Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1980 dnia: Lipiec 12, 2016, 06:55:23 pm »

z tego forum. ktoś napisał, że tak stwierdził tomasz kołodziejczak na komiksowej warszawie ("podobno").

To trochę dziwne bo na komiksowej warszawie mogli mieć tylko dane sprzedaży pierwszych tomów a pierwszy tom Skalpa w gildii nawet do top 10 się nie załapał (Y był na pierwszym). Jak patrzyłem po jakichś dyskontach to Y też wyżej stał.

Osobiście też wolę "stare" Vertigo. Do tych nowszych serii jakoś nie potrafię się przekonać.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1981 dnia: Lipiec 12, 2016, 06:55:33 pm »
To jak lepiej się sprzedaje Skalp to znaczy że będą wydawać nowe Vertigo?

może, znowu odsyłam do któregoś z postów na forum. według niektórych serie są "pilotażowe".

To trochę dziwne bo na komiksowej warszawie mogli mieć tylko dane sprzedaży pierwszych tomów a pierwszy tom Skalpa w gildii nawet do top 10 się nie załapał (Y był na pierwszym). Jak patrzyłem po jakichś dyskontach to Y też wyżej stał.

nie przyglądam się tym listom zbytnio - post powyżej oparłem jedynie na doniesieniu o słowach tomasza kołodziejczaka. sprzedaż tytułów egmontu trudno się śledzi, bo po pierwsze mają (prawdopodobnie) największe nakłady ze wszystkich wydawnictw komiksowych działających w polsce , a po drugie dlatego, że znaczna część tych nakładów ląduje w empikach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 07:06:17 pm wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1982 dnia: Lipiec 12, 2016, 07:02:42 pm »
Skalp (2007) a Y (2002) dzieli tylko 5 lat. Było mówione coś w stylu "Przyszłość Vertigo zależy od sprzedaży Y i Skalpa" myślę że jest OK.  :smile: A jeśli nie jest OK to będzie dziwna sytuacja: Egmont z wyłącznością na Vertigo nie będzie wydawał Vertigo. 

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1983 dnia: Lipiec 12, 2016, 07:21:14 pm »
A jeśli nie jest OK to będzie dziwna sytuacja: Egmont z wyłącznością na Vertigo nie będzie wydawał Vertigo. 

Jak dla mnie to Vertigo nadal będą wydawać, tak czy siak. Przy niskiej sprzedaży ograniczą się pewnie do 1-2 serii (teraz mamy ich chyba 4 + pojedyncze albumy i wznowienia).

Offline Wolf85

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1984 dnia: Lipiec 12, 2016, 07:54:40 pm »
Jak dla mnie to Vertigo nadal będą wydawać, tak czy siak. Przy niskiej sprzedaży ograniczą się pewnie do 1-2 serii (teraz mamy ich chyba 4 + pojedyncze albumy i wznowienia).
Jakie mamy aktualnie pojedyncze albumy od Vertigo? Bo nie kojarzę, co niby Egmont wydał ostatnio? Chyba Śmierć tylko...
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1985 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:04:45 pm »
"Sandman Overture" jeszcze będzie. Jakby nie było to jeden album tylko. W sumie ja bardzo chciałbym wznowienie "Czarnej Orchidei"  :smile:

Offline Wolf85

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1986 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:34:31 pm »
Bo ja wiem, chyba i to i smierc jednak podciagnalbym pod Gaimana. W sumie dawno nie bylo czegos nieseryjnego od Vertigo
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1987 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:06:06 pm »
To ja zapytam, co typujecie na wrzesień z Egmontu. Według rozpiski Garfa powinno to być:

WRZESIEŃ:
- "Szare Smerfy"
- "My Little Pony" t. 6
- "Uncanny Avengers" t. 2: "Bliźnięta Apokalipsy"
- "Superior Spider-Man", t. 5: "Zło konieczne"
- "Deadpool", t. 3: "Dobry, zły i brzydki"
- "Batman: Mroczny Rycerz", t. 3: "Glina"
- "JLA", t. 3
- "Gotham Central", t. 2: "Klauni i szaleńcy"
- "Y: Ostatni z mężczyzn", t. 3
- "Usagi Yojimbo: Złodzieje i szpiedzy"
- "Najlepsze opowieści" (SW Legendy)
- "Thorgal: Louve", t. 6
- "ARQ", t. 3

Trochę mnie dziwi dlaczego kolejny tom Ygreka a nie Skalpu? Przecież premiera tomu nr.2 Ygreka była w czerwcu a Skalpu w maju.

Wg katalogu Egmontu wszystko to wyjdzie we wrześniu.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1988 dnia: Lipiec 13, 2016, 07:34:25 am »
To trochę dziwne bo na komiksowej warszawie mogli mieć tylko dane sprzedaży pierwszych tomów a pierwszy tom Skalpa w gildii nawet do top 10 się nie załapał (Y był na pierwszym). Jak patrzyłem po jakichś dyskontach to Y też wyżej stał.

Osobiście też wolę "stare" Vertigo. Do tych nowszych serii jakoś nie potrafię się przekonać.
Ale Y ze względu na rabat spory się zakapał w TOP 10,  poza tym sklep gildii nie jest wyrocznia tylko jednym ze sklepów z książkami głównie nastawionym branżowo
W miarę miarodajne jest patrzeć na dyskonty

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1989 dnia: Lipiec 13, 2016, 09:26:49 am »
Wg katalogu Egmontu wszystko to wyjdzie we wrześniu.
Ciekawe tylko czy czegoś nie przesunęli, zdarza się to przecież. Tym bardziej, że katalog do niczego nie zobowiązuje, to tylko mniej lub bardziej luźne plany. No i konkretna data nie jest tam podana.

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1990 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:22:22 am »
Ciekawe tylko czy czegoś nie przesunęli, zdarza się to przecież. Tym bardziej, że katalog do niczego nie zobowiązuje, to tylko mniej lub bardziej luźne plany. No i konkretna data nie jest tam podana.
Podany jest konkretny miesiąc. Co więcej trzeba?

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1991 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:14:57 pm »
Podany jest konkretny miesiąc. Co więcej trzeba?
Potwierdzenia, że to co zapowiedziane, wyjdzie w danym miesiącu na bank. Patrz przełożona premiera Cyanna.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1992 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:16:39 pm »
Śmierć już ma 24h, a za JL gildia zwraca nadpłatę, więc dzień zaczął się dobrze. Oby jeszcze dziś poszła wysyłka lipcowa.
Czy dostałeś jakiegoś maila, ze gildia zwraca nadplate za JL, i jesli tak, to czy byl to mail wyslany "z automatu", czy tez moze w odpowiedzi na Twoje zapytanie?

Offline Mati29

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1993 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:23:54 pm »
podpinam sie pod pytanie.
Ja nic nie dostałem

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1994 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:26:42 pm »
Na oficjalnym profilu sklepu Facebook jest info.