Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1815 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:08:52 am »
Transmetropolitan też już kiedyś ktoś wydał. Zamiast Vertigo po Ygreku Egmont mógłby więcej eventów z DC zacząć wydawać. Albo Green Lantern. A nie tylko ten Batman i Batman na wszystkie strony.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1816 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:18:52 am »
Kaznodzieja


była mowa na targach, że w najbliższym czasie nie ma szans

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1817 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:27:34 am »

była mowa na targach, że w najbliższym czasie nie ma szans
Dwa lata od targów to już nie jest "Najbliższy czas"  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1818 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:30:57 am »
Mi się ten pierwszy tom Straceńców (od Taurusa) podobał i fanie by było mieć całość a to tylko 2 tomy by były.
100 Naboi, Kaznodzieja, DMZ i Transmetropolitan to też mają duże szanse nie wyjść jak ludzie będą podchodzić do tego w ten sposób jak mówił pan Kołodziejczak. Też bym chętnie widział te tytuły w nowych wydaniach, ale jak Ygrek nie będzie się sprzedawał (tym bardziej 1 tom), to podejrzewam że Egmont się nie zdecyduje na nie. Ale Egmont potrafi tez nieraz miło zaskoczyć.
Morrison chyba ma u nas dość spore grono wielbicieli i obstawiam że po zakończeniu JLA, dostaniemy pewnie coś z tego co wymieniłeś może nawet New X-men (skoro E wchodzi w Marvel przed Now).
Zasadniczo to i tak o wszystkim będzie decydowała sprzedaż. A jak wiele osób z branży twierdzi ona ostatnio zwalnia, ze względu na dużą ilość tytułów. Czytelnicy po prostu rezygnują z niektórych serii na rzecz tych popularnych. Nie zdziwię się jak zostaniemy zalani większą ilością superhero (bo się sprzedaje lepiej), którego jakość będzie średnia, niż dobrymi tytułami z oferty Vertigo. A tego bym nie chciał, bo po mimo że czytam superhero to jednak więcej frajdy i satysfakcji sprawiają mi wydawane obecnie u nas tytuły z Image (Chew, Saga, Fatale, Lazarus), Oni Press (Locke&Key), Vertigo (Skalp, Sandman, Ygrek, Lucyfer, Amerykański Wampir).

Zamiast Vertigo po Ygreku Egmont mógłby więcej eventów z DC zacząć wydawać. Albo Green Lantern. A nie tylko ten Batman i Batman na wszystkie strony.
Na eventy i komiksy DC jest DC Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 10:39:52 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1819 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:36:19 am »
Oby starego Marvela nie wydawali kosztem Vertigo.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1820 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:36:38 am »
Zamiast Vertigo po Ygreku Egmont mógłby więcej eventów z DC zacząć wydawać. Albo Green Lantern. A nie tylko ten Batman i Batman na wszystkie strony.


Egmont wydaje w tej chwili z DC "Wonder Woman", "Flasha", "Jonaha Hexa", "Ligę Sprawiedliwości", "Suicide Squad", "Harley Quinn" i jeszcze "JLA", i "Supermana", więc nie tylko "ten Batman i Batman".
Ponadto iłość serii z DC znacznie przekracza ilość wydawanych przez Egmont serii z "Vertigo".


Najprawdopodobniej nie kupujesz tych wszystkich serii na bieżąco, bo cię na to nie stać. Ale mimo to domagasz się, żeby Egmont przestał wydawać komiksy, które kupują ludzie mający inny gust niż twój (dzięki czemu w sumie więcej komiksów trafia do większej liczby ludzi) i zaczął wydawać kolejną serię, którą ty byś chciał kupić, chociaż nie masz za co.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mibartek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1821 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:43:51 am »
Dwa lata od targów to już nie jest "Najbliższy czas"  :smile:


A nie pytał o to ktoś przypadkiem na MFKiG w Łodzi ostatnio?
Z Kaznodzieją zastanawia mnie jedno - komplet idzie wyrwać na allegro/olx/grupach fb za 800-900zł za 13 tomów. Daje to okolice 70zł za tom. Czy to naprawdę jest taka zaporowa cena jeżeli komiks wybitny i ktoś rzeczywiście chce go mieć? Wydaje mi się że nie (ja sam kupiłem za 850zł komplet w zeszłym roku).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1822 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:55:28 am »
I nowe wydanie byłoby w twardej oprawie i nie pocięte (nawet to zwykłe wydanie 9 tomów  :smile: ) to tylko 6 tomów deluxe a tłumaczenie mają to przyoszczędzą  :biggrin:

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1823 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:56:28 am »

Egmont wydaje w tej chwili z DC "Wonder Woman", "Flasha", "Jonaha Hexa", "Ligę Sprawiedliwości", "Suicide Squad", "Harley Quinn" i jeszcze "JLA", i "Supermana", więc nie tylko "ten Batman i Batman".
Ponadto iłość serii z DC znacznie przekracza ilość wydawanych przez Egmont serii z "Vertigo".


