trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 733449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 04, 2016, 08:39:32 am »
E tam. Jeśli 1000 komiksem będzie jakaś polska antologia z czasów PRLu, to wg mnie będzie to zmarnowanie numeru. Ale zobaczymy w tym kwietniu co to będzie.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 04, 2016, 09:17:52 am »
Rany, gdyby to miała być antologia całego Relaxu to normalnie kopara do ziemi by mi spadła... nie, aż boję się myśleć o czymś takim, żeby nie zapeszyć.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 04, 2016, 09:27:07 am »
E tam. Jeśli 1000 komiksem będzie jakaś polska antologia z czasów PRLu, to wg mnie będzie to zmarnowanie numeru. Ale zobaczymy w tym kwietniu co to będzie.


Dzięki Bogu, jesteś w mniejszości. ;)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 04, 2016, 09:55:16 am »
jak pomyślę, ile to praw autorskich E. musiałby łyknąć z takich dajmy na to zamorskich Węgier; no chyba że nasi dyktatorzy się jakoś dogadali na niedawnym tajemniczym spotkaniu w górach, heheh...


Dobre! Ale tak naprawdę to pewnie właśnie będą te, które odpadną. Mi wystarczyliby polscy autorzy w tym opracowaniu, choć te stare węgierskie komiksy lubię. Pewnie odpadną też Orient Meny i  tym podobne. I Nie wiadomo też czy G.Rosiński by się zgodził na opublikowanie swoich prac - czy nie miałby nic przeciwko "łączeniu ówczesnych jego prac z nim obecnym", jak to ujął w podobnym tonie w jednym z wywiadów.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 04, 2016, 10:13:19 am »

Dobre! Ale tak naprawdę to pewnie właśnie będą te, które odpadną. Mi wystarczyliby polscy autorzy w tym opracowaniu, choć te stare węgierskie komiksy lubię. Pewnie odpadną też Orient Meny i  tym podobne. I Nie wiadomo też czy G.Rosiński by się zgodził na opublikowanie swoich prac - czy nie miałby nic przeciwko "łączeniu ówczesnych jego prac z nim obecnym", jak to ujął w podobnym tonie w jednym z wywiadów.
Też mi się wydaje, że bracia-Węgrzy odpadną (niestety), podobnie pewnie Baranowski oraz Kokosze i Bajki dla dorosłych. Nie wiem, co z Wróblewskim, bo do tej pory wydawało mi się, że Ongrys (przy niewielkiej "pomocy" KG) już się za niego solidnie zabrał. Po tych wypowiedziach Rosińskiego, które sobie przypominam, sądze, że nie miałby on nic przeciwko takiemu wydaniu (które byłoby traktowane jako antologia "komiksów archiwalnych").
No nic, nawet gdy zostanie sam Szyszko z Wróblewskim i zapewne Parzydło (!)... to już bedzie wielkie COŚ!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 04, 2016, 10:22:52 am »
nawet gdy zostanie sam Szyszko z Wróblewskim i zapewne Parzydło (!)... to już bedzie wielkie COŚ!


Pełna zgoda. Nie wiem, co jeszcze nas czeka w 2016, ale takie coś byłoby w mojej ocenie kandydatem na Komiks Roku i Wydawcę Roku dla Egmontu. Ktoś może uznać, ze to przesada, ale reaktywowanie po tylu latach prac naszych klasycznych autorów to inicjatywa godna największej pochwały.


Co do Wróblewskiego to też obstawiałem Ongrysa, ale może dzięki temu dostaniemy to szybciej.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 04, 2016, 10:30:16 am »
A jaka jest lista hitów Relaxu? (oczywiście oprócz rzeczy, które już wydano w albumach)

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 04, 2016, 10:38:43 am »

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 04, 2016, 10:39:17 am »
A jaka jest lista hitów Relaxu? (oczywiście oprócz rzeczy, które już wydano w albumach)

@fragsel: Fajnie zobaczyć taki zestaw bez wygrzebywania komiksów z półki.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2016, 10:42:58 am wysłana przez rzem »

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 04, 2016, 10:50:54 am »
A tu zestawienie wszystkich Relaxów wraz z okładkami.

http://esensja.stopklatka.pl/esensjopedia/?rodzaj_epedii=3&idcyklu=2187

Dodatkowo każdy numer został osobno opisany i zrecenzowany, więc można dużo powspominać :)

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 04, 2016, 11:30:25 am »
dla starszych czytelników ta antologia byłaby pięknym strzałem ale dla młodszych niekoniecznie


jestem pośrodku, rozdarty  :doubt:
The darkness will swallow everything

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 04, 2016, 11:50:12 am »
dla starszych czytelników ta antologia byłaby pięknym strzałem ale dla młodszych niekoniecznie

