trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1185 dnia: Kwiecień 12, 2016, 04:14:08 pm »
Niewiadomą jest też np. zgoda Rosińskiego na publikację swoich starych rzeczy, który to temat przerabiany był już w wątku o Żbiku - choć przecież kto jak nie Tomasz Kołodziejczak może go do tego namówić?
Obstawiam, że Egmont uzyskał zgodę Rosińskiego; taka antologia bez Najdłuższej podróży, Przybyszów czy Pojedynku, albo jego szortów "historycznych" - trąciłaby słabizną. Mimo tego, że uwielbiam relaxowe prace Marka Szyszki, to zbiór, zawierający głównie jego komiksy, a mający w szyldzie "best of Relax", byłby kulawy. Szyszko to tylko jeden z kilku mocnych filarów Relaxu; wiedząc, że Węgrzy, Saudki, Kokosze i Thorgal odpadną, domyślając się, że nie będzie dubli Christy i Orient Mena, to oprócz Szyszki, genialnego Parzydły i szortów Wróblewskiego, stawiałbym głównie na Rosińskiego i dłuższych Wróblewskich (Ślad wiedzie w przeszłość, COP, Vahanarę, Wywiadowcę i Czarną różę). Argument, że "to już przecież było x lat temu" jest mało poważny w obliczu tych wszystkich ostatnich wznowień i dodruków. Liczę też nieśmiało na fajną historykę Polcha z nr 1, Andrzejewskiego i Bionik Jagę.
Jedyną dla mnie opcją byłoby pełne wydanie w formie reprintów starych gazet (szary matowy papier + okładka ala płótno bądź skóra z ładnym napisem RELAX 1-15, RELAX 16-31) ew. po 10 części i takie wydanie każdy szanujący się kolekcjoner pewnie by zakupił.
Bardzo dobry bardzo nierealny pomysł. Nadchodzący nr 1000 spowoduje, że stopień jego nierealności wzrośnie co najmniej do kwadratu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 04:18:52 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1186 dnia: Kwiecień 12, 2016, 05:36:37 pm »
(...) wiedząc, że Węgrzy, Saudki, Kokosze i Thorgal odpadną (...)


Saudek powinien być, tym bardziej, że ten komiks powstał specjalnie dla "Relaksu".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline turucorp

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1187 dnia: Kwiecień 12, 2016, 05:56:10 pm »

Saudek powinien być, tym bardziej, że ten komiks powstał specjalnie dla "Relaksu".

Oba komiksy ;)
W dodatku nie były nigdzie indziej publikowane (no dobra, "Zamach" Czesi dostali w wersji cz-b kilka lat temu)

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1188 dnia: Kwiecień 12, 2016, 06:33:52 pm »
Tak sobie myślę, że Egmont, gdyby miał problemy z uzyskaniem tych praw do Rosińskiego czy Parzydły itd., co powodowałoby faktycznie trochę dziurawość całego przedsięwzięcia, nie robiłby tej antologii, albo nie robiłby z niej numeru 1000. Może odpływam, ale wierzę, ze prace Rosińskiego, niealbumowe dotąd prace Wróblewskiego, "Spotkanie" Polcha, czy prace Parzydło będą w tym albumie dostępne. Zagadką jest dla mnie Bionik Jaga i może niektóre, ale tylko niektóre, prace Rosińskiego, takie bardziej propagandowe, jak ten p.t. "było ich dziesięciu" czy jakoś tak.
I spokojnie przyjąłbym to na takim offsecie, na jakim był Yans zbiorczy, ale w sumie Wywiadowca na kredzie - why not? No nie, na pewno będzie kreda, to album 1000.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1189 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:06:33 pm »
I spokojnie przyjąłbym to na takim offsecie, na jakim był Yans zbiorczy, ale w sumie Wywiadowca na kredzie - why not? No nie, na pewno będzie kreda, to album 1000.
Wiesz, ten papier w Yansie był taki, ponieważ druk był koprodukcyjny. A tutaj sam Egmont będzie decydował jak wydać komiks.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1190 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:12:05 pm »
No, okej. Rozumiem, że inaczej Yans byłby na kredzie. Dzięki Ci, koprodukcjo.
Relaks na kredzie będzie wporzo - w sumie nie mam żadnego Szyszki na kredzie, więc w dechę.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1191 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:27:48 pm »
może niektóre, ale tylko niektóre, prace Rosińskiego, takie bardziej propagandowe, jak ten p.t. "było ich dziesięciu" czy jakoś tak.
a były w Relaxie jeszcze jakieś "propagandowe" Rosińskiego? ja tam nie mam problemu z taką propagandą, w końcu w dzisiejszych czasach taki dajmy na to IPN też sieje propagandą, a jakoś nikt się nie przypieprza, heh.
Tak sobie myślę, że Egmont, gdyby miał problemy z uzyskaniem tych praw do Rosińskiego czy Parzydły itd., co powodowałoby faktycznie trochę dziurawość całego przedsięwzięcia, nie robiłby tej antologii, albo nie robiłby z niej numeru 1000. Może odpływam, ale wierzę, ze prace Rosińskiego, niealbumowe dotąd prace Wróblewskiego, "Spotkanie" Polcha, czy prace Parzydło będą w tym albumie dostępne.
też tak myślę!

