trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2025 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:32:38 am »
W środę 24 sierpnia.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2026 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:39:08 am »
Nowe tytuły pewnie będą tyle, że już po Rebirth co jest w sumie naturalną strategią.
Tylko że Rebirth dopiero startuje w USA, u nas to najprędzej w 2018, bo trzeba najpierw pokończyć to co wychodzi, wcześniej już była na ten temat dyskusja.
Zostało jeszcze kilka ciekawych serii z Nowego DC, które można by u nas wydać:
Swamp Thing
Animal Man
Grayson
Gotham Academy
Green Arrow (Lemire'a)
Batman i Robin
AQUAMAN
 I, VAMPIRE
BATWOMAN
NIGHTWING

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2027 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:44:51 am »
Mkolek81: "Tylko że Rebirth dopiero startuje w USA"
 
Nikt przecież nie mówi, że wydadzą cykle "post-renesansowe" pojutrze. Po prostu pewna część serii z Nowego DC niebawem dobiegnie końca ("Wieczny Batman", "Wonder Woman") i nie wydaje mi się (co oczywiście jest tylko i wyłącznie moim przypuszczeniem) aby ładowali się w kolejne. Choć oczywiście (jak w przypadku m.in. wymienionego przez Ciebie "Aquamana") nie miałbym nic przeciwko.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2028 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:17:10 am »
No właśnie przez takie pędzenie do przodu sporo tych dobrych serii z Nowego DC nie dostaliśmy. Egmont sam mówił że nie będzie bardzo wracał już do wcześniejszych serii/runów (chodziło konkretnie o Batman i Robin). Problem jest jeszcze jeden, musi istnieć pewien bufor wydawniczy bo jak zrównamy się z tym co jest teraz w USA, to na kolejne tomy zbiorcze przyjdzie nam czekać aż się dopiero pojawią (tak jest z Żywymi trupami, Sagą, Bękartami z Południa, Velvet). A wątpię aby np. taki Batman, którego dostajemy po 5 tomów (liczę tu wszystkie serię) na rok nagle miał przestać wychodzić bo trzeba będzie czekać na zbiorczy w USA (wiem że jest kilka serii ale i tak trzeba by czekać na zbiorcze).

Offline kyms

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2029 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:30:08 am »
Egmont koncentruj się od jakiegoś czasu na New52, kilka lepszych historii w ramach DC Deluxa. WKKDC może nie odbić się bardzo na planach wydawniczych wydawnictwa. Wszystko zależy od ustaleń między nimi. Niemiecka lista nie pokrywa się mocno z pozycjami Egmontowskimi. Do tego polska lista może ulec mocniej zmianie. Ciekawe do ilu tomów u nas się dopnie kolekcja
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2030 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:37:02 am »
Mkolek81: "(...) musi istnieć pewien bufor wydawniczy (...)"
 
Pewnie mniej więcej rok z okładem wystarczy (czyli ok. dwóch wydań zbiorczych). W końcu DC Comics to nie Image z permanentnymi obsuwami drugiego z wymienionych wydawnictw. Materiału do publikacji zatem by nie zabrakło. No i pewnie, że szkoda wielu ciekawych serii z Nowego DC Comics, które nie doczekają się polskiej edycji, ale cóż zrobić. Ameryką nie jesteśmy choć i tak jest nieźle.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2031 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:50:29 am »
Trzeba będzie poczekać do MFKiG, bo wątpię aby Egmont wcześniej przedstawił jakieś plany na 2017 dotyczące DC. Wolałbym jednak aby odniósł się jakoś do sytuacji z kolekcją np. czy to oni będą ją opracowywać, czy stwierdzenie dotyczące Hush na KW dotyczyło właśnie kolekcji.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2032 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:03:40 am »
Zostało jeszcze kilka ciekawych serii z Nowego DC, które można by u nas wydać:
Swamp Thing
Animal Man
Grayson
Gotham Academy
Green Arrow (Lemire'a)
Batman i Robin
AQUAMAN
 I, VAMPIRE
BATWOMAN
NIGHTWING

