trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1875 dnia: Lipiec 05, 2016, 11:59:38 am »
Podobno został zapowiedziany "Kanon Komiksu 2" wie ktoś coś więcej?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1876 dnia: Lipiec 05, 2016, 12:02:56 pm »
Gdyby był zapowiedziany, byłaby to wiedza powszechna. Tak to tylko plotki. Bądź przecieki.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1877 dnia: Lipiec 05, 2016, 12:31:20 pm »
Na Alei ktoś zapytał:

"3) Czy zdradził by Pan jakie pozycje wstępnie rozważali Państwo do 2. serii Kanonu Komiksu? Wspominał Pan o tym podczas Komiksowej Warszawy i teraz ciekawość nie daje spać po nocach... :wink: "

Może ktoś potwierdzić?

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1878 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:12:15 pm »
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Kołodziejczak mówił, że myśleli o wprowadzeniu takiego drugiego kanonu, ale go nie będzie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1879 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:19:02 pm »
Chyba że tak  :smile: Pewnie się kanon sprzedawał dużo słabiej niż Superhero to zamiast Kanonu 2 będzie "Old Marvel"

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1880 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:39:44 pm »
Kanon 2 miał być, ale sporą cześć komiksów, które Kołodziejczak chciał tam umieścić wydali lub zapowiedzieli inni wydawcy.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1881 dnia: Lipiec 06, 2016, 07:48:38 am »
O - Egmont przesunął lipcowe Marvel Now z 20 na 13. Nice. Czyli już za tydzień wyjdą nowe Marvel Now, plus B&S i Liga Sprawiedliwości. W weekend trzeba będzie znowu zamawiać - przydałyby się jakieś promocje. Niestety Mroczny Rycerz Kontratakuje spada do mojej dalekiej rezerwy - kasy po prostu nie mam.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1882 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:17:32 pm »
Tak sobie przejrzałem DC zasoby i moim zdaniem jest największa szansa, że Egmont w przyszłym roku weźmie się za takie rzeczy (oczywiście mam świadomość, że wiele nowych serii nie wystartuje, bo sporo rzeczy będzie się jeszcze kończyć w 2017 - Hex, Gotham Central, Baśnie, JLA, Ygrek, Scalped, Amerykański wampir itd.).

Deluxe:
- Top 10
- Final Crisis / Infinite Crisis (któreś, nie wiem, nie znam się)
- Hush
- mam przeczucie, że od przyszłego roku zaczną wydawanie Batmanów Morrisona w Deluxe, Gothic jest tylko początkiem (oby, oby, przynajmniej mam taką nadzieję, że jak zaczęli w jednym formacie, to na nim poprzestaną)
- Superman: Na wszystkie pory roku / Śmierć Supermana / Superman Moore'a / Superman For Tomorrow (przypuszczam, że tylko jeden z tych)
- kontynuacja Catwoman
- może Kingdom Come

Vertigo:
- Preacher
- w najbliższym czasie będzie raczej jeszcze tylko jedna seria, obstawiałbym, że 100 naboi raczej nie, Saga o Potworze z Bagien bardziej prawdopodobna; najbardziej jednak wydaje mi się, że sięgną po coś w miarę świeżego i tym samym mniej znanego - ciężko wyczuć, bo chyba więcej hitowych serii Vertigo już nie ma, wydawałoby się, że Hellblazer, ale o nim Kołodziejczak zdecydowanie mówi, iż jest zamkniętym tematem.

DC:
- Batman: Noel w formacie takim jak Joker i Luthor
- jeśli zaczną jakąś nową serię z New DC, to będzie to moim zdaniem Green Arrow
- po JLA (ale to już bardziej 2018) sięgną może po JSA
- Mroczny rycerz III

Pobożne życzenia, które raczej się nie spełnią:
- Promethea
- Doom Patrol
- Invisibles
- Knightfall (i ogólnie więcej Batmanów z lat 90.)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1883 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:35:10 pm »
Deluxe:
- Top 10
- Final Crisis / Infinite Crisis (któreś, nie wiem, nie znam się)
- Hush
- mam przeczucie, że od przyszłego roku zaczną wydawanie Batmanów Morrisona w Deluxe, Gothic jest tylko początkiem (oby, oby, przynajmniej mam taką nadzieję, że jak zaczęli w jednym formacie, to na nim poprzestaną)
- Superman: Na wszystkie pory roku / Śmierć Supermana / Superman Moore'a / Superman For Tomorrow (przypuszczam, że tylko jeden z tych)
- kontynuacja Catwoman
- może Kingdom Come
Już kiedyś pisałem co w DC Deluxe w przyszłym roku:

