trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1860 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:28:20 pm »
obie serie kupuję i liczę że w końcu doczekamy się kontynuacji Potwora z Bagien.
. za 100 naboi też się nie pogniewam, najmniej czekam na Kaznodzieję , ale chyba tyko dlatego że cały czas mam w pamięci.
Z potworem jest zapewne taki problem że większość osób które chcą mają już pierwsze 2 części(jak ja) i po prostu mało kto kupi nowe wydanie 1i 2. Byłoby sup[er gdyby zaczęli od 3 ale znając politykę E. takie coś nie wchodzi w rachubę.

To byłoby kompletnie bez sensu. W jaki sposób niby mieliby dotrzeć do nowych osób, które nie posiadają tomu 1 i 2? Stara prawda głosi, że jeżeli chcesz zarobić, musisz najpierw wydać. Egmont musi zacisnąć zęby i wydać Potwora od początku, mimo, że prognozowane zyski ze sprzedaży tomu 1 i 2 mogą być niższe niż kolejnych.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1861 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:31:14 pm »
Już to widzę, jak Egmont robi to z dobrego serca. :) Ja tam mógłbym Potwora kupić i od 3 tomu - byle dali Echa z Przeszłości na początek. A jak ktoś z forumowiczów ma 2 pierwsze tomy, to może by wrzucił fotki. Bo nie wiem jak to Egmont wydał.

Offline Wolf85

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1862 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:49:02 pm »
A ja bym wolal DMZ, ktorego swietej pamieci Manzoku wydalo jeden TP. I pasuje mi to zreszta do Skalpu i Y, gdyby wydawali odpowiednik Vertigo-skiego Deluxe wyszloby tez piec tomow po ok. 300. I jak ladnie by sie wszystkie trzy na polce prezentowaly.

Ale jak nie wydadza w przyszlym roku, przezyje.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1863 dnia: Lipiec 04, 2016, 05:11:07 pm »
Przecież to nie jest ŻADEN problem, podobna sytuacja była już z Amerykańskim Wampirem - po dwóch pierwszych tomach dłuższa przerwa, by później wydać 3 tom dla kontynuujących jednocześnie z 1 tomem dla nowych czytelników. Najwidoczniej sposób ten chwycił, bo Amerykański Wamp... jest wciąż wydawany.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1864 dnia: Lipiec 04, 2016, 05:13:11 pm »
Jest jeszcze jedn tytuł (co prawda nie Vertigo) który chciałbym aby Egmont (a tylko on to może zrobić na obecną chwile) wydał Planetary. Ale tu pan Kołodziejczak też powiedział stanowcze nie, a szkoda.
Ała. Dlaczego TK powiedział stanowcze nie tak dobrej serii?

Już to widzę, jak Egmont robi to z dobrego serca. :) Ja tam mógłbym Potwora kupić i od 3 tomu - byle dali Echa z Przeszłości na początek. A jak ktoś z forumowiczów ma 2 pierwsze tomy, to może by wrzucił fotki. Bo nie wiem jak to Egmont wydał.
Umieszczenie zawiązania najważniejszych wątków i relacji między postaciami wraz z perełką jaką jest Święto Wiosny w echach przeszłości... Heh, kolejny z całej serii fenomanalnych pomysłów.

Offline chch

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1865 dnia: Lipiec 04, 2016, 05:51:57 pm »
Z potworem jest zapewne taki problem że większość osób które chcą mają już pierwsze 2 części(jak ja) i po prostu mało kto kupi nowe wydanie 1i 2. Byłoby sup[er gdyby zaczęli od 3 ale znając politykę E. takie coś nie wchodzi w rachubę.