Najprawdopodobniej nie kupujesz tych wszystkich serii na bieżąco, bo cię na to nie stać. Ale mimo to domagasz się, żeby Egmont przestał wydawać komiksy, które kupują ludzie mający inny gust niż twój (dzięki czemu w sumie więcej komiksów trafia do większej liczby ludzi) i zaczął wydawać kolejną serię, którą ty byś chciał kupić, chociaż nie masz za co.
Celne. Bardzo celne. Aż smutne, że tak celne...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1824 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:58:01 am »
Transmetropolitan też już kiedyś ktoś wydał. Zamiast Vertigo po Ygreku Egmont mógłby więcej eventów z DC zacząć wydawać. Albo Green Lantern. A nie tylko ten Batman i Batman na wszystkie strony.

Wymieniane przez kolegów komiksy z Vertigo są o niebiosa lepsze niż to co wymienisz Ty. I są tam też rzeczy mogące się spodobać fanowi superhero, bo będące superhero, albo o superhero poważnie zahaczające... Jak chociażby Doom Patrol, Animal Man czy Swamp Thing.

A Transmetropolitan jest lepszy niż cokolwiek co masz.na półce.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1825 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:03:47 am »
Eeee - absolutnie, bez takich. Kupiłem Gothtopię, Kupiłem Flasha, także Catwoman, Kryzys i Flashpoint. Kupiłbym także SS gdyby nie był za drogi. I HQ gdybym wiedział, że będzie lepsza do Flasha ale już mi się kasa skończyła. Czyli większość bezbatmanowych pozycji mam, plus Eternale które są lepsze niż pozostałe gackowe N52 po Trybunale Sów.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1826 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:05:24 am »
Transmetropolitan też już kiedyś ktoś wydał. Zamiast Vertigo po Ygreku Egmont mógłby więcej eventów z DC zacząć wydawać. Albo Green Lantern. A nie tylko ten Batman i Batman na wszystkie strony.
Kończ Waść, wstydu oszczędź.
Vertigo widać że się sprzedaje, 100 naboi warte dokończenia, szczególnie że nakład był mały, na pewno pierwszych tomów, pozostałe też mocno niedostępne, Kaznodzieja też by się sprzedał, poza tym V., ma wiele ciekawych serii. To że ty masz pewien gust nie znaczy że jesteś grupą reprezentatywną, sorki że to napiszę krzyczysz o kolekcjach Star Wars - E. wydaje pod nazwą legendy, taniej niż 40 PLN za tom ale to źle, wydaje Marvel - źle bo część w UK wychodzi, wydaje DC - źle bo będzie WKKDC, wydaje DC Deluxe - też źle bo nie dla Ciebie wszystkie pozycje, wydaje Y - źle bo 3 tomy masz, więc naciąga ludzi bo inny format, nawet zamiast tego że masz tyle komiksów to narzekasz że nie wydają to co ty chcesz i  że komiksy nie są w cenie papieru toaletowego - Twoja wypowiedź na temat Dredda, plus to że narzekasz że nie masz kasy. Jak Cię nie stać to nie kupuj i nie narzekaj na ceny, jak chcesz jakieś serie to wspieraj wydawców i ciesz się z tego że rynek nie jest sprzed dekady, bo ani rabatów nie było sporych a tytułów też za duży wybór nie był.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1827 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:17:23 am »
Dekadę temu było jeszcze spoko, bo Essentiale i Hush i Punisher i ASM wychodziły. To rok potem było załamanie.

Star Wars - mówiłem, że wolę książki niż komiksy. Ale dwa pierwsze numery bym kupił. Poza tym mimo, że Egmont zawalił Polskę Thorgalami, to Kolekcja Hachette i tak się sprzedała. Ja bym liczył na podobną sytuację ze Star Wars.

Marvel Now - Piszesz nieprawdę, bo nie mam żadnych pretensji do Egmontu. Wydaje tanio i jest ok. Ja namawiam innych do pisania maili do Hachette, by w przyszłym roku nie wydali dubli.

