Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1905 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:11:13 am »
O jenusie Swamp Thing Alana Moora wydany jak Skalp i Ygerk to by było coś! Szkoda tylko, że tak mało osób zagłosowało :P ale widać czego ludzie chcą od Egmontu. To jak Panie T.K wyda Pan tego Swamp Thinga? :wink:


Ja bym wolał w formacie takim, jak pierwsze dwa tomy :biggrin:
Ale w nowym też bym kupił

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1906 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:30:01 am »
O jenusie Swamp Thing Alana Moora wydany jak Skalp i Ygerk to by było coś! Szkoda tylko, że tak mało osób zagłosowało :P ale widać czego ludzie chcą od Egmontu. To jak Panie T.K wyda Pan tego Swamp Thinga? :wink:

Sam zagłosowałbym oczywiście na Potwora z Bagien ale nie miałem pojęcia o ankiecie.

Gdyby wydali to jak Ygreka i Skalp to byłoby spełnienie marzeń, coś pięknego. Z miejsca deklaruję się kupić całość.

Offline Malibu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1907 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:53:12 am »
Sam zagłosowałbym oczywiście na Potwora z Bagien ale nie miałem pojęcia o ankiecie.


Oddać głoś przecież jeszcze można  :biggrin: 
https://www.facebook.com/groups/kultkomiksu/permalink/582604861911359/

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1908 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:02:43 am »
No i po co głosowaliście na Swamp Thinga? To tylko utwierdzi T.Kołodziejczaka, że takie ankiety nie są miarodajne :wink:


Wg lepszym wydaniem była by edycja DC Deluxe, chociażby powiększony format dla rysunków Jima Lee (a to jest jeszcze ten okres kiedy chciało mu się rysować).
Ale czy jest sens na ponowne wydanie tak przeciętnego komiksu i to jeszcze w formacie Deluxe? Przypominam, że Hush to komiks ze scenariuszem Loeba. Tyle fajnych, często premierowych rzeczy Granta, Moencha, Breyfogle i Jonesa czeka na wydanie.


Jak tak obserwuje co się teraz dzieje ze Spidermanem na rynku w USA (czyli prawdopodobnie odkręcenie tego co się stało w ONE MORE DAY), to run Straczynskiego byłby idealny do wydanie go teraz, tym bardziej że obstawiam że Egmont będzie pająka kontynuował także po SC.
Byłbym za, ale szansę według mnie raczej marne bo początek runu Straczynskiego był u nas wydany już trzy razy. Nie wiem jak inni, ale ja czwarty raz tego samego komiksu nie kupię, brałbym dopiero od premierowego materiału.

Generalnie z Old Marvelem trudno na razie cokolwiek wyrokować bo nie wiadomo czy Egmont pójdzie w lata 80-te, 90-te (oby!) czy będzie się bardziej 2000+ trzymał jak z DC.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1909 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:40:21 am »
To samo co amsterdream - Straczński ma sens tylko od wydarzeń po tomie Revelation. Albo niech potem Egmont nie narzeka, że mu się Powrót do Domu nie sprzedał.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1910 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:41:32 am »
Ale czy jest sens na ponowne wydanie tak przeciętnego komiksu i to jeszcze w formacie Deluxe? Przypominam, że Hush to komiks ze scenariuszem Loeba. Tyle fajnych, często premierowych rzeczy Granta, Moencha, Breyfogle i Jonesa czeka na wydanie.

Zapomniałeś o Batmanie od Morrisona :wink: .
Tak pamiętam że to pisze
Loeb i wg mnie to jeszcze ten dobry Loeb.
Nie wiem czy Egmont wyda starsze Batamany, wiele osób np narzeka na wydane Narodziny Demona.

Byłbym za, ale szansę według mnie raczej marne bo początek runu Straczynskiego był u nas wydany już trzy razy. Nie wiem jak inni, ale ja czwarty raz tego samego komiksu nie kupię, brałbym dopiero od premierowego materiału.
Rozumiem ciebie, a miałbym podobny problem z Swamp Thingiem. Ale jak napisałem w kontekście obecnych wydarzeń w komiksach ze pająkiem oraz eventu Spiderverse ta seria była by w sam raz.
Właśnie takie wydawanie początku przez WKKM bardzo mnie irytuje bo stwarza tylko problemy.

