Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1830 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:34:28 am »
"Machiny" też niby są dobrą historią, choć ja tego dostrzec nie mogłem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1831 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:41:20 am »
myślę że powinniśmy przestać traktować bazyla jako fana komiksu - medium. dla niego liczy się jedynie konwencja superhero (którego akurat najwięcej jest w komiksach, chociaż z tego co tutaj niejednokrotnie pisał, można wywnioskować że dobra animacja jest równie wartościowa), marka (dc i marvel - dużo znanych bohaterów, im większe ich zagęszczenie na kadr tym lepiej), kanon (żadne elseworldy reinterpretujące elementy mitologii danej postaci), oraz cena (cena, cena, cena, cena).

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1832 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:42:55 am »
"Machiny" też niby są dobrą historią, choć ja tego dostrzec nie mogłem.
To świadczy nie o komiksie, tylko o Tobie.

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1833 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:52:48 am »
myślę że powinniśmy przestać traktować bazyla jako fana komiksu - medium. dla niego liczy się jedynie konwencja superhero (którego akurat najwięcej jest w komiksach, chociaż z tego co tutaj niejednokrotnie pisał, można wywnioskować że dobra animacja jest równie wartościowa), marka (dc i marvel - dużo znanych bohaterów, im większe ich zagęszczenie na kadr tym lepiej), kanon (żadne elseworldy reinterpretujące elementy mitologii danej postaci), oraz cena (cena, cena, cena, cena).
Trafne!
Myślę, że Bazyl powinien umieścić ten tekst u siebie w stopce :)

A ja zmienię trochę temat. Niech mi ktoś powie, czy z frankofońskich coś poza Blueberrym ma jeszcze w tym roku się ukazać z Egmontu? Zagubił mi się gdzieś ich katalog.

Offline Epekeina

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1834 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:55:04 am »
Trafne!
Myślę, że Bazyl powinien umieścić ten tekst u siebie w stopce :smile:

A ja zmienię trochę temat. Niech mi ktoś powie, czy z frankofońskich coś poza Blueberrym ma jeszcze w tym roku się ukazać z Egmontu? Zagubił mi się gdzieś ich katalog.


Cyann, trzeci Arq, El Gaucho. No i ten Blueberry

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1835 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:57:07 am »

Cyann, trzeci Arq, El Gaucho. No i ten Blueberry
Cyanna mam już zamówionego, zapomniałem wypisać.
Ale właśnie El Gaucho mi umknął. No i Arq 3 (coś wiadomo, czy starsze tomy wznawiają?).
Dzięki!

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1836 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:00:50 pm »
To świadczy nie o komiksie, tylko o Tobie.
Bardzo celnie.

Ale wracając do tematu Vertigo. Może jednak Egmont celowo zaczął dwie serię - jedna nowa Skalp, druga wznowienie Ygrek. I pewnie w ten sposób chce ocenić co lepiej będzie wydawać w przyszłości. Dla mnie takie rozwiązanie jakie zaproponowali jest jak najbardziej ok i mogło by być dalej kontynuowane po zakończeniu obu serii np.
nowa seria: Sweet Tooth, wznowienie: 100 naboi,
nowa seria: Animal Man, wznowienie: Swamp Thing,
itd. itd.
Tym bardziej że i tak kupuje obie serie jakie Egmont wydaje (+ Amerykańskiego Wampira, + Sandmana)

