Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1950 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:34:31 pm »
Wiesz - pod wpływem animacji Justice League War i Tron Atlantydy nie kupiłem 1 i 3 tomu egmontowej Ligi Sprawiedliwości. Głównie dlatego, że to były originy a ja mam już ich powyżej uszu fragsel.
To cię zaskoczę te animacje zasadniczo różnią się od komiksu, Tron Atlantydy (komiks) w ogóle nie jest genezą.
A Shazama to ty w komiksie nie uświadczysz aż do tomu 4 Ligi i tomu mu przypisanemu. 

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1951 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:37:31 pm »
@Gr8responsibility
 bo gdyby ktokolwiek tutaj tak miał ze zawsze bezrefleksyjnie podoba mu się bardziej ta wersja która widział pierwsza to dla mnie taka osoba nie jest żadnym źródłem informacji przy wyborze wersji. Ktokolwiek
Wiec 8azyliszek tez. I ty. I ja. Ktokolwiek kto by tak miał.

I o tym było zdanie którego ewidentnie nie zrozumiales

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1952 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:38:13 pm »
Nie znam się na Star Warsach, więc pytanko - czyta się to jakoś po kolei, tomy są jakoś powiązane? Crimson Empire ma fajne rysunki, więc się zastanawiam, polecacie?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1953 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:40:19 pm »
@Gr8responsibility
 bo gdyby ktokolwiek tutaj tak miał ze zawsze bezrefleksyjnie podoba mu się bardziej ta wersja która widział pierwsza to dla mnie taka osoba nie jest żadnym źródłem informacji przy wyborze wersji.


Myślę, że gdyby tak miał to nie musiałby nawet wtedy tego pisać bo byłoby to oczywiste nie sadzisz ? Ale napisał bo chciał się podzielić swoją opinią.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1954 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:40:59 pm »
Nie znam się na Star Warsach, więc pytanko - czyta się to jakoś po kolei, tomy są jakoś powiązane? Crimson Empire ma fajne rysunki, więc się zastanawiam, polecacie?
Każdy tom z legend (tych co wyszło do tej pory u nas) można czytać oddzielnie. Wystarczy znać filmy i tyle.

Jak dobrze pamiętam to w Crimson Empire jest tylko lekkie wspomnienie co do Mrocznego Imperium, ale nie jest on wymagane czytałem do dawno temu (teraz czekam na to nowe wydanie więc nie sprawdzę). Dopiero jak wyjdą kolejne legendy to tam już będą kontynuacje: Crimson Empire II, Crimson Empire III (ale to później), Mroczne Imperium II (i być może Koniec Imperium taki epilog) oraz kontynuacja W cieniu Yavin.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:44:45 pm wysłana przez mkolek81 »

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1955 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:42:26 pm »

Myślę, że gdyby tak miał to nie musiałby nawet wtedy tego pisać bo byłoby to oczywiste nie sadzisz ? Ale napisał bo chciał się podzielić swoją opinią.

Nie rozumiem tego zdania. A nawet dwóch

Przepraszam

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1956 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:43:15 pm »
@mkolek
Ja nic nie mówię o Shazam. Ten komiks kupiłem bo był fajny. I o Początku i tronie Atlantydy się nie wypowiadam, bo nie czytałem. A Podróż Złoczyńcy ciężko już dostać.

@fragsel
Raczej nie było to możliwe, skoro przez długie lata obowiązywała doktryna "Jeden Batman na rok w zupełności wystarczy". :wink: No może Astonishing X-Men i Czarną Panterę obejrzałem po lekturze, ale to były Motion komiksy, więc różnice były minimalne.
O, ale powiem jeszcze, że dawno temu przeczytałem Ultimates Superludzie od Egmontu, a dopiero potem widziałem Ultimate Avengers. I znowu animacja mi się bardziej podobała.

P.S. Nikt już nie skomentuje zaskakującej obniżki ceny Ligi Sprawiedliwości 6 przez Egmont? Tyko ja się cieszę? :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:48:11 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1957 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:46:03 pm »
Z tym argumentem, "bo na Wiki powiedzieli" i "bo tam się znają, nie to co wy", to już trochę słabo.


