trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2205 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:46:01 pm »
Oby nie.

Też bym wolał żeby sobie odpuścili.

Chyba ze Elektra ten sam format co od muchy wiec moze byc drogo :smile:

Wtedy to pewnie 199 zł  :badgrin:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2206 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:46:31 pm »
A tak to wyszedł typowy Kołodziejczak. Egmont uważa że lepiej wie co czytelnicy chcą. I w większości przypadków im to nie wychodzi.


Ja myślę Bazyl, że Egmontowi w tym wypadku chodzi o przyciągnięcie nowych czytelników niż zaspokajanie potrzeb starych wyjadaczy.


Na zachodzie taki Civil War tpb miał już ponad 20 reprintów.


Zawsze plasuje się w czołówce najbardziej wyprzedanych wydań zbiorczych w miesięcznym rankingu -


http://www.comichron.com/monthlycomicssales/2016/2016-06.html


najświeższy ranking - ponad 3 tys sprzedanych kopii - to o czymś mówi




Ja w tym wszystkim widzę wciąż bezpieczne kalkulacje Egmontu - brakuje mi odważnych decyzji.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2207 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:47:03 pm »
I na trzy, dwie są rozczarowaniem.
Tak wyglądają rysunki w Elektrze:



Więc chyba 3 rozczarowania  :badgrin:

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2208 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:50:20 pm »
Mnie natomiast ciekawi, czy ta seria Klasyka Marvela będzie miała jakąś stałą szatę graficzną na grzbiecie, tak jak New52 od Egmontu.

Stała szata graficzna na grzbietach to w przypadku New52 wymysł DC; wszystkie kraje tak mają.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2209 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:19:16 pm »
Tak wyglądają rysunki w Elektrze:



Więc chyba 3 rozczarowania  :badgrin:

Ta plansza i tak nie jest jeszcze taka hardkorowa. Bazyl na pewno tego nie ogarnie.

Elektra od Muchy była w jakimś powiększonym formacie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 04:23:39 pm wysłana przez arczi_ancymon »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2210 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:26:26 pm »
Bez jaj. Jak są tacy przebudzeni to niech czytają inne wychodzące komiksy Marvela a nie koniecznie ten do którego luźno nawiązuje film.  Wydawanie enty raz tych samych pozycji jest bez sensu. A Egmont zamiast wejść w jakąś hitową serię to się bawi w wydawanie popierdółek...

Gdyby dali Civil War II, to choć komiks też jest słaby, to by było coś. A tak to pic na wodę fotomontaż. A ja się wkurzam, że ma wychodzić jeden tom miesięcznie z Old Marvel. A origin i dubel zabierają nam kolejne sloty.
Co ty piszesz Civil War II jeszcze w USA nie zostało zakończone a co tu dopiero mówić o wydaniu zbiorczym.

Jak ostatnio wspomniałem o tym aby nie wznawiać Astonishing x-men (tomów 3 i 4) w wątku Muchy to się wywiązała tak awantura że post za postem leciał do kosza. Przeprosiłem za tą uwagę. Ale jedna osoba otworzyła mi wtedy oczy, że rzeczywiście są osoby które zaczęły się interesować komiksem w różnym czasie np. wtedy kiedy nakład danego komiksu się już skończył (pucek_miszczu za tą uwagę). Jak nie wierzycie sprawdźcie na allegro są tylko dwa tomu Wojny domowej (w tej chwili jak to pisze), tego komiksu nie ma, a jak wspomniałem ludzie cały czas pytają o niego.

Elektra od Muchy była w jakimś powiększonym formacie?
Tak 215 x 290 mm

Offline turucorp

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2211 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:29:26 pm »
Elektra od Muchy była w jakimś powiększonym formacie?

Nie, w takim jak z Epic (czyli powiekszone A4)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2212 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:32:11 pm »
Jeśli wydawca nie może dotrzeć do spadkobierców praw autorskich (i ma to udokumentowane), wystarczy zamieścić ogłoszenie w prasie i na stronie internetowej, że się ich poszukuje. Bodaj po upływie trzech miesięcy można wydawać. Sam stoję teraz przed tego rodzaju problemem i wiem, że jest to procedura stosowana. W razie czego w publikacji zamieszcza się też taką informację o wyczerpaniu możliwości dotarcia do spadkobierców.
Inna sprawa, gdy spadkobiercy są ale robią problemy...
A czy to nie jest tak, że takie rzeczy trzeba rozstrzygac sądownie poprzez złożenie wniosku o ustalenie spadkobiercow i to własnie sąd w postepowaniu nakazuje ew. dac ogloszenie w gazecie? Jesli tak, to co prawda termin na zgloszenie sie ew. spadkobiercow jest 3-miesieczny, jednak cale postepowanie trwa nieco dluzej (w zaleznosci od kilku czynnikow - w szczegolnosci od mocy przerobowych sadu zwiazanych z innymi, bardziej pilnymi sprawami), nie mowiac juz o calej tej calej "upierdliwości" zwiazanej z postepowaniem sadowym.