-Catwoman vol 2
-Catwoman vol 3
-Top 10
-Batman - Hush (możliwe)
-Batman -
-Batman -

Vertigo:
- Preacher
- w najbliższym czasie będzie raczej jeszcze tylko jedna seria, obstawiałbym, że 100 naboi raczej nie, Saga o Potworze z Bagien bardziej prawdopodobna; najbardziej jednak wydaje mi się, że sięgną po coś w miarę świeżego i tym samym mniej znanego - ciężko wyczuć, bo chyba więcej hitowych serii Vertigo już nie ma, wydawałoby się, że Hellblazer, ale o nim Kołodziejczak zdecydowanie mówi, iż jest zamkniętym tematem.
Dopiero ruszą z nową serią jak pokończą: Skalp, Y, Baśnie, Amerykański Wampir (tu zrównają z zapuzowanym oryginałem) trzymam kciuki że jak to pokończą to ruszą 4 nowe serie np: Preacher, Swamp Thing, Doom Patrol, Invisibles, 100 Bullets, Transmetropolitan, Ex-Machina (to Wildstorm ale czemu nie  :smile: )

DC:
- Batman: Noel w formacie takim jak Joker i Luthor
- jeśli zaczną jakąś nową serię z New DC, to będzie to moim zdaniem Green Arrow
- po JLA (ale to już bardziej 2018) sięgną może po JSA
- Mroczny rycerz III
Też myślę że dostaniemy Batman - Noel. JLA skończą na początku przyszłego roku a czy czymś zastąpią? Green Arrowa jak nie dali w Nowe DC (chyba że jeszcze dadzą) to wątpię że dostaniemy. Mroczny Rycerz III to pewniak  :smile:

A "Old Marvel" nie obstawiasz?

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1884 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:47:15 pm »
J
Dopiero ruszą z nową serią jak pokończą: Skalp, Y, Baśnie, Amerykański Wampir (tu zrównają z zapuzowanym oryginałem) trzymam kciuki że jak to pokończą to ruszą 4 nowe serie np: Preacher, Swamp Thing, Doom Patrol, Invisibles, 100 Bullets, Transmetropolitan, Ex-Machina (to Wildstorm ale czemu nie  :smile: )




Ex Machina teraz wychodzi pod szyldem Vertigo, calość mieści się w pięciu tomach, a komiks jest znakomity. Też bym chciał.


I jeszcze "Northlanders"
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1885 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:55:14 pm »
I jeszcze "Northlanders"
To też i do tego DMZ tego samego autora. Jest tych serii trochę a tylko jeden Egmont  :smile:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1886 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:06:05 pm »
A co ze Sweet Tooth Panowie? Zasługuje jak najbardziej na wydanie.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1887 dnia: Lipiec 10, 2016, 01:24:00 pm »
DMZ wydaje się dobrym kandydatem - wyszedł kiedyś jeden numer, ludzie znają serię, a do tego w pierwszym tomie byłby też materiał premierowy.


Jako kolejnego kandydata obstawiam Ex Machinę - nazwisko scenarzysty dzięki Sadze powinno pociągnąć sprzedaż, poza tym seria wszędzie zbierała świetne recenzje.


W rezerwie jest jeszcze Tom Strong (z nawiskiem Moore'a na okładce) oraz Sweet Tooth Lemire'a.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1888 dnia: Lipiec 10, 2016, 02:31:48 pm »
A co ze Sweet Tooth Panowie? Zasługuje jak najbardziej na wydanie.
Zasługuje jak najbardziej.

Myślę że na Toma Stronga bardzo małe szanse.

Offline Wolf85

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1889 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:06:16 pm »
A ja mysle, ze wszyscy troche sie zapedzamy z marzeniami o ofensywie Vertigo. Bo moze i Y sprzedal sie dobrze, ale nie widze powodu dla ktorego Egmont nie mialby wydac np. No Man's Land w miejsce czegokolwiek z proponowanych przez was pozycji. Batman na pewno sprzeda sie niegorzej, a moze nawet lepiej?
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

 

anything