Nowe wydania ST zawierają w pierwszym tomie numer 20 vol.2 Numeru tego nie zawierawydanie Egmontu z przed kilku lat. Wg mnie to + fakt, że minęło 10 lat od wydania pierwszego tomu (prawie) + hype na Moorea i mogą wydawać. Nawet tak jak napisał adam and arluk - pierwszy i trzeci tom wydać naraz.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1866 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:28:44 pm »
Zawsze mogli by zrobic przedruk tych Potworow bo faktycznie szkoda by bylo wydawac drugi ras ta sama kase na to samo. Zwlaszczacze pierwsze wydania sa wydane porzadnie. Proponowal bym taki zabieg jaki E zrobil wznawiajac Amerykanskiego wampira

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1867 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:45:49 pm »
Tylko jest taka sprawa - pierwsze wydanie 1 tomu nie miało z tego co pamiętam jednego zeszytu Moore'a, który w aktualnych wydaniach amerykańskich jest. Z kolei jeśli chodzi o okładkę to wolę ją od tych, które można teraz dostać na multiversum. Więc jeśli Egmont miałby to wznowić, to ze starą okładką, ale z dodatkowym zeszytem i byłbym happy. Tylko, że pewnie będą na to zbyt leniwi i jeśli kiedykolwiek zabiorą się za Sagę, to prawie na pewno będzie to przedruk pierwszych dwóch tomów (obym się mylił, Preludia i nokturny potrafili dodrukować z nowymi kolorami).

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1868 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:27:51 pm »
Ała. Dlaczego TK powiedział stanowcze nie tak dobrej serii?
Pytałem w zeszłym roku (na początku) na alei komiksu. Nie wyjaśnił dlaczego, po prostu padło stwierdzenie że nie będzie wydane. Zasadniczo nie ma co się dziwić, o ten komiks mało kto pyta, zresztą nie tylko o ten, ale także o jakikolwiek z uniwersum Wildstorm, a przecież komiksy te też na leżą do DC. Obecnie nawet to uniwersum nie istniej bo bohaterowie zostali wcieleni do Nowego DC. I jedyną serią która odniosła umiarkowany sukces jest Mighnighter. 

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1869 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:42:01 pm »
Na dobrą sprawę, to jeszcze może się wszystko odmienić. Kto pomyślałby jeszcze dwa lata temu, że Egmont będzie wydawał superhero w takich ilościach, do tego jeszcze Marvela?

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1870 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:49:04 pm »
Dokladnie.
Albo to, jak przez lata pan Kolodziejczak twierdzil, ze jeden Batman rocznie w zupelnosci wystarczy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1871 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:53:28 pm »
Na dobrą sprawę, to jeszcze może się wszystko odmienić. Kto pomyślałby jeszcze dwa lata temu, że Egmont będzie wydawał superhero w takich ilościach, do tego jeszcze Marvela?

Na pewno nie ja. :) Mnie bawiło, że tkwią w swym uporze i dają Hachette zarabiać. Ale wreszcie zmądrzeli i poszli za głosem ludu. Może jeszcze nie wszystko im super wychodzi ale jest lepiej niż przed 2012-2015. :)

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1872 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:56:00 pm »
Wez, nie zaczynaj swych gorzkich zali od nowa.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1873 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:10:25 pm »
Tylko jest taka sprawa - pierwsze wydanie 1 tomu nie miało z tego co pamiętam jednego zeszytu Moore'a, który w aktualnych wydaniach amerykańskich jest.
Jest na to rozwiązanie, zacząć wydawać całkowicie od początku, czyli od Potwora pisanego przez Len'a Wein'a - Swamp Thing: Dark Genesis (jeden tom nr 1-10 + House of Secrets #92, wyszło wznowienie niedawno), dać resztę czyli 11-20 (czyli ten nr pisany przez Moore'a, którego zabrakło w tomie wydanym przez w wydaniu Egmontu, a który zamyka historię pisaną przez Davida Michelinie, ale chyba brak zbiorczego) i przejść do wznowień tego co już było wydane. Ja jestem za, tylko niech będą to wydania ze starymi okładkami, bo te no są takie słabe.
Choć jest jeszcze Roots of the Swamp Thing, też Len'a Wein'a. Jeśli ktoś wie jak to jest wydane zbiorczo może mnie sprostować.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 08:15:23 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1874 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:20:03 pm »
Choć jest jeszcze Roots of the Swamp Thing, też Len'a Wein'a. Jeśli ktoś wie jak to jest wydane zbiorczo może mnie sprostować.

Jest to wydane zbiorczo w serii DC Comics Classics Library: Roots of the Swamp Thing w formacie standard HC. Kiedyś kupiłem za bezcen na MV w przeliczniku 1,5, bo nikt nie chciał, potem cena skoczyła.