Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 30, 2016, 05:37:41 pm »
@UP
Ale po angielsku. Chodzi o polskie wydania - przynajmniej mi. A tak w ogóle @Corto - gdyby przygody GL zaczęły wychodzić po polsku, kupowałbyś je, mimo iz masz angielskie wydania?? (wrzuć fotę)

I nie chodzi o to, by skracać. Tak jak było w przeszłości - trzeba wydać jeden tom - Secret Origin, by Egmont zobaczył, że dobrze się sprzedaje. I dopiero wtedy jakby Egmont zobaczył to gołym okiem, mógłby sam wydać Sinestro Corps War, Blackest Night i resztę. Tak jak zrobił to z Marvel Now, które jest kontynuacją eventów z WKKM.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 30, 2016, 06:48:41 pm »
@UP
Tak jak zrobił to z Marvel Now, które jest kontynuacją eventów z WKKM.

A które to eventy są tam kontynuowane?

Offline bosssu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 30, 2016, 07:16:27 pm »
nieeeeeeeeeeeeee :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: naprawdę????!!!!
Komiks nr 1000 to...........?????
 :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 30, 2016, 07:48:38 pm »

Uprasza się o nie pisane głupich pomysłów i podawanie dokładnych wskazówek jak to zrobić, bo to zostanie zrobione  :badgrin:  Zamiast liczyć na Egmont lepiej zapatrzyć się w omniaki, które są dosyć tanie.

Ciężko byłoby to zrobić. Sporo pracy przy wybieraniu, które zeszyty są konieczne by historia i miała sens i nie zostawiała uczucia, że brakuje jakichś elementów. Jeśli ktoś lubi omnibusy (ja wolę zwykłe trejdy) to rzeczywiście kupowanie w ten sposób jest chyba najlepsze. Jednak uwaga, trzeci omnibus będzie dopiero w kwietniu tego roku, a i tak nie jest to całość runu Johnsa w Green Lantern. Pierwszy i trzeci kosztuje 125$, drugi 99$.


@UP
Ale po angielsku. Chodzi o polskie wydania - przynajmniej mi. A tak w ogóle @Corto - gdyby przygody GL zaczęły wychodzić po polsku, kupowałbyś je, mimo iz masz angielskie wydania?? (wrzuć fotę)

I nie chodzi o to, by skracać. Tak jak było w przeszłości - trzeba wydać jeden tom - Secret Origin, by Egmont zobaczył, że dobrze się sprzedaje. I dopiero wtedy jakby Egmont zobaczył to gołym okiem, mógłby sam wydać Sinestro Corps War, Blackest Night i resztę. Tak jak zrobił to z Marvel Now, które jest kontynuacją eventów z WKKM.

To zależy w jakiej formie by wychodziły. Jednak, raczej nie. Z prostej przyczyny: kopalni złota nie mam, a cały run Johnsa, nie w wersji mega-okrojonej, to byłby bardzo duży wydatek. Może, gdybym sprzedał oryginały... ale wątpię. Egmont dostaje moje pieniądze w innych seriach, zarówno tych z DC jak i Marvela oraz komiksach europejskich. I niektóre komiksy Egmontu póki co mam na liście zaległości do kupienia, jak Blueberry, i one mają wyższy priorytet niż coś co byłoby dublem.
Oczywiście, chciałbym by w Polsce pojawiały się komiksy z GL, jednak jest to wątpliwe. Szczególnie, że film dopiero w 2020 roku ma mieć premierę. Smutna prawda jest też taka, że Egmontowi (lub komukolwiek kto by się za to brał) łatwiej byłoby wydać historie z New 52, po zakończeniu runu Johnsa. Niektóre crossovery wiążą wszystkie serie, New Guardians, Green Lantern, Red Lanterns, Green Lantern Corps ("Lights Out") ale są też takie, gdzie zeszyty są dublowane w GL i GLC czyli "Uprising" i GLC czytać nie trzeba. Można też na przykład wyciąć, bez żadnych obaw czy strat, zeszyty, jeden czy dwa, dotyczące okresu gdy Supergirl należała do Red Lanterns. Także, jest łatwiej. Jednak ten jakościowo naprawdę świetny run Johnsa, to to nie będzie.






@bosssu - Blacksad w integralu? Kupiłbym, choć mam całość, prócz tomu "Czerwona Dusza". Jednak w ostatnich odpowiedziach było, że Blacksad raczej w tym roku się nie pojawi:
"
Blacksad – kombinujemy, co, jak i kiedy. Pewnie nie w 2016. "
A chyba album nr 1000 wypada już w tym roku.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:06:03 pm »
"Superman / Batman - tom 1: Wrogowie publiczni" - to 940, JLA i DC Gothtopia są niżej.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:09:28 pm »
A które to eventy są tam kontynuowane?

Chodzi mi o ciągłość fabularną. Historie które się dzieją i są następstwem Avengers vs X-Men, a Wolverine and X-Men są serią po Schiźmie. No i Superior Spider-man dzieje się i nawiązuje do Pajęczej Wyspy.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:11:52 pm »

. Jeśli ktoś lubi omnibusy (ja wolę zwykłe trejdy) to rzeczywiście kupowanie w ten sposób jest chyba najlepsze. Jednak uwaga, trzeci omnibus będzie dopiero w kwietniu tego roku, a i tak nie jest to całość runu Johnsa w Green Lantern. Pierwszy i trzeci kosztuje 125$
Zbieram te omniaki. Co muszę dokupić by mieć cały run?

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:18:34 pm »
Blacksad może być :smile: To jakieś info z dobrego źródla czy kolejne gdybanie?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:08:45 pm »
A co jeśli @bosssu to ... Kołodziejczyk ( ten jego nick daje do myślenia ) ?
W tej sytuacji mamy info z pierwszej ręki.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:09:57 pm »
A może jakaś publikacja na wzór monografii Grzegorza Rosińskiego (album nr 900)?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:14:13 pm »
A może jakaś publikacja na wzór monografii Grzegorza Rosińskiego (album nr 900)?
Monografia Christy.  :cool:

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:39:24 pm »
Zbieram te omniaki. Co muszę dokupić by mieć cały run?
Jak tak patrzę teraz na zawartość trzeciego, to już nic, to będzie ostatni. I rzeczywiście, te omnibusy są tym za co się podają, zbiorem opowieści spod ręki Geoffa Johnsa osadzonych w uniwersum Green Lantern. Plus co nieco z Green Lantern Corps.
Jeśli nie chcesz za bardzo poszerzać wydatków o więcej z tomów Green Lantern Corps, ale chcesz coś w ramach uzupełnienia, to można dokupić dwa tomy, Green Lantern:Emerald Warriors (Guy Gardner na tajnej misji od
Spoiler: pokaż
Atrocitusa i Gantheta
, w trzecim omnibusie są zeszyty GREEN LANTERN: EMERALD WARRIORS #8-10 (te co normalnie w tomie "War of the Green Lanterns"), a ten tom zawiera zeszyty 1-7. Nie ma jednakże takiej konieczności. I tom "War of the Green Lanterns: Aftermath", gdzie i są końcowe zeszyty serii GLC sprzed New 52 oraz Emerald Warriors 11-13. Ponownie jednak, nie ma takiej konieczności.

A, i nie wiem czy to błąd w opisie, czy jednak tego w trzecim omnibusie nie będzie (ta druga możliwość znacznie gorsza bo byłby to, cytując klasyka, gruby nietakt) - brak zeszytów Green Lantern #61-67.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2016, 11:47:21 pm wysłana przez Corto Maltese »

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 30, 2016, 11:04:07 pm »
Bosssu, jestem za!

Offline horror

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 31, 2016, 07:00:00 am »
nie od dzisiaj wiadomo ze TK jest fanem Morrisona wiec może by wydal Animal Mana w ramach 1000 komiksu?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 31, 2016, 09:44:54 am »
nie od dzisiaj wiadomo ze TK jest fanem Morrisona wiec może by wydal Animal Mana w ramach 1000 komiksu?
Ja pisałem o Doom Patrol  :smile: ale na 96% to nie będzie superhero.

 

anything