciństwa, gdy czytałem go pierwszy raz. Tylko cena musiałaby być odpowiednio skalkulowana. Za 100 zł bym Szninkla nie kupił, a podejrzewam, że ten 1000 komiks będzie miał podobną cenę (po obniżkach), by móc zmaksymalizować zysk. Ale to znowu jest strzał w ciemno  zobaczymy w kwietniu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 29, 2016, 09:24:28 am »
Tak sobie jeszcze pomyślałem, że z tym "polskim fanem komiksu" chodziło może o jakieś serie od TM-Semic, którymi jaraliśmy się za dzieciaka? Wtedy by nawet pasowało, jakiś integral z Batmanami, Knightfall nie byłby głupi i byłby omnibus ;)

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 29, 2016, 09:25:01 am »
Hihihi, niedługo się dowiemy że Hachette rozbudziło modę na kupowanie w kioskach

Offline badday

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:05:01 am »
Ja mam 2 typy:
Bone
albo
Legends of Dark Knight Norm Breyfogle
:)