trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 736621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2175 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:05:29 pm »
Elektra żyje.
Nie wywołujmy wilka z lasu
Kolejne wydanie w PL, no przecież tak niedawno temu Mucha wydała w ciągu ostatniej dekady, jest tyle ciekawych komiksów 

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2176 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:09:08 pm »
Elektra to jak dla mnie must have. O tym Strange pierwsze słyszę, dobre to? Wydanie Wojny Domowej kuriozalne, przecież to mnóstwo osób ma już od Muchy i z WKKM. Ciekawe jak ten Marvel będzie wydawany i jak cenowo to będzie wyglądać.

Offline turucorp

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2177 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:14:33 pm »
Swoją drogą jestem ciekaw opinii o rysunkach Sienkiewicza, które są mieszanką czystego geniuszu i przedszkolnych bazgrołów.

Ale te "przedszkolne bazgroly" sa celowym zabiegiem wynikajacym ze scenariusza, wiec trudno traktowac je jako brak umiejetnosci/wypadek przy pracy.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2178 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:16:02 pm »
Hahahahahahahahahahaahahaha

To jest właśnie nasz kochany Egmont Polska pod przewodnictwem T. Kołodziejczaka.

Zapowiada Antologię magazynu Relax a dostajemy 160-stronnicowy zwykły album, w którym z 1/3 treści została niedawno wydana.
Zapowiada komiksy Marvela sprzed Marvel Now i daje nam pozycję wydaną ledwo 3 i 2 lata temu, przez inne wydawnictwa.
http://allegro.pl/komiksy-79413?string=wojna%20domowa&bmatch=base-relevance-cul-1-3-0613&order=p

I kolejny ...bany origin z okazji premiery filmu. Jeśli ten komiks jest na poziomie Wojny bez końca z maja 2015, albo o podobnej treści co Ziemia Jeden Straczyńskiego, to ja dziękuję.
Hura, hura niech nam Egmont Polska żyje nam. Największy wydawca komiksów w naszym kraju i taki kochany.

Uffff - dobrze, że weszło Eaglemoss z WKKDC, bo się by pochlastać już można było wobec takiej oferty. Egmoncie - czasy transakcji wiązanych dawno minęły. Jak chcę kupić mleko, to szpachelka do tapety mi nie potrzebna.

Bo tylko Elektra Assasin rządzi. Zwłaszcza wobec tego, ze Sideca ledwo dycha i jej DD Millera ani widu, ani słychu. Szczere gratulacje. Ciekawe czy wyjdzie w październiku, czy w listopadzie? Bo Strange chyba jeszcze przed premierą filmu (4 listopada). Także Doktor w drugiej połowie października, a Elektra chyba na Święto Niepodległości.

Offline Mawer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2179 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:16:49 pm »
Elektra to jak dla mnie must have. O tym Strange pierwsze słyszę, dobre to? Wydanie Wojny Domowej kuriozalne, przecież to mnóstwo osób ma już od Muchy i z WKKM. Ciekawe jak ten Marvel będzie wydawany i jak cenowo to będzie wyglądać.


Jakiś czas temu gdzieś wyczytałem, że będą w stylu New 52, to i cenowo będzie podobnie.

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2180 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:32:06 pm »
Od kiedy to ilość świadczy o jakości???

No wiesz... to antologia. Antologia złożona z trzech pozycji na krzyż wygląda raczej mało imponująco. I co jak co, ale wysiłek poświęcony na stworzenie jej (vide doarcie do materiałów, licencji , jakichś rarities etc) o jakosci tej antologii świadczy. Jak dostaniemy 4  czy 5 historyjek z posłowiem, to to jest dupa nie antologia.

Nie chcę zapeszać, ale nie chciałbym, żeby się okazało, że ktoś miał fajny pomysł w redakcji, ale zabrakło juz pary na realizację.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2181 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:36:34 pm »
I kolejny ...bany origin z okazji premiery filmu. Jeśli ten komiks jest na poziomie Wojny bez końca z maja 2015, albo o podobnej treści co Ziemia Jeden Straczyńskiego, to ja dziękuję.
Strange jest dość interesującą postacią ale jego komiksowy żywot w arcydzieła nie obfitował. Także wydają co wydają. Fajnie, że od Straczynskiego, bo do mistycznych wątków się świetnie nadaje.

Bo tylko Elektra Assasin rządzi. Zwłaszcza wobec tego, ze Sideca ledwo dycha i jej DD Millera ani widu, ani słychu. Szczere gratulacje. Ciekawe czy wyjdzie w październiku, czy w listopadzie? Bo Strange chyba jeszcze przed premierą filmu (4 listopada). Także Doktor w drugiej połowie października, a Elektra chyba na Święto Niepodległości.
8azyliszku Drogi, podzielam Twój entuzjazm, ale zbadaj, proszę, czy dzieło Sienkiewicza Ci pasuje. Przypominam, że jest to twórca, który był tuszystą Sala Buscemy w "Clone Sadze" (faktycznie bardzo egzotyczna współpraca). Ja akurat go uwielbiam, odkąd przeczytałem jego miniaturkę o kocie w pierwszym "Batman Black & White".
Pod względem narracji to podobno też jest dzieło szczególne i niejednego zawiodło. Ja jednak chętnie dam się zawieść Millerowi i Sienkiewiczowi.
Zgadzam się w pełni, że w obliczu inercji Sideci to jest dobry wybór Egmontu. Warto jeszcze pomyśleć nad "Daredevil Love & War" oraz - jak wspominał mkolek81 - nad pełnym wydaniem "Man Without Fear".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2182 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:42:54 pm »
Chyba jednak jest potrzebne. Obecnie nakład Muchy się wyczerpał, edycja WKKM jest już od dawna niedostępna. A po premierze 3 części Kapitana Ameryki wiele osób się obudziło aby przeczytać komiks, tylko że go już nie ma. Na tym forum oraz na niektórych stornach FB cały czas pytają o niego.
Bez jaj. Jak są tacy przebudzeni to niech czytają inne wychodzące komiksy Marvela a nie koniecznie ten do którego luźno nawiązuje film.  Wydawanie enty raz tych samych pozycji jest bez sensu. A Egmont zamiast wejść w jakąś hitową serię to się bawi w wydawanie popierdółek...

