trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #795 dnia: Marzec 16, 2016, 12:09:36 pm »
A wcześniej to tylko próbował sprostać masowej produkcji jaką robiła Mandragora i Dobry Komiks. Teraz jest to samo - Egmont doszlusował wreszcie do tego co odrestaurowało Hachette.
Jak Dobry Komiks wydawał 2 zeszytówki na miesiąc  :smile: i ile w ogóle istniał?

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #796 dnia: Marzec 16, 2016, 12:20:46 pm »
O starym Egmoncie co mocno spał pisałem już w zeszłym roku na swoim blogu i nie będę powtarzał swoich kwestii do wyrzygania. Cieszę się, że od roku Egmont nadrabia zaległości i liczę na kolejne dobre tytuły w przyszłości.
kiedy nastąpiła zmiana stary egmont i nowy egmont? bo jakoś nie załapałem tego faktu
Czasy Mandragory i DK to inne czasy i realia, nie porównuj tego

Poza tym obecnie w miarę optymalnie jest pod względem ukazujących się tytułów (mówię ze swojego podwórka i patrząc na wszystkie wydawnictwa), powiedzmy każdy znajdzie coś dla siebie, nie rujnując budżetów w większości. Co prawda nie jest tak jak parę lat temu że kupowało się prawie całą ofertę komiksową, ale jest z czego wybierać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 12:26:37 pm wysłana przez Mikel »

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #797 dnia: Marzec 16, 2016, 12:28:35 pm »
8bazyliszek: " O starym Egmoncie co mocno spał..."
 
Jak będziesz miał chwilę to warto przejrzeć ofertę Egmontu z lat 2003 i 2004. Także w kontekście komiksu superbohaterskiego. Było naprawdę nieźle, a mogło być jeszcze lepiej.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #798 dnia: Marzec 16, 2016, 12:29:53 pm »
Egmont nie był liderem przez wytknięte 6 lat.

Biorąc pod uwagę, że lider zawsze jakiś jest, to powiedz, kto wobec tego wówczas był liderem, wydawał więcej komiksów, miał lepszą sprzedaż?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 16, 2016, 12:33:17 pm »
Biorąc pod uwagę, że lider zawsze jakiś jest, to powiedz, kto wobec tego wówczas był liderem, wydawał więcej komiksów, miał lepszą sprzedaż?
No Mandragora i DK bo wydawali superhero (cała reszta się nie liczy)  :biggrin:

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 16, 2016, 12:33:24 pm »
Catwoman wrioci w 2017 czyli tom rocznie w DcDeluxe. Wazne ze nie skreslaja serii i wazne ze wydadza ,oby nie zrezygnowali. Czekac teraz na maj i dalszy ciag programu  :cool:

Nie wiem czy to dobra wiadomość. Wiem, że sporo osób liczy na kontynuację ale wolałbym aby w kolekcji Deluxe ukazywały się tytuły różnorodne, a nie tasiemce. Brak Husha i Kongdom Come w 2016 to też zła wiadomość. Jeżeli drugi tom Catwoman ma się ukazać przed nimi to będzie słabo. Dlatego właśnie najlepiej jak w kolekcji Deluxe ukazują się tytuły zamknięte w 1 tomie, a nie takie rozbite na kilka, bo potem części osób jest szkoda i domagają się kontynuacji, która będzie lub nie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 16, 2016, 12:36:57 pm »
Dlatego właśnie najlepiej jak w kolekcji Deluxe ukazują się tytuły zamknięte w 1 tomie, a nie takie rozbite na kilka, bo potem części osób jest szkoda i domagają się kontynuacji, która będzie lub nie.
I tak miało być z założenia  :smile: miało nie być części runów.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 16, 2016, 12:37:18 pm »
Dla mnie jeden tom Catwoman rocznie to nie jest tasiemiec.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 16, 2016, 12:38:06 pm »
O ciągłości Corto zadecyduje sprzedaż.
Też nie będę brał wydań, które mam z postu. No po prostu za dużo jest tego obecnie. Ja nie mogę dublować.
Myślę, ze E.bierze to pod uwagę.


Chyba że rynek się zawali do tego czasu i będzie posucha, a te wydania postowe dadzą w kolorze...


Z przyjemnością przyjrzę się dyskusji o to, kto był liderem w 08-14. Może wsteczny plebiscyt na wydawnictwo roku z tamtych lat?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 16, 2016, 12:38:48 pm »
Oooo! W odpowiedziach Tomasza Kołodziejczaka po raz pierwszy od lat nie zauważyłem definitywnego i jednoznacznego "nie" przy "Sadze o Potworze z Bagien". Koniec świata!
:)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 16, 2016, 12:45:10 pm »
@Mikel
Proste. Nowy Egmont zaczął się w maju 2015, gdy wydano "Wojnę Bez Końca" i "Czerwonego Syna".
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/egmont-strikes-back.html

@Nawimar
A gdzie masz taką listę rocznikowo? Bo mniej więcej wiem, że wydał Husha i Kingdome Come i inne w tych latach ale nie znam dokładnych dat.

@Jaxx
Wiesz - w sumie np. w przewozach kolejowych w Polsce liderem jest PKP. Ale czy to znaczy, że jesteśmy zadowoleni z ich oferty i jakości usług? Raczej wątpię. :) A od końca 2012 nieustającym liderem jest oczywiście Hachette. W 2016 może to się zmienić, jeśli nie zastąpią Thorgala kolejną serią komiksową. Wtedy jasne - Egmont będzie liderem. Ale jeszcze przez 2 tygodnie Hachette. :)

Offline vision2001

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 16, 2016, 12:45:40 pm »
O ciągłości Corto zadecyduje sprzedaż.
Też nie będę brał wydań, które mam z postu. No po prostu za dużo jest tego obecnie. Ja nie mogę dublować.
Myślę, ze E.bierze to pod uwagę.
Gdyby tego nie zrobili to byłoby to nierozważne. Podobnie przecież zrobili ze Smerfami.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #807 dnia: Marzec 16, 2016, 12:46:52 pm »
W 2016 może to się zmienić, jeśli nie zastąpią Thorgala kolejną serią komiksową. Wtedy jasne - Egmont będzie liderem. Ale jeszcze przez 2 tygodnie Hachette. :smile:
Chyba już dzisiaj Hachette przestało być "liderem"  :smile:

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #808 dnia: Marzec 16, 2016, 12:52:10 pm »
@Nawimar
A gdzie masz taką listę rocznikowo? Bo mniej więcej wiem, że wydał Husha i Kingdome Come i inne w tych latach ale nie znam dokładnych dat.


http://www.alejakomiksu.com/komiks/3469/Batman-Hush-1/


Kilka sekund na Aleji.
Kingdom to też 2005

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #809 dnia: Marzec 16, 2016, 12:53:25 pm »
Dla mnie jeden tom Catwoman rocznie to nie jest tasiemiec.

To jedyny tytuł z DC Deluxe, który doczekał się póki co kontynuacji (zapowiedzi). Catwoman jest zebrane w bodajże w 3 Deluxe'ach (potem jest kontynuowane w vol.4), więc jak to nie jest dla ciebie tasiemiec to już nie wiem. Jest to zabieg delikatnie mówiąc bez sensu. Zajmowanie miejsca innych pozycji, na której inni czytelnicy czekają.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 01:01:57 pm wysłana przez Antari »

 

anything