trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #870 dnia: Marzec 17, 2016, 12:07:31 pm »

Ygreka opłaca się kupować w każdej cenie, bo to rewelacyjna seria, ale do kogo ja to piszę...

bucza - ja MAM te 2 zeszyty Ygreka. W wydaniu Manzoku. Nie będę więc kupował dubla a do Ygreka powrócę we wrześniu. A te 50 zł wolałbym wydać na coś, czego jeszcze nie czytałem. Np na Flasha.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #871 dnia: Marzec 17, 2016, 12:13:52 pm »
Mikel: "Sporo wyszło w Polszy (...)"
 
Dla mnie wciąż za mało. "Spirita" poproszę.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #872 dnia: Marzec 17, 2016, 12:24:29 pm »
"Spirit" w takim wydaniu to bajka, klimat (przez rysunki) i marzenie ściętej głowy na obecną chwilę w PL

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #873 dnia: Marzec 17, 2016, 01:22:12 pm »
Jak dla mnie ogólnie Darwyna Cooke'a w Polsce było za mało (a przynajmniej jeszcze do niedawna). Dlatego również chętnie powitałbym ciąg dalszy serii o Selinie.

Czepiacie się już chyba najgorszych argumentów jakie istnieją. Nie mam nic przeciwko większej ilości Darwyna Cooke'a w Deluxe czy ogólnie w Egmoncie. Tu chodzi o to żeby nie przemycać tasiemców w ramach serii Deluxe. Na to już niestety argumentów wam brakuje.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #874 dnia: Marzec 17, 2016, 01:39:56 pm »
Mikel: "(...) marzenie ściętej głowy na obecną chwilę w PL"
 
Właśnie jestem na etapie podczytywania "Salambo" Druiletta, autora którego twórczości nie spodziewałem się już ujrzeć po polsku. Niebawem "Druuna" o której prawa do publikacji stoczyło bez powodzenia kilka wydawnictw. Zatem cuda dzieją się i ścięte głowy odrastają :)
 
Antari - ale to dobry tasiemiec. Dla mnie forma jest drugorzędna. Oby tylko to wyszło.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #875 dnia: Marzec 17, 2016, 02:43:33 pm »
Czepiacie się już chyba najgorszych argumentów jakie istnieją.
Też się czepiasz. Zamykanie się wyłącznie na zamknięte parozeszytowe opowieści tak samo samo w sobie jest ograniczające jak przemycane "tasiemce".

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #876 dnia: Marzec 17, 2016, 05:45:07 pm »
Też się czepiasz. Zamykanie się wyłącznie na zamknięte parozeszytowe opowieści tak samo samo w sobie jest ograniczające jak przemycane "tasiemce".

Nikt nie neguje sensu wydania Catwoman Brubakera. Grunt, żeby się nie pogrążać wydając kolejne tomy, tworząc serie w serii. Z tym, że wydawanie takich serii (nie zamkniętych w 1 tomie) niesie ze sobą to niebezpieczeństwo, że czytelnicy będą się domagać kontynuacji, która jest problematyczna. Więc ciężko mówić tu o ograniczaniu się.

Mamy tu do czynienia z sytuacją, w której czytelnikom podoba się dana pozycja (Catwoman). A teraz odwróćmy sytuację. W ramach serii Deluxe wychodzi Batman Ethernal, uważany przez wielu czytelników na tym forum za gniot lub mocnego średniaka. Ucieszylibyście się wiedząc, że przez najbliższy rok będziecie skazani na Deluxe'y z kolejnymi tomami tej serii?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #877 dnia: Marzec 17, 2016, 06:23:25 pm »
Używasz zdecydowanie najgorszych argumentów :)
Na razie w aferze Catwoman są tylko domysły - Egmont nic jeszcze nie zdecydował. Będzie dokończenie runu Catwoman w Deluxie - ok. Nie będzie - też ok, niech tylko kolejne pozycje będą miały odpowiedni poziom.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #878 dnia: Marzec 17, 2016, 06:36:24 pm »
Ciąg dalszy Catwoman powinien wyjść w takiej formie jak Wieczny Batman. Zresztą wszystkie albumy Egmontu powinny mieć tyle stron i kosztować tyle co Wieczny Batman. W kategorii cena/jakość, to dla mnie komiks roku. Szkoda, że zawyżyli cenę Kryzysu. ;)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #879 dnia: Marzec 17, 2016, 06:56:25 pm »
Na to już niestety argumentów wam brakuje.