Cyanna mam już zamówionego, zapomniałem wypisać.
Ale właśnie El Gaucho mi umknął. No i Arq 3 (coś wiadomo, czy starsze tomy wznawiają?).
Dzięki!
Pierwszy tom Arq można jeszcze kupić w kilku miejscach, ale po cenie okładkowej. Chyba nie był zapowiadany dodruk tych tomów, ale w przypadku 2 tomu nie byłbym zaskoczony jakby się pojawił.
No i chyba jeszcze 2 Thorgale są zapowiedziane (seria główna + Louve?).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 12:05:25 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1837 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:14:46 pm »
Ale wracając do tematu Vertigo. Może jednak Egmont celowo zaczął dwie serię - jedna nowa Skalp, druga wznowienie Ygrek. I pewnie w ten sposób chce ocenić co lepiej będzie wydawać w przyszłości. Dla mnie takie rozwiązanie jakie zaproponowali jest jak najbardziej ok i mogło by być dalej kontynuowane po zakończeniu obu serii np.
nowa seria: Sweet Tooth, wznowienie: 100 naboi,
nowa seria: Animal Man, wznowienie: Swamp Thing,
itd. itd.
Dokładnie to samo napisałem kilka chwil temu w wątku o Y. Jestem wręcz pewien, że to test. A wyniki będą wiadome jak Egmont ogłosi co wyda po tych seriach.
Z drugiej strony, to jest jeszcze bardziej zakręcone bo przecież Amerykański Wampir też już zaraz się kończy. No i Baśnie podobnie (choć tu trochę dłużej poczekamy).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1838 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:23:14 pm »
Bardzo celnie.

Ale wracając do tematu Vertigo. Może jednak Egmont celowo zaczął dwie serię - jedna nowa Skalp, druga wznowienie Ygrek. I pewnie w ten sposób chce ocenić co lepiej będzie wydawać w przyszłości. Dla mnie takie rozwiązanie jakie zaproponowali jest jak najbardziej ok i mogło by być dalej kontynuowane po zakończeniu obu serii np.
nowa seria: Sweet Tooth, wznowienie: 100 naboi,
nowa seria: Animal Man, wznowienie: Swamp Thing,
Jeszcze są Baśnie i Amerykański Wampir które Egmont skończy (Wampir ma przerwę) w przyszłym roku.
Może być tak jak dotychczas jeden tom Vertigo na miesiąc czyli 4 serie po 3 tomy na rok i niech tak się utrzyma i będzie super  :smile:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1839 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:26:51 pm »
Oby starego Marvela nie wydawali kosztem Vertigo.

Oby nie wydawali Vertigo kosztem starego Marvela.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1840 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:29:25 pm »
Oby nie wydawali Vertigo kosztem starego Marvela.
Tak na pewno nie będzie  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1841 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:30:55 pm »
Dokładnie to samo napisałem kilka chwil temu w wątku o Y. Jestem wręcz pewien, że to test. A wyniki będą wiadome jak Egmont ogłosi co wyda po tych seriach.
Zauważyłem to jak skończyłem pisać i przejrzałem resztę wątków.

Z drugiej strony, to jest jeszcze bardziej zakręcone bo przecież Amerykański Wampir też już zaraz się kończy. No i Baśnie podobnie (choć tu trochę dłużej poczekamy).
W przypadku Wampira to kolejne tomy będą jeszcze powstawać po prostu dogoniliśmy obecne zbiorcze. Baśnie kończą się na 22 tomie czyli dużo nie zostało. Pozostałe albumy to spin offy, o które pytany był już pan Kołodziejczak i powiedział że ich nie będzie.
Sam nawet pytałem o nowego Lucyfera (bo został obecnie wznowiony i w miarę ciepło przyjęty) ale też była tu odpowiedź negatywna.
Taka uwaga jeszcze odnośnie Swamp Thinga, jeśli tak bardzo się obawiają że Moore'owy Potwór się nie przyjmie powinni zacząć od tego Snyder z New52 (+ Animal man Lemire'a bo są połączone). Jego nazwisko powinno przyciągnąć czytelników, bo nie ma co ukrywać że raczej jest u nas lubianym autorem. Niech to dadzą nawet w serii Obrazy grozy zamiast Nowe DC. 
A potem niech próbują z Potworem Moore'a i Animal man'em Morrisona.