Tylko po co wydawać Nowe DC i marnować zasoby jak jeszcze tyle fajnych rzeczy z old DC zostało do wydania? Animal Mana czy Swamp Thinga milion razy wolałbym "starego". Z tej listy raczej nic bym nie wziął.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 02:41:49 pm wysłana przez amsterdream »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2033 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:14:54 am »
mkolek - za 5 tygodni wyjdzie 1 numer i stopka wszystko nam wyjaśni. Ale sam też nie mogę się doczekać kolejnej porcji odpowiedzi od TK i tego co powie o Kolekcji.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2034 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:25:50 am »
Tylko po co wydawać Nowe DC i marnować zasoby jak jest jeszcze tyle fajnych rzeczy z old DC zostało do wydania? Animal Mana czy Swamp Thinga milion razy wolałbym "starego". Z tej listy raczej nic bym nie wziął.
Animal Man Morrisona może wyjdzie po JLA wydawanym obecnie. Morrison ma dość spore grono fanów u nas jak Moore. Podejrzewam że starego Swamp Thinga teraz kiedy ruszyła kolekcja możemy nie dostać wcale. Ale wiele osób sensownie dziś argumentowało że Egmont ma jeszcze 2 lata na wznowienie tej serii i kolekcja może tą decyzje przyspieszyć.
Natomiast co do nowych wersji z New52, sam tego nie czytałem, ale rozmawiałem z kilkoma osobami które to czytały, a także czytałem recenzje i są bardzo pozytywne. Lepsze od niektórych pozycje które już wyszły.

Teraz stare DC będzie kolekcji, więc Egmont mógłby skupić się na tych lepszych tytułach z New52.

mkolek - za 5 tygodni wyjdzie 1 numer i stopka wszystko nam wyjaśni.
To jak kupisz daj znać bo jestem ciekaw kto to za nią odpowiada.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 11:30:25 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2035 dnia: Lipiec 15, 2016, 03:11:04 pm »
O! Zadanie dla Egmontu - wydać Serce Husha i będą mogli zarobić parę groszy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2036 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:08:33 am »
Przejrzałem na szybko to nowe wydanie Śmierci Gaiman. Tak jak było zapowiadane dostaliśmy wydanie Deluxe, czyli zawarte tam są poza dwoma mini seriami  Śmierci (które wyszły u nas w zbiorczym w SC), dwa zeszyty Sandman (które można znaleźć w zbiorczych), historię z Sandman Noce nieskończone oraz krótką historię która do tej pory nie była nigdzie u nas publikowana. Dziwi mnie takie posunięcie tym bardziej że Egmont nie raz eksperymentował z wydaniami aby uniknąć w wydaniach powtórzeń.
Mam nadziej jednak że Egmont wznowi Noce nieskończone po Uwerturze.  :doubt:

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2037 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:14:01 am »
O! Zadanie dla Egmontu - wydać Serce Husha i będą mogli zarobić parę groszy.


Zapewniam cię, że i bez wydawania tego czegoś Egmont zarabia całkiem niezły grosz i nie łasi się na drobne.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2038 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:28:23 am »
Ale czemu nie? Idealne uzupełnienie i Husha i Wiecznego Batmana. Wydać jako stand alone jak Thanos Rising w miękkiej okładce (bo to tylko 144 strony), za okładkowe 39.99. Ja bym kupił coś takiego.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2039 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:14:02 pm »
Ale czemu nie? Idealne uzupełnienie i Husha i Wiecznego Batmana. Wydać jako stand alone jak Thanos Rising w miękkiej okładce (bo to tylko 144 strony), za okładkowe 39.99. Ja bym kupił coś takiego.


Hmmm... Niczego nie obiecuję, ale na twoim miejscu na allegro bym nie przepłacał  :smile:
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything