Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 736195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pyetya

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #780 dnia: Marzec 16, 2016, 10:10:03 am »
Co do Corto Maltese -  wiadomo, czy kolor czy B&W?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #781 dnia: Marzec 16, 2016, 10:12:04 am »
W sumie nic ciekawego w tych odpowiedziach. Cieszy, że będą wydawać dalej Smerfy, również te starsze, no i wygląda na to, że Lucky Luke powróci w formie jaką znamy z przeszłości. Albo zrobią go na miękko po 19,99, albo na twardo po 29,99, zanim Hachette się obudzi i odpali w końcu kolekcję.

Dziwne, że nikt nie zapytał o dodruk Sin City: Rodzinne wartości. Mam wrażenie, że jestem jedynym, który nie ma tego komiksu w komplecie :( Chyba sam opublikuję to pytanie na kolejną turę.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #782 dnia: Marzec 16, 2016, 10:17:51 am »
@Corto Maltese - będzie cię Egmont wydawać - szacun. :smile:

Ci co czekają na powiększonego, kolorowego integrala Szninkla od Egmontu - jeszcze se poczekają. A i tak nie wiadomo czy zostanie on wydany w przyszłym, lub dalszym roku. Może jednak warto się zastanowić nad wydaniem Hachette??

Husha i Kingdom Come na razie (jeśli w ogóle) nie będzie. I dobrze - może do tego czasu Eaglemoss PL się wreszcie ruszy! I dlatego nie czekam na Husha od Egmontu.



"Jeśli chodzi o objętość versus cena w ramach tej serii – bo docierają do nas dyskusje na ten temat"

O - jednak coś dociera. :smile: Ale 100 stron to dla mnie dalej trochę mało. Minimum te 5 zeszytów być musi. I ciekawe jakie ścinki dorzucą do 3 tomu GotG?

"Bardzo szanujemy pracę naszych konkurentów, ale Egmont Polska zawsze był motorem rynku komiksowego."

Ooo - tu mi jedzie czołg. Za działania w latach 2008-2014 Egmont ma u mnie dożywotni minus. Dopiero od zeszłego roku, po zupełnym zaskoczeniu przez konkurencję, wreszcie się wzięli do roboty i znowu zaczęli wydawać dobre tytuły jak w latach 2004-06.

"
PS A o pożądanych obwolutach, niech Pan podyskutuje na forach komiksowych, zapewniam moc wrażeń"

He he. Czyli dalej będziemy dostawać tandetę. Żal, że Kryzys mimo świetnej grafiki okładkowej, będzie wyglądał gorzej na półce niż Batman Eternal.

O - z tym się zgodzę - że jak komuś mało Kaczora Donalda, to zawsze może się dopchać Gigantami. Bo w gruncie rzeczy to to samo, tylko lepsze. :smile:

I Knightfall w DC Deluxe rzeczywiście by się przydał. :smile:

Offline buczanova

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #783 dnia: Marzec 16, 2016, 10:18:17 am »
A może Egmont dogadał się jakoś z Hachette i razem wystartują z kolekcją Luke'a?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #784 dnia: Marzec 16, 2016, 10:27:45 am »
Myślisz?
W sumie już raz się Hachette dogadało, tylko z Muchą.
No i ten "z którą to bardzo się lubimy, zresztą" mogłoby być jakimś śladem :)

Teorie spiskowe: czas start!
 

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #785 dnia: Marzec 16, 2016, 10:49:18 am »
Kolejny raz powtarzam:

01. Hachettowy Thorgal jest na materiałach Egmontu - więc jest współpraca.

02. Lucky Luke było mówione że nie będzie.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #786 dnia: Marzec 16, 2016, 11:10:33 am »
Irytują mnie trochę opinie typu "nie lubię E. bo kiedyś coś tam".
Kurde, serio? Kiedyś Pan Kołodziejczak mówił, że nie ma w PL pola na trykoty. O frankofonach mówił też chyba coś w podobnym tonie, ale nie każcie mi szukać. Ale to było kiedyś. Bo 2008 to jest kiedyś. Rynek się zmienił i istotą dobrego poruszania się po nim każdego przedsiębiorstwa jest reagowanie na te zmiany. I mamy to w postaci wzmożonej ilości danych tytułów.


Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Kiedyś twierdzili tak, a teraz pod wpływem jakichś warunków zmienili zdanie. Jeszcze raz powtórzę: to jest codzienność dla kogoś, kto prowadzi czyjś lub własny biznes. Czego oczekują piewcy sekowania Egmontu? Żeby mówił dziś to samo, co w 2008? Jaka postawa Egmontu Was zadowoli? Żeby już na zawsze trwał w swoim zdaniu, skoro raz powiedział coś tam? Przecież to absurdalne. To jest niedorosła postawa.
Tylko umarli i głupcy nie zmieniają zdania.


Co ma Egmont zrobić, żeby mu taki wybaczył? Cofnąć się w czasie i wydawać wtedy trykoty?!


Zachowali się tak, a nie inaczej w istniejących wówczas realiach rynku. Dziś następują zmiany, więc i oni zachowują się inaczej. Możemy rozmawiać z nimi o obwolutach, brakujących stronach, cenach, ale twierdzenie, że Egmont jest be, bo kiedyś się na niego obraziłem, to lekka aberracja.