...a ja (chyba) jestem z tych młodszych - już za parę dni trzydziestka - i bardzo się cieszę na takie wydanie. Zwłaszcza po pobieżnym (w pracy jestem) zapoznaniu się z zestawieniem przesłanym przez Jaxx'a. Rysunkowo kilka rzeczy rewelacyjnych, chciałbym dostać takie cudo w ręce. Z tym, że ja jestem z tych Semicowców którzy po powrocie do komiksu oprócz superhero starają się poszerzyć swoje horyzonty i poznać inne zakątki tego medium (nawet jeśli to boli - jak w moim i Yansa przypadku).

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 04, 2016, 12:51:49 pm »
A jaka jest lista hitów Relaxu? (oczywiście oprócz rzeczy, które już wydano w albumach)
każdy "stary" czytelnik ma pewnie swoją własną listę "hitów Relaxu" (których nie było [w tych "nowożytnych" albumach]; jak dla mnie, to na pewno:
- dokładnie wszystko Szyszki (w szczególności: Tajemnica kipu i Pięć kroków wstecz)
- Opowieści nie z tej ziemi, Parzydły
- Najdłuższa podróż, Rosińskiego
- oba Saudki
- Andrzejewski
- reszta Rosińskiego też w sumie świetna (Przybysze i świetne szorty "historyczne")
- Wróblewskiego: Vahanara, Czarna róża, Ślad wiedzie w przeszłość + masa szorciaków)

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 05, 2016, 10:45:43 am »
Wprawdzie do marca jeszcze trochę czasu, jednak już zapytam o dwa komiksy z pakietu Egmontu:
Batman Eternal - czy ta cała seria jest konieczna do pełnego zrozumienia fabuły tomu 7 głównej serii? Pisaliście, że pierwszy tom bardzo dobry, reszta to słabizna, dlatego się zastanawiam czy odpuścić i czekać na Endgame czy jednak zainwestować pieniądze w Eternal. Gdybym kupił tom 1, to lubię mieć całość, więc pewnie i na pozostałe wyłożyłbym pieniądze. I albo kupię po polsku od Egmontu, albo nie kupię w ogóle, bo po angielsku wolę kupować zupełnie inne komiksy niż seria, co do której mam obawy.
Y: The Last Man - czytałem pierwsze cztery tomy, do Safeword, mam do serii sporo zarzutów. Bohater idiota to najmniejszy z nich, bo i takie postacie dostają główne role. Od razu zaznaczę również, że Vaughana nie czytałem zbyt wiele, jedynie "Logan", te 4 tomy Y i "Lwy z Bagdadu". W Y nie podobało mi się zbytnie skręcanie w stronę mistycyzmu i takiego wyjaśnienia plagi szczególnie, że głupim zabiegiem wydaje się
Spoiler: pokaż
 jej skuteczność jedynie na Ziemi
, zachowanie niektórych postaci np. matki głównego bohatera
Spoiler: pokaż
tak, z pewnością idealnym sposobem ochrony jedynego syna jest wezwanie na pomoc izraelskiej armii
, Ring-ów za każdym krzakiem
Spoiler: pokaż
Culper Ring to jeszcze rozumiem, ale zakryte w burki babki (?) pojawiające się w chatce w środku lasu to już przegięcie
, nie czułem atmosfery post-apokalipsy i tego, że większość postaci jest skazana na zagładę, jeśli nie da się odwrócić skutków plagi, z braku jedzenia. Wymieniać mógłbym długo, jednak trochę ciekawi jak to się wszystko skończyło, a nie chcę doczytywać na wiki, bo może kiedyś komiks przeczytam. I kusi cena, choć i tak pierwsze dwa tomy od Egmontu odłożyłbym od razu, bo znam zawartość. Pytanie więc, czy w późniejszych etapach jest więcej tego o czym pisałem w spoilerach? Więcej absurdów, mistycyzmu i czy ogólnie warto czekać do końca, czy zakończenie jest satysfakcjonujące z punktu widzenia całej lektury?

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 05, 2016, 11:17:36 am »
I kusi cena, choć i tak pierwsze dwa tomy od Egmontu odłożyłbym od razu, bo znam zawartość.
To może lepiej kupuj od 3? Ja tak zamierzam zrobić, uzupełnię więc serię za 150 zł (o ile E utrzyma cenę z tomu 1), co da się przełknąć (ja po 3 tomach Manzoku też byłem umiarkowanie zadowolony, choć 3 wskazywała na lekką zwyżkę formy w porównaniu do 2...)

 

anything