trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2310 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:52:27 am »
Jednak nie od Hachette (nie jestem 8azyliszkiem) to idę się biczować  :smile: Tomik za jakieś 17/18 zł super  :biggrin:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2311 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:53:31 am »

???


Egmont wydawał LL po 3 części na twardo w formacie 155X225 mm. Mniejsza czcionka u niektórych mogła powodować problemy z czytelnością.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2312 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:54:22 am »
"sześć tomów w klasycznym francuskim formacie"
Wydawało mi się, że miękka to bardziej tradycyjna dla belgiskich...  oh, well.. :doubt:

No nic, na mięczaki to pass.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2313 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:57:35 am »
No nic, na mięczaki to pass.
Dużo więcej osób kupi na miękko (w tym ja).

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2314 dnia: Sierpień 04, 2016, 11:59:57 am »
Jiiii-ha!
Świetna wiadomość. Lubiłem te potrójne pomniejszone wydania ale okazało się, że nie nadają się do czytania na głos dziecku (nic nie widać), więc czekałem na wznowienia klasyczne (zwłaszcza, że z dostępnością w drugim obiegu jest różnie).
A druga bomba, to ilość tytułów w listopadzie. "Dyliżans" i "Żółtodzioba" akurat mam. "Łowca nagród" to chyba polska premiera.
Ale czy możecie podpowiedzieć, które z pozostałych ("Skarb Daltonów", "Jednoręki bandyta", "Sarah Bernhardt") uważacie za najlepszy?

Pojutrze będę tęsknił za tymi zapowiedziami Egmontu...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2315 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:01:43 pm »
I oczywiście wydają nie po kolei, ale na szczęście nie widzę głupich numerków na okładce. To dobrze. Będzie można poustawiać sobie na półce według chronologii powstania (o ile Egmont wyda wszystkie części).

Offline Malibu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2316 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:18:47 pm »
LL bardzo cieszy :), ale 6 tomów w listopadzie to będzie dodatkowa stówka. Jak żyć, jak żyć. Teraz to już muszę się poważnie zastanowić czy zbierać WKKDC

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2317 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:20:01 pm »
Zamiast wydać jakiegoś grubszego omnibusa z wieloma tomami w jednym to się dalej bawią w te miękkookładkowe zaszyciki.


Mamy rok 2016 Egmoncie.
Nie mogłem już patrzeć na te twardookładkowe, zbiorcze wydania, które trzeba było czytać z lupą :smile:

???
Jesli to nie tajemnica, to bede wdzieczny za odpowiedz na nastepujace pytanie: Jezeli tak lubisz Lucka, że chciałbyś omniaka, i - jak sugeruja Twoje posty - komiksami interesujesz sie nie od dzisiaj, to dlaczego nie posiadasz podstawowej luckowej wiedzy, ktora dysponuje kazdy w naszym skromnym, acz zacnym polskim komiksowe?

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2318 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:24:05 pm »
2 wydane milion lat temu i 4 całkowicie premierowe. Mam nadzieję, że z Lukiem będzie jak ze Smerfami. Niech wychodzą najpierw tomy, których jeszcze nie było. Goscinny już się chyba skończył, więc niech wychodzą innych twórców.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2319 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:25:01 pm »
???

Jesli to nie tajemnica, to bede wdzieczny za odpowiedz na nastepujace pytanie: Jezeli tak lubisz Lucka, że chciałbyś omniaka, i - jak sugeruja Twoje posty - komiksami interesujesz sie nie od dzisiaj, to dlaczego nie posiadasz podstawowej luckowej wiedzy, ktora dysponuje kazdy w naszym skromnym, acz zacnym polskim komiksowe?


Moja luckowa wiedza obejmuje czasy dawnych miękkich okładek, nie wiedziałem że w między czasie ktoś mógł to wydać w twardej i spartolić czcionkę przy okazji. Co nie oznacza, że nie można tego wydać nie spartolonego w tym formacie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 01:42:58 pm wysłana przez fragsel »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2320 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:29:31 pm »
To było w formacie 155x225 mm czyli mniejsze od Amerykańców  :smile: teraz będzie normalnie 215x290 mm.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2321 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:33:05 pm »
2 wydane milion lat temu i 4 całkowicie premierowe. Mam nadzieję, że z Lukiem będzie jak ze Smerfami. Niech wychodzą najpierw tomy, których jeszcze nie było. Goscinny już się chyba skończył, więc niech wychodzą innych twórców.
Rzeczywiście "Skarbu Daltonów" i "Jednorękiego bandyty" u nas nie było? (Co do "Sary" to faktycznie nie jestem pewien...) To chyba pomyłka...
A co do wydawania kontynuacji po Goscinnym: ja bym wolał wznowienia klasycznych albumów. Zdecydowanie. Jak pisałem, nawet w drugim obiegu jest z tym problem, nie mówiąc o kupieniu nieużywanych. "Asteriksa" było już tyle wydań - mogą być dwa Lucka.

I przy okazji:
Egmoncie, pamiętaj, że jest jeszcze coś takiego jak "słynny cykl komiksowy IZNOGUD" - najlepszy komiks Goscinnego!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2322 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:34:13 pm »
Nie były. Myślę, że ogarniam bez sprawdzania wszystkie okładki, które już były. :) 4 premierowe. Idę w zaparte bez sprawdzania, że mam dobrą pamięć. ;)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2323 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:36:58 pm »
Moja luckowa wiedza obejmuje czasy dawnych miękkich okładek, nie wiedziałem że w między czasie ktoś mógł to wydać w twardej i spartolić czcionkę przy okazji. Co nie oznacza, że nie można tego wydać nie spartolonego w tym formacie.
W rzeczy samej, Lucek w HC (zreszta podobnie jak HCkowy Tintin) wydany przez Egmont był tak spartolonie malutki, że się tego niemal nie dawalo czytać.

Niemniej jednak nie odpowiedziales na moje pytanie, bowiem jego istotą nie było to, że "nie wiedzialeś, że między czasie ktoś mógł to wydać w twardej i spartolić czcionkę przy okazji", lecz to, dlaczego nie odnotowałeś tego, ogólnie znanego w komiksowe faktu?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2324 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:37:11 pm »
A właśnie tak mnie naszło, że to powinno zostać wydane tak samo jak Hugo czyli twarda oprawa i wiele tomów w jednym - byłaby zachowana jakaś spójność w tym wszystkim. Teraz to wygląda jakby Hugo był świeżo upieczonym chlebkiem a LL kajzerkami.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 01:43:09 pm wysłana przez fragsel »

 

anything