A tak w ogóle, to ja, na przykład, w 2008 nie miałem tyle pieniędzy na komiksy, co teraz (i patrząc na to, jak nasze portfele rozwijają ten rynek, nie jestem pewnie sam i to jest też pewnie główny powód rozrostu oferty wydawnictw) i dlatego wyciągam pozytyw z tego, że teraz jest tyle komiksów, a nie wtedy.








Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #787 dnia: Marzec 16, 2016, 11:20:44 am »
Też nie jestem fanem rozliczania za błędy z przeszłości. Jeżeli w ogóle takowymi można je nazwać. Kompletnie bez sensu.

Co innego komentowanie aktualnej sytuacji i zwracanie uwagi na potrzeby np. lepsze jakościowo wydania, problemy z obwolutami. Egmont wydaje się zmierzać ku ekonomicznej koncepcji przynajmniej jeżeli idzie o Marvel Now, choć wydanie Gotham Central w miękkiej oprawie świadczy, że będą próbować też z DC, może w przyszłości Vertigo.

Osobiście chciałbym, żeby weszli też jakąś serią mniej budżetową, w której cena nie jest jedynym kryterium.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 11:24:12 am wysłana przez Antari »

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #788 dnia: Marzec 16, 2016, 11:27:57 am »
Egmont wydaje miesięcznie ok 10-12 pozycji na miesiąc, z różnych obszarów, ale tego (nikt) nie widzi. Są inne wydawnictwa które uzupełniają ofertę na rynku, ale to za mało. Sorki ale część osób nawet jak im się d... (sorki miało być bez podtekstów politycznych) poklepaną część ciała miodem posmaruje to i tak będzie za mało. Generalnie fajne wieści, poczekamy na maj :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 11:51:54 am wysłana przez Mikel »

Offline pyetya

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #789 dnia: Marzec 16, 2016, 11:38:43 am »
Jak dla mnie obwoluty mają więcej wad niż zalet, ale to kwestia gustu - wolałbym raczej, żeby format wydań bazujących na deluxe był taki jak w deluxe. Ale to i tak nic w obliczu faktu, że mamy klęskę urodzaju - i np. w moim przypadku wiele komiksów całkiem dobrych nie wytrzymuje konkurencji w wyścigu po środki z portfela / miejsce na półce (i mówię to jako miłośnik głównie frankofonów, trykociarze mają chyba jeszcze więcej dylematów).

Offline Koalar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #790 dnia: Marzec 16, 2016, 11:45:16 am »
Dziwne, że nikt nie zapytał o dodruk Sin City: Rodzinne wartości. Mam wrażenie, że jestem jedynym, który nie ma tego komiksu w komplecie :sad: Chyba sam opublikuję to pytanie na kolejną turę.

Było już to pytanie i odpowiedź w listopadzie:
Cytuj
Czy jest w planach dodruk komiksu Sin City - Wartości Rodzinne?
 
 Nie.

Też nie mam kompletu, sprzedałem swój egzemplarz w nadziei na dodruk i lipa. Widocznie dodruki sprzedają się za słabo, żeby dodrukowywać ten 1 tom.

Trochę mnie dziwi ten Corto. Bardziej bym go widział w mniejszym wydawnictwie i wydanie brakujących tomów. Ja przykładowo mam wszystko od Postu i raczej nie kupię dubli (czyli 1. tomu Ballada o Słonym Morzu), nawet w lepszym wydaniu. Obawiam się, czy to Egmont pociągnie do końca.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline tomb

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #791 dnia: Marzec 16, 2016, 11:51:47 am »
Co do Corto Maltese -  wiadomo, czy kolor czy B&W?
No, właśnie - nadrabiać wydania Postu, czy wyprzedawać? Ktoś wie cokolwiek ponad lakoniczne "w 2017'?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #792 dnia: Marzec 16, 2016, 12:05:34 pm »
@rzem, Antari
Ja się tylko żartobliwie odniosłem do zdania, które napisał sam Kołodziejczak w tym wywiadzie właśnie odnosząc się do przeszłości - "Od 17 lat jesteśmy liderem rynku". Moim zdaniem jest to chwalenie się nieco na wyrost, bo Egmont nie był liderem przez wytknięte 6 lat. A wcześniej to tylko próbował sprostać masowej produkcji jaką robiła Mandragora i Dobry Komiks. Teraz jest to samo - Egmont doszlusował wreszcie do tego co odrestaurowało Hachette.

Ale tyle ode mnie na ten temat. O starym Egmoncie co mocno spał pisałem już w zeszłym roku na swoim blogu i nie będę powtarzał swoich kwestii do wyrzygania. Cieszę się, że od roku Egmont nadrabia zaległości i liczę na kolejne dobre tytuły w przyszłości.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #793 dnia: Marzec 16, 2016, 12:06:56 pm »
Catwoman wrioci w 2017 czyli tom rocznie w DcDeluxe. Wazne ze nie skreslaja serii i wazne ze wydadza ,oby nie zrezygnowali. Czekac teraz na maj i dalszy ciag programu  8)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #794 dnia: Marzec 16, 2016, 12:08:16 pm »
Co ma Egmont zrobić, żeby mu taki wybaczył? Cofnąć się w czasie i wydawać wtedy trykoty?!

O - to, to! I jeszcze powinien wtedy, na skutek swych decyzji, splajtować. I dziś byłaby era Ultrona Hachette. A Sentinele z Eaglemoss tłukłyby zmutowane małe oficyny wydawnicze.

nie będę powtarzał swoich kwestii do wyrzygania

Nie no, weź... Tego nam chyba teraz nie zrobisz!!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

 

anything