Saudek powinien być, tym bardziej, że ten komiks powstał specjalnie dla "Relaksu".
no to się cieszę!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1192 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:34:25 pm »
ja tam nie mam problemu z taką propagandą,


Ja też nie mam. Chodziło mi o to, że Pan Rosiński ma, patrząc na to, jak blokuje Żbika. I martwię się, że te opowiadające o historii niedawnej może zakwestionować.
No i jeszcze:
Antologia zostanie wydana w 40. rocznicę ukazania się pierwszego numeru RELAXU, a na jej łamach zostaną zaprezentowane wybrane komiksy najważniejszych polskich twórców.

Z tego powyższego wniosek, że będą to polscy twórcy. Węgrzy i inni odpadają.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1193 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:41:43 pm »

Ja też nie mam. Chodziło mi o to, że Pan Rosiński ma, patrząc na to, jak blokuje Żbika. I martwię się, że te opowiadające o historii niedawnej może zakwestionować.
No i jeszcze:
Antologia zostanie wydana w 40. rocznicę ukazania się pierwszego numeru RELAXU, a na jej łamach zostaną zaprezentowane wybrane komiksy najważniejszych polskich twórców.

Z tego powyższego wniosek, że będą to polscy twórcy. Węgrzy i inni odpadają.
miejmy nadzieję, że jednak jakimś cudem Saudek się uchowa! do jednego z tych komiksów pisał scenariusz chyba Polak? (choć tak naprawdę, to Zamach, czyli ten stuprocentowo czeski wymiata).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1194 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:07:01 pm »
Ja też nie mam. Chodziło mi o to, że Pan Rosiński ma, patrząc na to, jak blokuje Żbika. I martwię się, że te opowiadające o historii niedawnej może zakwestionować.
Jak blokuje Żbika? Z tego co pamiętam to Ongrys z Rosińskim wstępnie się dogadał, tylko tam jest problem, że oryginalne plansze są bodajże w Francji.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1195 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:16:24 pm »
Szwajcarii...

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1196 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:24:37 pm »
Jak blokuje Żbika? Z tego co pamiętam to Ongrys z Rosińskim wstępnie się dogadał, tylko tam jest problem, że oryginalne plansze są bodajże w Francji.
Nie wiem, czy blokuje to najwłaściwsze określenie. W jednym z wywiadów powiedział, że okej, ale żeby było wydane tak, żeby nie wiązało go to z nim współczesnym. Chyba że jest już po sprawie i te kwestie są uregulowane.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1197 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:34:12 pm »
Szwajcarii...
Tak mi się właśnie wydawało, ale napisałem o Francji. Wszystko jedno, pewnie to i tak francuskojęzyczna część tego państwa.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1198 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:11:40 pm »
W jednym z wywiadów powiedział, że okej, ale żeby było wydane tak, żeby nie wiązało go to z nim współczesnym.

Pff, lame.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1199 dnia: Kwiecień 14, 2016, 10:11:34 pm »
jestem pewien że gdzieś o tym było, ale nie mogę znaleźć:

ukażą się wznowienia trzech pierwszych tomów tintina (w drugiej edycji) ?

 

anything