Co do Baśni to ma z nimi problem, chętnie bym zaczął je czytać, ale jest już prawie 20 tomów i brak mi czasu obecnie na nadrabianie takiej ilości, cały czas wiszą w planach zakupowych (dlatego nie wszedłem też w Żywe Trupy, na początku roku nadrobiłem zakupowo od Egmontu trzy serię Star Wars: Kotor, Dark Time, Legacy, cały czas leżą nie przeczytane).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 12:38:40 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1842 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:36:51 pm »
Tak na pewno nie będzie  :smile:

Tzn. Vertigo super, jestem na tak! Ygrek to najlepsze, co czytałem od daaaawna. Skalp od drugiego tomu też wyborny :smile: Ale nie kosztem starego Marvela :smile: A już na pewno nie kosztem Spider-Mana. Ale że plan Egmontu nie jest dostosowany do mojej skromnej osoby, tylko do Bazyla... :biggrin: Może być różnie :wink:


Co do Baśni to ma z nimi problem, chętnie bym zaczął je czytać, ale jest już prawie 20 tomów i brak mi czasu obecnie na nadrabianie takiej ilości (dlatego nie wszedłem też w Żywe Trupy), cały czas wiszą w planach zakupowych.

Baśnie mam całe i czekam jeszcze z lekturą na zakończenie, więc się nie wypowiem co do jakości. Ale w Żywe Trupy wejdź obligatoryjnie - to jest doskonała seria, z premedytacją zarżnięta przez słabiutki serial. Ma swoje słabe momenty, ale generalnie zwroty akcji + dramatyzm + rysunki = miód,sam miód :)
 

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1843 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:39:06 pm »
myślę że powinniśmy przestać traktować bazyla jako fana komiksu - medium. dla niego liczy się jedynie konwencja superhero (którego akurat najwięcej jest w komiksach, chociaż z tego co tutaj niejednokrotnie pisał, można wywnioskować że dobra animacja jest równie wartościowa), marka (dc i marvel - dużo znanych bohaterów, im większe ich zagęszczenie na kadr tym lepiej), kanon (żadne elseworldy reinterpretujące elementy mitologii danej postaci), oraz cena (cena, cena, cena, cena).

Analiza jak najbardziej trafna, aczkolwiek kolejność nie ta. Poniżej przedstawiam kryteria:

1. CENA, CENA, CENA, CENA, CENA!
2. Czy dany utwór jest częścią jakiejś kolekcji.
3. Czy powstała jakaś animacja na podstawie utworu.
4. Marka (DC/Marvel)
5. Czy konwencja superhero.
6. Kanon.

Jeżeli chodzi o Baśnie to chyba T.K. powiedział kiedyś, że nie będą wchodzili w inne utwory z tego uniwersum. Więc jakaś pozycja powinna zająć jej miejsce.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 12:42:41 pm wysłana przez Antari »

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1844 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:42:11 pm »
W przypadku Wampira to kolejne tomy będą jeszcze powstawać po prostu dogoniliśmy obecne zbiorcze. Baśnie kończą się na 22 tomie czyli dużo nie zostało. Pozostałe albumy to spin offy, o które pytany był już pan Kołodziejczak i powiedział że ich nie będzie.

Co do Baśni to ma z nimi problem, chętnie bym zaczął je czytać, ale jest już prawie 20 tomów i brak mi czasu obecnie na nadrabianie takiej ilości, cały czas wiszą w planach zakupowych (dlatego nie wszedłem też w Żywe Trupy, na początku roku nadrobiłem zakupowo od Egmontu trzy serię Star Wars: Kotor, Dark Time, Legacy, cały czas leżą nie przeczytane).
Cholera, znów coś mi umknęło? A myślałem, ze ten tom lipcowy i kolejny to ostatnie dwa jakie miały wyjść, przynajmniej jak to sprawdzałem jakiś czas temu...
Co do Baśni, mam dokładnie ten sam problem. Boję się wchodzić w kolejną serię. Choć tu jest pewność, że będzie do końca wydana, więc jest plus. Ale mimo wszystko i środków brak i - chyba nawet bardziej - czasu.

 

anything