Ocenianie komiksu po obejrzeniu filmu, jest tak samo bez sensu jak ocenianie książki po obejrzeniu filmu.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1958 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:47:04 pm »
Ok. Dziękuję 8azyli
Jakbyś miał jeszcze kiedyś miał jakieś przykłady to ja zawsze chętnie posłucham,  możesz pisać na priva nawet. Z góry dziekuje

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1959 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:49:17 pm »
Z tym argumentem, "bo na Wiki powiedzieli" i "bo tam się znają, nie to co wy", to już trochę słabo.


Ocenianie komiksu po obejrzeniu filmu, jest tak samo bez sensu jak ocenianie książki po obejrzeniu filmu.


Ja tak nie napisałem. Przeczytaj uważnie mój post a nie lecisz po bandzie uproszczając czyjąś wypowiedź dodając przy tym kilka słów od siebie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1960 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:49:42 pm »
Wiesz - pod wpływem animacji Justice League War i Tron Atlantydy nie kupiłem 1 i 3 tomu egmontowej Ligi Sprawiedliwości. Głównie dlatego, że to były originy a ja mam już ich powyżej uszu fragsel.

@mkolek
Ja nic nie mówię o Shazam. Ten komiks kupiłem bo był fajny. I o Początku i tronie Atlantydy się nie wypowiadam, bo nie czytałem. A Podróż Złoczyńcy ciężko już dostać.
Tylko że ja ci udowadniam że te animacje różnią się znaczenie od swoich pierwowzorów i twierdzenie takiej jak przy Flashpoincie są błędne dla nich.

Czekam na twoja opinię na temat komisu vs film takich tytułów jak: Batman i Syn, Batman Trybunał/Miasto Sów, myślę że się zaskoczysz. 

No może Astonishing X-Men i Czarną Panterę obejrzałem po lekturze, ale to były Motion komiksy, więc różnice były minimalne.
Tylko że motion comics to co innego niż adaptacje filmowe.

O, ale powiem jeszcze, że dawno temu przeczytałem Ultimates Superludzie od Egmontu, a dopiero potem widziałem Ultimate Avengers. I znowu animacja mi się bardziej podobała.
Tylko że zarówno komiks jak i film to całkowicie co innego, nawet nie ma co porównywać fabuły bo jest całkowicie inna. Obejrzyj 2 cześć i porównaj z Ultimates 2. Zaraz zaczniesz porównywać filmy ze stajni Marvela z komiksami i powiesz że nie warto czytać tego czy tego bo wyszedł film.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:56:30 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1961 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:53:30 pm »
Ocenianie komiksu po obejrzeniu filmu, jest tak samo bez sensu jak ocenianie książki po obejrzeniu filmu.


Z sensem czy bez ale jednak ludzie tak robią ze wszystkim na całym świecie czy się to tobie podoba czy nie.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1962 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:57:45 pm »

Ja tak nie napisałem. Przeczytaj uważnie mój post a nie lecisz po bandzie uproszczając czyjąś wypowiedź dodając przy tym kilka słów od siebie.
Nie "bitc**j" mi tu, bardzo Cię proszę. Oto, co napisałeś:
"Znająca się na tym lepiej od was więc taka opinia się bardziej liczy od waszej razem wziętej"
"Już nie mówię o osobistym widzimisię ale nawet na wikipedia można poczytać, że :"
To naprawdę tak daleko od tego, jak nie tylko ja to zinterpretowałem?
Jeśli daleko, wskaż element swojej wypowiedzi, który powinien odwrócić moje rozumienie. Z góry przepraszam, jeśli takowy jest i go pominąłem.

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1963 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:59:36 pm »
Z sensem czy bez ale jednak ludzie tak robią ze wszystkim na całym świecie czy się to tobie podoba czy nie.
Dlatego my też tak musimy robić, jasne. Róbmy tak! Więcej tak robienia!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1964 dnia: Lipiec 12, 2016, 02:05:39 pm »

Jeśli daleko, wskaż element swojej wypowiedzi, który powinien odwrócić moje rozumienie. Z góry przepraszam, jeśli takowy jest i go pominąłem.


Cytat: rzem
"bo tam się znają, nie to co wy"




Nigdzie nie napisałem, że ludzie edytujący wpisy na wiki posiadają jakąś mega wiedzę.


Napisałem, że jest tam podane źródło do artykułu na IGN gdzie Flashpoint został zrecenzowany. Nie powiesz mi, że pracują tam przypadkowi ludzie.