W kwestii zas egmontowej Klasyki Marvela, to ta nowa linia cieszy mnie bardzo, jednak - jak wiekszosc przedmówców - jestem zdania, ze wydawanie teraz Civil War to troche bez sensu jest; pewnie na gildii bedzie z niezlym promo. Niemniej jednak jestem daleki od psioczenia, bo mam nadzieje na wiele fajnych tytulow z tej nowej linii w niedalekej przyszlosci, czego przedsmak daje wlasnie Elekra i Strange (chociaz tego ostatniego fanem duzym nie jestem). 

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2213 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:37:55 pm »

Się czepiacie tej Wojny Domowej jakby to była dwudziestotomowa seria  :smile: Elektra - Super, Doktor Strange - OK. Czyli One-Shoty jak DC Deluxe? czy serie też będą?

Nie sądzę żeby Egmont na razie wchodził w jakieś serie. Nawet w tych zapowiedziach są same zamknięte historie. Według mnie serie to niestety pieśń odległej przyszłości - tak gdzieś 2018 rok, jeżeli "klasyka Marvela" się przyjmie i będzie się dobrze sprzedawała.


Rysunki w Elektrze to jest czysty geniusz. Oby Egmont nie starał się zachować jednolitego standardu wydawniczego dla całej linii. To się aż prosi o powiększony format.



Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2214 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:39:53 pm »
Uff dla mnie to odpoczynek od Egmontu, żadnej pozycji z old Marvel nie przygarnę. Liczyłem na Spiderka Toda !!!Portfel przetrwa ten trudny czas ;]

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2215 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:18:05 pm »
Jak dubli nie znoszę, tak dla Astonishing X-Men 3 i 4 zrobiłbym wyjątkowy wyjątek. Miałoby to więcej sensu niż ta Wojna Domowa w grudniu po południu. Bo te tomy w WKKM nie wyszły i przegapiłem je na Allegro. No czemu w takim razie nie dali tego w maju? Albo żeby ta Wojna Domowa była obok tych old Marveli. Jak dodatkowy album przeznaczony tylko na zysk (bo niby są chętni), a nie na rozwój polskiego rynku.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2216 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:20:11 pm »
A są jakieś widoki na Elektra Żyje?

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2217 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:26:24 pm »
Po chłodnej analizie zmieniam zdanie - jeśli rzeczywiście tak ciężko jest znaleźć tą Wojnę Domową to ok - Egmontowi się to opłaci, a że ja już to mam, to nawet lepiej - zaoszczędzę na coś innego. Elektrę na pewno kupię - rysunki ciekawe, no i lubię Franka Millera. Co do Dr Strange - po pierwszych recenzjach zdecyduję. Mam nadzieję, że te komiksy będą się dobrze sprzedawały i dostaniemy później jakieś naprawdę dobre historie związane z postaciami z filmów (Thor Simonsona, coś z mutantami, Avengers Under Siege?) albo coś spoza filmowego uniwersum (wspomniany Captain Britain czy Warlock).

PS Swoją drogą, właśnie się zorientowałem czemu Egmont nie ma oficjalnego profilu na fb, ani nawet komentarzy pod aktualnościami :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 05:40:13 pm wysłana przez pucek_miszcz »
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2218 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:33:38 pm »
A są jakieś widoki na Elektra Żyje?
Obstawiam że jak Elektra Assassin się sprzeda bardzo dobrze (jak np. Deadpool), to Elektra Żyje to by była formalność (serio przyspieszony tryb wydawania Deadpoola jest tego dowodem że jak wysoka sprzedaż potrafi czynić cuda). Poza tym to jest Frank Miller, który ma sporo fanów w Polsce, więc ten tytuł nie został zapowiedziany od tak.

Jak dubli nie znoszę, tak dla Astonishing X-Men 3 i 4 zrobiłbym wyjątkowy wyjątek. Miałoby to więcej sensu niż ta Wojna Domowa w grudniu po południu. Bo te tomy w WKKM nie wyszły i przegapiłem je na Allegro. No czemu w takim razie nie dali tego w maju? Albo żeby ta Wojna Domowa była obok tych old Marveli. Jak dodatkowy album przeznaczony tylko na zysk (bo niby są chętni), a nie na rozwój polskiego rynku.
Serio kłóciliśmy sie o to w temacie Muchy, jakiś czas temu. Ja twierdziłem że wznowienie Astonishing X-Men jest nie potrzebne a ty że tak, teraz jest na odwrót. Ten album jest skierowany do konkretnej grupy osób, nie dla ciebie (bo masz WKKM), nie dla mnie (bo mam Muchowe) ale do tych co sie zainteresowali komiksem niedawno. Nie musisz kupować, zaoszczędzisz kasę na inny komiks.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2219 dnia: Sierpień 02, 2016, 08:35:06 pm »
 :biggrin:
Zawsze jest tak, że zawsze znajdzie się jakaś maruda, propozycje fajne, w sumie zobaczymy co zapowiedzą dalej, klisze dają sporo do popisu, tylko podmiana dymków na polskie
Co do Elektry muchy różnica formatów