Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1800 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:22:12 pm »
Masz info że któryś z tomów jest na wyczerpaniu? Na razie w księgarniach internetowych wszystkie są dostępne.


Tak jak silent bob napisał. Pierwszy jest już niedostępny. Siódmego nie ma już np. w bonito. Ale w sumie nie pytałem co jest dostępne, tylko czy egmont zapowiedział, że seria będzie stale do kupienia, czy też ogłosili, że nie będzie dodruków...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1801 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:21:07 pm »
nic nie było pisane na ten temat, przynajmniej w odpowiedziach na alei komiksu.

wiecznie tego sandmana na pewno nie będą trzymać na rynku, ale skoro na razie dobrze się sprzedaje, byłbym optymistycznie nastawiony, jeżeli chodzi o perspektywę dodruku - ale zapewne egmont poczeka ma wyczerpanie nakładu kilku innych tomów.

inna sprawa, że większa część danej pozycji od egmontu zawsze ląduje w empikach, więc nie sposób określić jak długo będzie trzeba na to czekać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 10:24:59 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1802 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:32:06 pm »
Skończyłem czytać pierwszy tom "Jonaha Hex'a" i naprawdę mi się podobało pomimo, że jakoś nigdy ta postać do mnie nie przemawiała (i nie lubię specjalnie westernów). Poważnie zastanawiam się nad kupnem swojego egzemplarza (ten mam z biblioteki) i nad resztą tomów. Mam jednak pytanie do osób obeznanych z tą serią (mam nadzieję, że jest tutaj ktoś taki); czy ta seria ma w późniejszych tomach jakiś dłuższy wątek główny, czy to raczej krótkie, pojedyncze historie, tak jak w pierwszym tomie? Pytam z czystej ciekawości.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1803 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:25:52 pm »
krótkie, pojedyncze historie, tak jak w pierwszym tomie

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1804 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:58:45 am »
Mnie też to trochę mierzi, bo te pojedyncze historie są fajne, ale w przypadku niektórych aż prosi się o rozwinięcie - jakiś większy story arc też by nie zaszkodził, bo chciałoby się ciągnąć dalej, a tak to ma się uczucie, że można przerwać w każdej chwili i niewiele stracić. "Gotham Central" ma podobną strukturę, ale jednak jest o tyle lepiej, że jak historia tego wymaga, to jest na nią więcej zeszytów, a i pojedyncze historie nie są tak oderwane od siebie.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1805 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:37:21 am »
Czy Egmont składał jakąś deklarację odnośnie dostępności serii Sandman? Wiem, że pierwszy tom jest w Kanonie Komiksu i jako taki powinien być w ciągłej sprzedaży, ale jak to wygląda z pozostałymi?

Wydaje mi się, że Kołodziejczak kiedyś powiedział, że umowa z Gaimanem jest tak skonstruowana, że dopóki wydają serię - wszystkie tomu mają być ciągle w sprzedaży. Co oczywiście nie oznacza chwilowej niedostępności danego tomu...

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1806 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:53:13 am »
Kołodziejczak kiedyś powiedział, że umowa z Gaimanem jest tak skonstruowana, że dopóki wydają serię - wszystkie tomu mają być ciągle w sprzedaży.

z tym że seria jest już zakończona.

Offline Kris1982

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1807 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:17:12 am »
Czy jest jakaś szansa na wznowienie komiksu Noce nieskończone?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 07:14:31 am wysłana przez fragsel »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1808 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:02:38 am »
Czy jest jakaś szansa na wznowienie komiksu Noce nieskończone?
Myślę że szansa jest, bo sporo albumów z serii Mistrzowie Komiksu zostało wznowionych. Po za tym album przejawia się w często w pytaniach do Egmontu i z tego co pamiętam pan Kołodziejczak nigdy nie powiedział że nie będzie wznowienia jak w przypadku np. Sin City Wartości Rodzinne. Zawsze mówi nie w tym roku, być może po Sandman Overture dostaniemy ten album (2017).

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1809 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:13:49 am »
Wolelibyśmy całość Sandman Mistery Theatre!

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1810 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:40:01 am »
Wolelibyśmy całość Sandman Mistery Theatre!
Nie mam nic przeciwko aby Sandman Mistery Theatre ukazało się u nas, ale w pierwszej kolejności wolałbym aby ukazały się Noce nieskończone, bo jest to album którego też mi brakuje, a obecnie nawet na allegro ciężko go dostać (teraz jest chyba tylko jedna aukcja). Więc najpierw Noce nieskończone a potem Sandman Mistery Theatre. Tylko obawiam się że wiele osób może zmylić tytuł i poczuć się oszukanym, bo to inny Sandman :smile: , a nie wyszczy mogą być tego świadomi.

Cichym następcą wśród wielu jest 100 Naboi, jak by jeszcze poszło z Brother Lono to święto by było dla wielu komiksiarzy :smile:
Nie ma co ukrywać że wiele osób liczy na wznowienie 100 Naboi. Ja mam wrażenie że Ygrek został wypuszczony na próbę czy warto wznawiać w takiej formie serie, które już u nas wyszły. Bo po za 100 Nabojami jest jeszcze Kaznodzieja oraz Straceńcy (w takiej formie całość zmieściłaby się w 2 tomach)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 07:59:11 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1811 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:05:43 am »
A czy Noce Nieskończone nie są częścią Mistery Theatre?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1812 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:12:32 am »
A czy Noce Nieskończone nie są częścią Mistery Theatre?
Noce Nieskończone to graphic novel, taki one shot, napisany przez Neila Gaiman, związany luźno ze światem Sandmana, podobnie jak Senni Łowcy.
Sandman Mistery Theatre to seria opowiadająca historię detektywa z Golden Age, napisana przez Matta Wagnera.
Obaj Sandmani spotkali się w one-shocie Sandman Midnight Theatre (wydanym u nas w albumie Dni pośród nocy).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 08:16:56 am wysłana przez mkolek81 »

Offline eyesore

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1813 dnia: Lipiec 04, 2016, 09:39:51 am »
Wczoraj czytałem najnowszego Wilqa i Deadpoola. Przy pierwszy zaśmiałem się kilka razy, przy drugim, no cóż... Na allegro niedługo wylądują dwa pierwsze tomy DP  :wink:

 Co do Sandamana, każdą ilość niech wydaja, w ogóle Vertigo wszystko co pojawiło się w PL było co najmniej dobre, więc ich katalog wydaje mi się ze mogą  na spokojnie cały wydawać  :cool:   Przynajmniej ten starszy, przed nowym DC.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1814 dnia: Lipiec 04, 2016, 09:40:23 am »
Straceńcy (w takiej formie całość zmieściłaby się w 2 tomach)
w to wątpię  :smile: mi się wydaje że największe szanse są na: 100 Naboi, Kaznodzieja, DMZ, Transmetropolitan a mniejsze ale chciane: Doom Patrol (najnowsze wydanie w trzech tomach), The Invisibles, Animal Man (Morrison)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 09:45:23 am wysłana przez JanT »