DC - poza S&B egmontowe albumy kosztują więcej niż 40 zł. I dlatego mam pretensje. WKKDC za 40 zł pozwoliłoby jeszcze bardziej obniżyć te ceny.

DC Deluxe - Ziemia Jeden czy Batman Year 100 to jednak nie to co bym chciał w tej kolekcji. Są lepsze pozycje niż elseworldy z Gackiem.

Ygrek - Tak, ja i inni ludzie pewnie też mają 3 pierwsze tomy, więc Egmont powinien to uwzględnić. Albo nie narzekać na słabszą sprzedaż 1 tomu. I nie będę wydawał kasy na duble.

Na ceny zawsze będę narzekał, bo im mniej komiksy będą kosztować, tym więcej będę mógł ich kupić.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1828 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:23:57 am »
Dekadę temu było jeszcze spoko, bo Essentiale i Hush i Punisher i ASM wychodziły. To rok potem było załamanie.

Star Wars - mówiłem, że wolę książki niż komiksy. Ale dwa pierwsze numery bym kupił. Poza tym mimo, że Egmont zawalił Polskę Thorgalami, to Kolekcja Hachette i tak się sprzedała. Ja bym liczył na podobną sytuację ze Star Wars.

Marvel Now - Piszesz nieprawdę, bo nie mam żadnych pretensji do Egmontu. Wydaje tanio i jest ok. Ja namawiam innych do pisania maili do Hachette, by w przyszłym roku nie wydali dubli.

DC - poza S&B egmontowe albumy kosztują więcej niż 40 zł. I dlatego mam pretensje. WKKDC za 40 zł pozwoliłoby jeszcze bardziej obniżyć te ceny.

DC Deluxe - Ziemia Jeden czy Batman Year 100 to jednak nie to co bym chciał w tej kolekcji. Są lepsze pozycje niż elseworldy z Gackiem.

Ygrek - Tak, ja i inni ludzie pewnie też mają 3 pierwsze tomy, więc Egmont powinien to uwzględnić. Albo nie narzekać na słabszą sprzedaż 1 tomu. I nie będę wydawał kasy na duble.

Na ceny zawsze będę narzekał, bo im mniej komiksy będą kosztować, tym więcej będę mógł ich kupić.
Machnij 2 dzieci oddaj do domu dziecka i 500 PLN na komiksy co miesiąc zgarniaj lub znajdź lepiej płatną pracę czy wieczorami towar w biedronce rozkładaj, lato jest to nawet w owocach robić można, sorki sposoby na kasę są ;)
O marvelu pisałem ogólnie bo nie tylko MN w UK wychodzi
Skąd pewność że jeśli by wyszło WKKDC - to cena 40 PLN?
No tak licencja za darmo jest więc cena wygórowana ;)

Offline Epekeina

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1829 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:29:02 am »
Dekadę temu było jeszcze spoko, bo Essentiale i Hush i Punisher i ASM wychodziły. To rok potem było załamanie.

Star Wars - mówiłem, że wolę książki niż komiksy. Ale dwa pierwsze numery bym kupił. Poza tym mimo, że Egmont zawalił Polskę Thorgalami, to Kolekcja Hachette i tak się sprzedała. Ja bym liczył na podobną sytuację ze Star Wars.

Marvel Now - Piszesz nieprawdę, bo nie mam żadnych pretensji do Egmontu. Wydaje tanio i jest ok. Ja namawiam innych do pisania maili do Hachette, by w przyszłym roku nie wydali dubli.

DC - poza S&B egmontowe albumy kosztują więcej niż 40 zł. I dlatego mam pretensje. WKKDC za 40 zł pozwoliłoby jeszcze bardziej obniżyć te ceny.

DC Deluxe - Ziemia Jeden czy Batman Year 100 to jednak nie to co bym chciał w tej kolekcji. Są lepsze pozycje niż elseworldy z Gackiem.

Ygrek - Tak, ja i inni ludzie pewnie też mają 3 pierwsze tomy, więc Egmont powinien to uwzględnić. Albo nie narzekać na słabszą sprzedaż 1 tomu. I nie będę wydawał kasy na duble.

Na ceny zawsze będę narzekał, bo im mniej komiksy będą kosztować, tym więcej będę mógł ich kupić.


Year 100 to najlepszy Batman wydany po 2000 roku (w sumie wraz z Mrocznym odbiciem jedyny naprawdę dobry komiks). A że nie trafia w przeciętny gust, że jakiś dziwaczny, że Pope to artysta a nie wyrobnik taśmowych produktów... to już problem naszych czasów

 

anything