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2183 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:43:27 pm »
Strange jest dość interesującą postacią ale jego komiksowy żywot w arcydzieła nie obfitował.

jeżeli kiedyś pojawi się u nas przedruk, to serdecznie polecam Ci ten zeszyt.

Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2184 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:47:47 pm »
Bardzo marketingowe i bardzo dobre posunięcie Egmontu. Na początek taka mieszanka rzeczy znanych, wydanych, ale wyprzedanych (Wojna domowa), filmowych (Doctor Strange) oraz ambitnych i nieobecnych w PL (Elektra). Ci którzy krytykują Egmont zapominają, że nie tylko forumowicze na Gildii czytają komiksy (prawie cytując T. Koładziejczaka), ale że jest także rynek na pozycje bardziej "popularne", z postaciami, które mają i będą miały swoje filmy i seriale.


A jak do końca tygodnia dowiecie się, że Egmont wyda też po 1 tomie Punisher MAX, Daredevil Bendisa (lub Millera) oraz starszego Deadpoola, to wiecie do kogo pisać pochwały za celne przepowiednie  :biggrin:


P.s. I skąd to zdziwienie, że antologia Relaxu ma mieć tylko 160 stron. Przecież T. Kołodziejczak mówił już o tym w maju na Komiksowej Warszawie :roll:

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2185 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:50:40 pm »
Ja jestem naprawdę zawiedziony tymi zapowiedziami, bo nawet jeśli Elektra i Doctor Strange okażą się dobrymi komiksami, to liczyłem na coś naprawdę mocnego - chociażby Captain Britain albo inne historie pominięte w WKKM. O Wojnie Domowej to nawet nie ma co wspominać bo to bardziej przypomina żart... Same komiksy nawiązujące do aktualnie wychodzących filmów - to może Age of Apocalypse?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2186 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:55:30 pm »
Ja jestem naprawdę zawiedziony tymi zapowiedziami, bo nawet jeśli Elektra i Doctor Strange okażą się dobrymi komiksami, to liczyłem na coś naprawdę mocnego - chociażby Captain Britain albo inne historie pominięte w WKKM. O Wojnie Domowej to nawet nie ma co wspominać bo to bardziej przypomina żart... Same komiksy nawiązujące do aktualnie wychodzących filmów - to może Age of Apocalypse?

Z jakichś powodów ja byłem szczerze przekonany, że na start uderzą właśnie X-Menami. No cóż, może w przyszłym roku. Dobrych X-Menów jest całe mnóstwo, a tak mało po polsku...

Offline turucorp

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2187 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:56:36 pm »
Ja jestem naprawdę zawiedziony tymi zapowiedziami, bo nawet jeśli Elektra i Doctor Strange okażą się dobrymi komiksami, to liczyłem na coś naprawdę mocnego - chociażby Captain Britain albo inne historie pominięte w WKKM.
Captain Britain jako przyklad czegos "mocniejszego" niz Elektra Sienkiewicza i Millera?
serio?
nie myslalem, ze dozyje takich czasow o_O'

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2188 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:58:27 pm »
to liczyłem na coś naprawdę mocnego - chociażby Captain Britain albo inne historie pominięte w WKKM.
Przecież "Elektra Asasyn" to jest właśnie mocna pozycja pominięta w WKKM (w sensie: nigdy tam nieplanowana).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2189 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:58:47 pm »
Ci którzy krytykują Egmont zapominają, że nie tylko forumowicze na Gildii czytają komiksy (prawie cytując T. Koładziejczaka), ale że jest także rynek na pozycje bardziej "popularne", z postaciami, które mają i będą miały swoje filmy i seriale.

...i tych zaspokajają WKKM i WKKDC. Żeby osiągnąć zamierzony przez ciebie efekt - czyli dotarcie do większej liczby niedzielnych komiksiarzy, te komiksy musiałby by być w cenie (i formie) Marvel Now. Bo tylko tak się wyprzedają z magazynów. A albumy 75+ leżą i leżą na półkach zajmując tylko miejsce (wyjątkiem był Lobo). A ci mniej zorientowani nie zawsze o nich wiedzą. Wystarczy poczytać niektóre posty na fanpageach Anionorodnika. Także zgadzam się co do tego z tobą brzon, ale różnimy się co do skutków.

O Strange'u jest więcej niż 2 dotychczas opublikowane po polsku historie. Ale nie - Egmont musiał wziąć origin.  :doubt:  Przekornie - i bardzo dobrze, że wziął. I jeszcze Wojnę Domową. Nie sprzedadzą się, a potem Egmont stwierdzi, że w ogóle superhero się nie sprzedaje i przestanie je wydawać, wróci do europejskich pozycji i będzie kasa na kolejne 30 tomów WKKM i całą WKKDC.

I teraz widzę, że jesteś jawną opcją egmontowską brzon. :smile:

 

anything