Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #810 dnia: Marzec 16, 2016, 12:53:55 pm »
No ale Szninkiel ma datę przydatności do spożycia 2 tygodnie. :smile: Jak do końca miesiąca nic nowego nie wyjdzie (Wyspa Kolorowych Dzieci, Berserkowie czy coś :smile: ), to rzeczywiście - Egmont niszczy system Kryzysem.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #811 dnia: Marzec 16, 2016, 12:54:37 pm »
@Jaxx
Wiesz - w sumie np. w przewozach kolejowych w Polsce liderem jest PKP. Ale czy to znaczy, że jesteśmy zadowoleni z ich oferty i jakości usług? Raczej wątpię. :) A od końca 2012 nieustającym liderem jest oczywiście Hachette. W 2016 może to się zmienić, jeśli nie zastąpią Thorgala kolejną serią komiksową. Wtedy jasne - Egmont będzie liderem. Ale jeszcze przez 2 tygodnie Hachette. :)

Nie wykręcaj się. Nie pytam o zadowolenie czy jego brak, ale o pozycję na rynku. Zawyrokowałeś, że Egmont nie był liderem rynku komiksowego, to teraz tego broń i udowodnij swe racje.

Kto wydawał w tamtym czasie więcej pozycji? Kto miał większą sprzedaż? Kto miał lepsze, bardziej różnorodne tytuły? Bo to właśnie stanowi o pozycji lidera, a nie widzimisię zbudowane z "bo ja tak chcę".

Od 2012 Hachette wydaje więcej komiksów i ma większy przerób niż Egmont? Ok, słucham dowodów na poparcie tej tezy.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #812 dnia: Marzec 16, 2016, 12:56:24 pm »
Tak z innej strony, jak czytałem pytania o Marvel, JLA runy poszczególnych autorów, zbiegające się w jednym miejscu eventy, to odczułem szacun dla tych, co to ogarniają. Wiem, że są tu tacy i naprawdę szacun.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #813 dnia: Marzec 16, 2016, 12:58:09 pm »
Nie wykręcaj się. Nie pytam o zadowolenie czy jego brak, ale o pozycję na rynku. Zawyrokowałeś, że Egmont nie był liderem rynku komiksowego, to teraz tego broń i udowodnij swe racje.

Kto wydawał w tamtym czasie więcej pozycji? Kto miał większą sprzedaż? Kto miał lepsze, bardziej różnorodne tytuły? Bo to właśnie stanowi o pozycji lidera, a nie widzimisię zbudowane z "bo ja tak chcę".

Od 2012 Hachette wydaje więcej komiksów i ma większy przerób niż Egmont? Ok, słucham dowodów na poparcie tej tezy.

8azyl pewnie porówna Hachette w przedziale czasowym 2012-16 do Egmontu z roku 2003-2006 i na tej podstawie wyciągnie wnioski  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #814 dnia: Marzec 16, 2016, 12:59:40 pm »
Dobra - Egmont publikował najwięcej komiksów. Ale jakościowo i sprzedażowo te ich europejskie serie spoza superhero nie były hitami. Ja tak to widzę. I swoje zdanie na temat czemu Hachette jest lepsze pisałem już wiele razy. Bo 25 numerów Marvela od Hachette, wydanych w ciągu roku, narobiło więcej szumu, rozbudziło i powiększyło rynek, było przyjemniejsze i dostępniejsze w odbiorze, niż wszystkie tytuły Egmontu drukowane po zamknięciu Mandragory.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #815 dnia: Marzec 16, 2016, 01:04:17 pm »
To jedyny tytuł z DC Deluxe, który doczekał się póki co kontynuacji (zapowiedzi). Catwoman jest zebrane w bodajże w 3 Deluxe'ach (jak na razie bo vol.3 jest o wiele dłuższy), więc jak to nie jest dla ciebie tasiemiec to już nie wiem. J est to zabieg delikatnie mówiąc bez sensu. Zajmowanie miejsca innych pozycji, na której inni czytelnicy czekają.
Bez przesady. W Deluxach dostaję 6 Batmanów rocznie, każdy z inną historią i jest OK. Tu mam ran na rok spotkanie z Catwoman i jest źle, bo zabiera miejsce. A ja mówię, że 6xBatman zabiera miejsce innym deluxom z Green Lantern, Flashem, Orionem, Deathstrokiem, Aquamanem i całym zastępem DC, które mają też świetne historie ze sobą w rolach głównych.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #816 dnia: Marzec 16, 2016, 01:07:38 pm »
Bez przesady. W Deluxach dostaję 6 Batmanów rocznie, każdy z inną historią i jest OK. Tu mam ran na rok spotkanie z Catwoman i jest źle, bo zabiera miejsce. A ja mówię, że 6xBatman zabiera miejsce innym deluxom z Green Lantern, Flashem, Orionem, Deathstrokiem, Aquamanem i całym zastępem DC, które mają też świetne historie ze sobą w rolach głównych.

Takie porównanie nie ma sensu, w Catwoman też wystąpił Batman, więc też go można pod to podciągnąć.

Myślę, że to rozumiesz. Niech wydadzą inną Catwoman (inny run) i nie mam z tym najmniejszego problemu. Chodzi o to żeby nie robić z Deluxe drugiej linii N52 z tysiącem tomów do kupienia w ramach danego runu.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #817 dnia: Marzec 16, 2016, 01:08:07 pm »
@UP
Zgadzam się. Jakby w De Luxe pojawiła się jakaś historia z Zieloną Latarnią, o której pisał wydawany @Corto Maltese, to by było super. Wziął bym wszystko poza Secret Origin. :smile: Chociaż może za dużo Jonesa się robi. :smile:

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #818 dnia: Marzec 16, 2016, 01:11:17 pm »
Dobra - Egmont publikował najwięcej komiksów. Ale jakościowo i sprzedażowo te ich europejskie serie spoza superhero nie były hitami. Ja tak to widzę. I swoje zdanie na temat czemu Hachette jest lepsze pisałem już wiele razy. Bo 25 numerów Marvela od Hachette, wydanych w ciągu roku, narobiło więcej szumu, rozbudziło i powiększyło rynek, było przyjemniejsze i dostępniejsze w odbiorze, niż wszystkie tytuły Egmontu drukowane po zamknięciu Mandragory.
Teraz to już pojechałeś po bandzie.
Jakość komiksów Egmont trzyma od lat, tytuły mają dobre, choć nie zawsze wybitne. Poza tym ceny, komiksy teraz są dużo tańsze niż parę lat temu, ale to nie ma znaczenia zapewne.
Jak coś Ci się nie podoba to nie kupuj, ale nie marudź że c.... bo to nie Twój target.
Co do Twojego urojonego podziału na Nowy i Stary E. to chyba komentarza nie trzeba
Sytuacja się zmieniła, filmy, świadomość ludzi, nowi czytelnicy, to też ma wpływ na dobór tytułów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #819 dnia: Marzec 16, 2016, 01:17:47 pm »
Dobra - Egmont publikował najwięcej komiksów. Ale jakościowo i sprzedażowo te ich europejskie serie spoza superhero nie były hitami.

Eche, dlatego taką Armadę ciągną już od 16 lat  :badgrin:  Nie wspominając o Asterixach, Thorgalach czy innych Planszach Europy. Hejty srejty, nie wszystko to są dobre komiksy i nie ma co czarować, jest tam tak samo dużo pustej masówy jak w każdym innym segmencie ale cholera, trzymajmy się faktów a nie bajań ;)

Bez przesady. W Deluxach dostaję 6 Batmanów rocznie, każdy z inną historią i jest OK. Tu mam ran na rok spotkanie z Catwoman i jest źle, bo zabiera miejsce. A ja mówię, że 6xBatman zabiera miejsce innym deluxom z Green Lantern, Flashem, Orionem, Deathstrokiem, Aquamanem i całym zastępem DC, które mają też świetne historie ze sobą w rolach głównych.

Za dużo Batmana - podstawowy powód dlaczego kładę lachę na DC Deluxe. Taka smutna prawda.
perły przed wieprze

Offline tomb

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #820 dnia: Marzec 16, 2016, 01:21:22 pm »
Skąd się wziął kolorowy Corto tzn. kto kolorował (jakieś linki)? Czy na zachodzie wyszły jakieś ekstra wydania Corto, którymi mógłby się zainteresować Egmont?


(Rozumiem, że koledzy, którzy rozmawiają o jakości i wielkość oferty E. na przestrzeni ostatniej dekady, nie mieli okazji uczestniczyć w niej jako klienci? Egmont miał lata lepsze i gorsze, ale zawsze był to pojedynek Egmont kontra Reszta świata. Co miesiąc najwięcej i co miesiąc perły, i to ciągle z różnej części komiksowego kotła. 
Można powiedzieć, że dopiero dzisiaj E. przegrywa to starcie, bo oferta Reszty jest równie potężna. Stąd może taka koncentracja na hero.)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #821 dnia: Marzec 16, 2016, 01:22:47 pm »
(Rozumiem, że koledzy, którzy rozmawiają o jakości i wielkość oferty E. na przestrzeni ostatniej dekady, nie mieli okazji uczestniczyć w niej jako klienci?

Źle rozumiesz  :wink:
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #822 dnia: Marzec 16, 2016, 01:23:08 pm »
@tomb
Marvel i DC sprzedaje się zauważalnie lepiej niż inne serie. Nie licząc chyba Thorgali i Asterixów.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #823 dnia: Marzec 16, 2016, 01:30:42 pm »
Pewnie, komiksy Moebiusa czy François Bourgeon, to na przemiał szły, że niedostępne są. Persepolis to dodruk miał bo zwroty uszkodzonych były?
Człowieku znajdź przyjaciół, dziewczynę/chłopaka czy coś tam i zacznij żyć w realnym świecie.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #824 dnia: Marzec 16, 2016, 01:34:51 pm »
Jeszcze o Egmoncie: jak podadzą datę premiery na np. 13 danego miesiąca, to komiks jest tego dnia, albo nawet wcześniej. Jak im się coś wysypie, to też zazwyczaj wiemy wcześniej. Tutaj nie hejtuję innych wydawnictw, ale w tych innych wydawnictwach sprawy już nie są takie przewidywalne. Teraz zamówienie na komiksy marcowe mi wisi w sklepie bo się Kompletny Szok przyszłości przesunął. I dlatego czekam na takie Salambo. Tak wiem, są mechanizmy na zmiany w koszyku i tak dalej, ale ja nie o tym, tylko o tym , że jak E.zapowie, to zazwyczaj wtedy jest. I ja tak lubię.


A tego tekstu o europejskich komiksach nie będących hitami i tym, jak to WKKM to bity hit co dwa tygodnie, to nawet nie wiem jak skomentować.