trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati29

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2160 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:39:03 pm »
No pięknie
Elektra - Millera :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2161 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:41:07 pm »
Doktor Strange - Początki i zakończenia w sumie do przewidzenia ale to: Wojna Domowa?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 01:47:33 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2162 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:42:57 pm »
z komiksami Andrzejewskiego jest spory problem (skoro Ongrys nie dogadal sie ze spadkobiercami, to Egmont tez moze nie dac rady), Parzydło nie zyje od 1998 roku i tu tez moze byc problem ze spadkobiercami, a autorzy "Bionik Jagi" to jakas terra incognita, nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie do nich obecnie dotrzec.
Jeśli wydawca nie może dotrzeć do spadkobierców praw autorskich (i ma to udokumentowane), wystarczy zamieścić ogłoszenie w prasie i na stronie internetowej, że się ich poszukuje. Bodaj po upływie trzech miesięcy można wydawać. Sam stoję teraz przed tego rodzaju problemem i wiem, że jest to procedura stosowana. W razie czego w publikacji zamieszcza się też taką informację o wyczerpaniu możliwości dotarcia do spadkobierców.
Inna sprawa, gdy spadkobiercy są ale robią problemy...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2163 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:43:15 pm »
Warto tego tego Strange'a kupować po historiach z WKKM ?

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2164 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:43:43 pm »
ta wojna domowa to faktycznie duże zaskoczenie. chyba największe ze wszystkich trzech zapowiedzianych tytułów. cieszy elektra sienkiewicza (dla mnie ten tytuł jest bardziej jego niż millera).

antologię relaksu odpuszczam - w głowie miałem trochę bardziej prestiżowe (bogatsze) wydanie.

no nic, jeszcze trzy dni niespodzianek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 01:56:23 pm wysłana przez mgnesium »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2165 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:46:26 pm »
Heh. Miałem nadzieję na cuda a tu takie letnie te OLD Marvele. Trzecie wydanie Wojny Domowej potrzebne jak dziura w moście. Trudno, więcej kasy na oryginały zostaje.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2166 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:49:45 pm »
Doktor Strange - Początki i zakończenia w sumie do przewidzenia ale to Wojna Domowa?

- "Elektra Asasyn" - bomba! Przedostatni Miller/Daredevil (choć prawie bez DD) którego nie czytałem. A wygląda pięknie! Jaram się bardzo. Oby tylko dali to w jakiejś porządnej oprawie.
- "Strange" - okej; zrozumiałe.
Ale "Wojna Domowa"??? Czy E. naprawdę wierzy, że w X miesięcy po filmie potrzebne jest 3 wydanie tego akurat komiksu na przestrzeni 3 lat...?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2167 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:51:00 pm »
Trzecie wydanie Wojny Domowej potrzebne jak dziura w moście.
Chyba jednak jest potrzebne. Obecnie nakład Muchy się wyczerpał, edycja WKKM jest już od dawna niedostępna. A po premierze 3 części Kapitana Ameryki wiele osób się obudziło aby przeczytać komiks, tylko że go już nie ma. Na tym forum oraz na niektórych stornach FB cały czas pytają o niego.

Dla mnie zaskoczenie że nie nie ma Deadpoola.

Jest Elektra Millera to może będzie też kiedyś jego Daredevil Man without of fear.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 01:58:05 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2168 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:51:39 pm »
Elektra Assassin koniecznie, choć myślałem nad omnibusami, więc jestem rozdarty. Natomiast Strange'a może kupię, bo mam jakiśtam delikatny szacuneczek do Straczynskiego - choć szczerze, to wolałbym Triumph & Torment.

Civil War mnie dziwi, bo to dopiero jakoś niedawno się wyprzedało w wydaniu od Muchy. Jest tyle fajnych pozycji do wydania, meh...

Offline turucorp

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2169 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:52:27 pm »
Jeśli wydawca nie może dotrzeć do spadkobierców praw autorskich (i ma to udokumentowane), wystarczy zamieścić ogłoszenie w prasie i na stronie internetowej, że się ich poszukuje. Bodaj po upływie trzech miesięcy można wydawać. Sam stoję teraz przed tego rodzaju problemem i wiem, że jest to procedura stosowana. W razie czego w publikacji zamieszcza się też taką informację o wyczerpaniu możliwości dotarcia do spadkobierców.
Inna sprawa, gdy spadkobiercy są ale robią problemy...

W przypadku Andrzejewskiego spadkobiercy sa, ale jest z nimi problem.
W przypadku Parzydły nie wiem.
O Karmowskim i Roczku nie wiadomo wlasciwie nic (nikt nie ustalil nawet ich imion, mozliwe, ze publikowali pod pseudonimami).


Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2170 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:53:47 pm »
Elektra Assassin mam w miękkiej, jeżeli to będzie to samo tylko, że w twardej to jeszcze do zastanowienia się, a jeżeli zrobią coś na wzór tego omniaka co ma 400 to biorę bankowo.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2171 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:55:05 pm »
jeżeli zrobią coś na wzór tego omniaka co ma 400

ta, na pewno.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2172 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:55:18 pm »
Nie, przecież wyraźnie napisali, że wydadzą Elektrę Assassin - w omniaku jest jeszcze Elektra żyje.

W sumie z Marvelem jest o tyle fajna sprawa, że nie będą tłamsić w kółko jednego i tego samego bohatera, tak jak ma to miejsce w przypadku DC i ich Batmana... Pewnie najwięcej będzie pozycji okołoavengersowych, tutaj się nie oszukuję, ale wyczuwam większą różnorodność.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2173 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:57:44 pm »
To, że napisali to jedno, a jak zrobią to drugie. Były już składane tomy, jest tom mający nr 1, a w oryginale jest 4.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2174 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:59:28 pm »
Szczerze wątpię, ja osobiście wolałbym, aby - jeśli mają na to ochotę - wydali tę drugą Elektrę oddzielnie. Jak już ktoś pisał, ta jest bardziej Sienkiewicza, tamta Millera, więc gryzłyby mi się w jednym tomie.

Szkoda, że okładka z ostatniego wydania. Ta jest super:
http://2.bp.blogspot.com/-YfSvTJvzl1A/UfeIfx9iB7I/AAAAAAAAEVA/B4qhD0LHyw8/s1600/IMG_9589.JPG

albo ta:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51KnQIC%2BbTL.jpg

Swoją drogą jestem ciekaw opinii o rysunkach Sienkiewicza, które są mieszanką czystego geniuszu i przedszkolnych bazgrołów. Gdyby jeszcze ktoś pokusił się o "Stray Toasters" ;(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 02:03:16 pm wysłana przez arczi_ancymon »

 

anything