Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 03, 2016, 12:51:10 pm »
Ja cały czas obstawiam Komiksową Warszawę.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 03, 2016, 01:21:28 pm »
Hawkeye (czy np. Moon Knight Ellisa) to są bardzo rzeczy, ale czy z ich powodu trzeba od razu umniejszać innym komiksom?

Nic niczemu nie umniejszam. Piszę, że Egmont wydaje słabe rzeczy z Now!, a w ofercie Marvela są rzeczy lepsze. Moim skromnym zdaniem.

Nie chcę tu nikogo przekonywać do swoich racji bo wiadomo jak to jest z gustem, ale w ostatnich latach przeczytałem mnóstwo superhero i dla mnie Superior i mściciele od Hickmana byli czymś naprawdę dobrym i świeżym. W końcu ktoś z pająka zrobił to o czym zawsze marzyłem a Avengers to już w ogóle kosmos. Ale chętnie poznam tytuły o podobnej konstrukcji fabularnej jeżeli twierdzisz, że te są takie oklepane.

Też przeczytałem ostatnio sporo super-hero i cóż mogę napisać - "All New" i "Superior" to duże rozczarowanie. "Avengers" siądą. A jeśli poważnie pytasz o komiksy o podobnej konstrukcji fabularnej to poszukaj wśród innych rzeczy Hickmana, szczególnie tych starszych. Mnie na przykład się jego "East of the West" i run w "FF" bardziej podobał.

Dla miłośników komiksu europejskiego to mus, a nawet mussss. Przeciwstawianie go "produkcyjniakom z Marvela" zdecydowanie jednak sensu nie ma, a nawet jest próbą wbijania kija w mrowisko tam, gdzie nie potrzeba żadnego kija i nie ma żadnego mrowiska.

Nic do mrówek nie miałem - nie przypisuj mi złych intencji. Komentowałem zapowiedzi Egmontu pod kątem tego na co wydam pieniądze.


Swoją drogą, zobaczyć, jak twórca "Kolorowych Zeszytów" wyznaje, że Druilleta nie zna, bezcenne.

Współtwórca. I co mogę Ci napisać? Że nie czytałem żadnego komiksu jego autorstwa? Nie czytałem. Cazy też i pewnie wielu innych francuskich klasyków. Znam ich tylko z Birka i Szyłaka. Skoro jest to dla Ciebie bezcenne - spoko.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 03, 2016, 01:55:57 pm »
Większym problemem jest miejsce niż pieniądze na komiksy. :roll:  Nie tak dawno temu kupowałem regał 60cm, a tu zaraz trzeba będzie nowy kupić. :doubt:

Idziesz do Castoramy, kupujesz polakierowana deskę za 17 zł, dwie podpórki, przybijasz do ściany i masz.

Lokus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 03, 2016, 01:58:43 pm »
Współtwórca. I co mogę Ci napisać? Że nie czytałem żadnego komiksu jego autorstwa? Nie czytałem. Cazy też i pewnie wielu innych francuskich klasyków. Znam ich tylko z Birka i Szyłaka. Skoro jest to dla Ciebie bezcenne - spoko.
To istnieje jakaś niepisana zasada, że twórca lub współtwórca blogów/stron komiksowych ma obowiązek znać wszystko wszystkich? Nie wiedziałem :roll:

Julku, czas nam się zwijać  :lol:

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 03, 2016, 02:23:05 pm »
W takim układzie czas się zwijać wszystkim blogerom.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #440 dnia: Luty 03, 2016, 03:30:42 pm »
1000 album będzie prawdopodobnie w czerwcu - Egmont zawsze w pierwszym kwartale wydaje trochę mniej komiksów, więc nie patrzyłbym po aktualnej ilości.

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #441 dnia: Luty 03, 2016, 03:40:11 pm »
Idziesz do Castoramy, kupujesz polakierowana deskę za 17 zł, dwie podpórki, przybijasz do ściany i masz.

Odradzam trzymanie komików na wiszącej półce, szczególnie opierającej się na dwóch podpórkach. Pomysł nietrafiony i niebezpieczny, tak dla komiksów jak i przypadkowych ofiar.

Ja dla bezpieczeństwa nawet regały z mocuję kątownikami do ściany.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 03, 2016, 03:48:24 pm »
To istnieje jakaś niepisana zasada, że twórca lub współtwórca blogów/stron komiksowych ma obowiązek znać wszystko wszystkich? Nie wiedziałem :roll:

Julku, czas nam się zwijać  :lol:

Nie redukowałbym tego do absurdum. Druillet to ważne nazwisko i jeśli ktoś chce uchodzić, że na komiksach się zna to musi poznać i jego. Ja się chce znać i Druilleta poznam.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 03, 2016, 07:15:08 pm »
Idziesz do Castoramy, kupujesz polakierowana deskę za 17 zł, dwie podpórki, przybijasz do ściany i masz.
Komiksy zazwyczaj za parę tysięcy, to już się inwestuje w dobry regał :)
Cóż niestety brak miejsca poważny problem, przez to że WKKM przedłużyli muszę zamówić jakiś regał lub porządną półkę, bo panorama się nie mieści w regale. 

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 04, 2016, 06:58:51 am »
no to chyba mamy nasz 1000 prosze Państwa!!!!

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #445 dnia: Luty 04, 2016, 07:47:47 am »
Nr 1000 - antologia magazynu Relax?

Marek Szyszko w wywiadzie dla Kultowe komiksy z czasów PRL-u (FB):
To jest to!!!!!!!!!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #446 dnia: Luty 04, 2016, 07:49:56 am »
Teraz można obstawiać co tam się znajdzie.  :smile:

Może wszystko? to by było z 500 stron. edit: raczej z 1000
 
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2016, 11:38:40 am wysłana przez JanT »

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #447 dnia: Luty 04, 2016, 08:00:54 am »
Czyżbym trafił?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #448 dnia: Luty 04, 2016, 08:20:02 am »
Czyżbym trafił?
cholera, też mi się wydaje, że to obstawiałem, ale nie mogę znaleźć... czyżby starcza demencja? grrrr!
Teraz można obstawiać co tam się znajdzie.  :smile:

Może wszystko? to by było z 500 stron.
 
Nie, no wszystko raczej nie wejdzie (w taką objętość), poza tym aż głowa boli, jak pomyślę, ile to praw autorskich E. musiałby łyknąć z takich dajmy na to zamorskich Węgier; no chyba że nasi dyktatorzy się jakoś dogadali na niedawnym tajemniczym spotkaniu w górach, heheh...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #449 dnia: Luty 04, 2016, 08:35:09 am »
A ja ostatnio myślałem, że może Złoto Mirmiła w poziomie z nową okładką będzie  :smile: ...
W Relaksie z tego co pamiętam było kilka przyzwoitych komiksów, ta antologia to może być hit.