To, że jak dziecko tupiesz nogą i mówisz, że czegoś nie ma nie znaczy, że to faktycznie przestaje istnieć. Argumenty były, zaczynając od Archiego, kończąc na... każdej innej osobie wyrażającej zainteresowanie tym komiksem, w tej formie, w tym cyklu. Jest zainteresowany klient? Jest i to jest pierwszy, ba, wręcz jedyny argument jaki potrzebny jest tu. Koniec.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #880 dnia: Marzec 17, 2016, 07:10:56 pm »

To, że jak dziecko tupiesz nogą i mówisz, że czegoś nie ma nie znaczy, że to faktycznie przestaje istnieć. Argumenty były, zaczynając od Archiego, kończąc na... każdej innej osobie wyrażającej zainteresowanie tym komiksem, w tej formie, w tym cyklu. Jest zainteresowany klient? Jest i to jest pierwszy, ba, wręcz jedyny argument jaki potrzebny jest tu. Koniec.

Tego nikt nie podważał i chyba nie zrozumiałeś. Polecam cofnąć się o kilka stron w temacie. Nikt nie podał ani jednego argumentu za wydawaniem w ramach serii Deluxe serii składających się z kilku tomów (czyli serii w serii). Wypiszę je może od myślników dla łatwiejszego zestawienia.

Moje argumenty przeciw:
- Powstają niedokończone serie
- Spowalnia to cykl wydawniczy innych tytułów, które nie załapią się w danym roku do powiększonego formatu a w związku z tym:
- Powstaje mniejsza różnorodność prezentowanych tytułów

Argumenty za:
- Bo jestem zainteresowany

Solidnie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #881 dnia: Marzec 17, 2016, 07:21:04 pm »
Argumenty za:
- Bo jestem zainteresowany

Solidnie.


Bingo. W końcu zrozumiałeś, jednak jest dla Ciebie nadzieja. Żaden z Twoich zwyczajowo słabych i podważalnych argumentów nie ima się sile zainteresowanego czytelnika chcącego całości.

Też tak piekliłeś się jak w Planszach Europy ciskano serie nie zamykające się w jednym tomie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 07:25:34 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #882 dnia: Marzec 17, 2016, 07:25:56 pm »
Ja bym chciał jedną serią w powiększonym formacie - Batwoman: cały run J.H.III Williamsa. Wydaje mi się, że seria zyskała by jeszcze więcej, gdyż panele wyglądają pięknie. Zanim jednak wydali by te tomy warto by, aby wcześniej pojawił się tom Batwoman Elegy - ze względu na chronologie też - i wtedy można zobaczyć i porównać z mniejszym formatem. Mam Batwoman Elegy w miękkiej i w zwykłym formacie, a chciałbym w HC i największym formacie jakim się da. Nie wiem, jak sprawa wygląda z innymi tytułami, ale możliwe, że jest kilka takich, które zyskują na powiększonym formacie np. Kingdom Come Rossa (ale to nie seria).

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #883 dnia: Marzec 17, 2016, 07:31:17 pm »
Sprawiedliwość niby w powiększonym formacie dobrze wygląda. Tylko rysunki na 2 strony przez grubość albumu i zgięcia nieco traciły. Czyli tak - w tym roku Knightfalla i Kingdome Come Egmont na pewno nie wyda w jakimkolwiek formacie. Ciekawi mnie co tam będzie w pozostałych DC Deluxe. Dark Knight Returns 2? Infinite Crisis? Coś z Zieloną Latarnią albo Szczałą? :D :D Do maja se poczekamy.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #884 dnia: Marzec 17, 2016, 07:43:01 pm »

Bingo. W końcu zrozumiałeś, jednak jest dla Ciebie nadzieja. Żaden z Twoich zwyczajowo słabych i podważalnych argumentów nie ima się sile zainteresowanego czytelnika chcącego całości.

Chętnie przeczytam jak ktoś je podważa, póki co nie znalazł się chętny yyyyy kompetentny.

Listy marzeń można sobie publikować w pamiętniczku przed snem, podziwiając spadającą za oknem gwiazdę. Od rozmówcy oczekuję rozsądku, nie pobożnych życzeń. Ja bym sobie życzył cały run Johns'a z Green Lantern w Deluxe i najlepiej co miesiąc. Będzie czadowo.

 

anything