Generalnie z Old Marvelem trudno na razie cokolwiek wyrokować bo nie wiadomo czy Egmont pójdzie w lata 80-te, 90-te (oby!) czy będzie się bardziej 2000+ trzymał jak z DC.
Lata 80 jak najbardziej, ale 90?? to chyba tylko Age of Apocalipse jest warte wydania. Lat 2000+ to już większość ważniejszych rzeczy zaczęła WKKM, więc pojawia się ten sam problem co w przypadku Spideman, może tylko Punisher i Daredevil (ale ten odpada z wiadomego powodu)

To samo co amsterdream - Straczński ma sens tylko od wydarzeń po tomie Revelation. Albo niech potem Egmont nie narzeka, że mu się Powrót do Domu nie sprzedał.
Powrót do Domu + Wyznania to były pierwszy tom (+ 1 zeszyt który nie wyszedł do tej pory u nas), jak w przypadku Ygreka, niech dadzą mniejszy nakład, kto nie ma ten kupi jak np. ja. Rozumiem osoby które już to mają, ale nie wydanie od początku, dla wielu osób przekreśli tę serię już na starcie. Nie ma co ukrywać że jest wiele czytelników, którzy cenią takie samo wydanie. Tym bardziej że tomów WKKM nie można już kupić normalnie tylko we wtórnym obiegu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 11:47:49 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1911 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:12:25 pm »
Wydaje mi się że Y i Skalp byliby pod Swamp Thingiem w ankiecie  :smile: Drugie miejsce Preacher co mnie trochę dziwi.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1912 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:37:10 pm »
T.K. napisał kiedyś tam, że Hush i Kingdom Come należy wypatrywać w przyszłym roku. Moim zdaniem to pewniaki w Deluxe w 2017.

Tym bardziej że tomów WKKM nie można już kupić normalnie tylko we wtórnym obiegu.

To jest bardzo dobry argument. Egmont jednak dba o dodruki.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 12:53:52 pm wysłana przez Antari »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1913 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:46:03 pm »
Wydaje mi się że Y i Skalp byliby pod Swamp Thingiem w ankiecie  :smile: Drugie miejsce Preacher co mnie trochę dziwi.
Bo ludzie lubią to co już znają. Stąd głosowanie na Potwora z bagien i Kaznodzieję. A nie na Doom Patrol i Invisibles które są zdecydowanie lepsze.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1914 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:56:55 pm »
To czemu ciągle nie ma dodruków Husha, Kingdome Come i Swamp Thinga? :)

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1915 dnia: Lipiec 11, 2016, 01:37:37 pm »
Może nie ma dokładnie określonego terminu ale Hush i Kingdom Come na pewno będą. Swamp Thing ciężko powiedzieć.

W przypadku kolekcji Hachette mamy 100% pewności na brak dodruków i wznowień.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1916 dnia: Lipiec 11, 2016, 02:25:11 pm »
Zapomniałeś o Nie wiem czy Egmont wyda starsze Batamany, wiele osób np narzeka na wydane Narodziny Demona.
Ale Narodziny Demona nie są reprezentacyjnym komiksem tego okresu. Sentyment Semica zrobiłby swoje i podejrzewam, że taki Batman Breyfogle`a to byłby hit sprzedażowy. W końcu Lobo to pierwszy i jak na razie jedyny Deluxe, któremu skończył się nakład.

Lata 80 jak najbardziej, ale 90?? to chyba tylko Age of Apocalipse jest warte wydania.
Jest jeszcze trochę innych rzeczy wartych wydania. Zaczynając od wznowienia 14 numerów serii Spider-Man McFarlanea, przez pocięte mocno u nas Daredevil: The Man Without Fear, Punisher War Zone i Spectacular Spider-Man DeMatteisa i Buscemy a kończąc na premierowym materiale jak Generation X Lobdella i Bachalo oraz Earth X Rossa i Kruegera. Jakieś X-Men z tego okresu też by się przydało. To był świetny okres dla mutantów a Semic niesamowicie ciął te komiksy (ostatnio odświeżałem sobie X-tinction Agenda i nie byłem w stanie tego przeczytać, więcej stron tam brakowało niż było).

Lat 2000+ to już większość ważniejszych rzeczy zaczęła WKKM, więc pojawia się ten sam problem co w przypadku Spideman, może tylko Punisher i Daredevil (ale ten odpada z wiadomego powodu)

Ważnych może tak, ale dobrych jest jeszcze sporo, chociażby X-Statix Milligana albo X-Factor vol. 3.


Z lat 80-tych na początek obstawiałbym coś z tego: Squadron Supreme Gruenwalda, New Mutatnts: Death Hunt i X-Men: God Loves, Man Kills.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 02:30:17 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Cringer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1917 dnia: Lipiec 11, 2016, 06:51:09 pm »
Ale Narodziny Demona nie są reprezentacyjnym komiksem tego okresu. Sentyment Semica zrobiłby swoje i podejrzewam, że taki Batman Breyfogle`a to byłby hit sprzedażowy. W końcu Lobo to pierwszy i jak na razie jedyny Deluxe, któremu skończył się nakład.
to nie do końca prawda. "Czerwony Syn" też ma skończony nakład.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1918 dnia: Lipiec 11, 2016, 06:59:30 pm »
Czerwonego Syna niedawno widziałem na półce w moim Empiku. A o taniego Lobo już trudno.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1919 dnia: Lipiec 11, 2016, 07:09:13 pm »
Czerwony syn jest jeszcze w Empikach.

 

anything