Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2325 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:37:57 pm »
Może być tak jak z tą szóstką kilka wznowień, kilka premier (i to by było dobre).

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2326 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:38:13 pm »
Nie były. Myślę, że ogarniam bez sprawdzania wszystkie okładki, które już były. :) 4 premierowe. Idę w zaparte bez sprawdzania, że mam dobrą pamięć. ;)
Okej. A zatem chyba tylko trzy zeszyty będą ze scenariuszem Goscinnego...

A właśnie tak mnie naszło, że to powinno zostać wydane tak samo jak Hugo czyli twarda oprawa i wiele tomów w jednym - byłaby zachowana jakaś spójność w tym wszystkim.
Zachowuje spójność. Ze "Smerfami".
Jak dla mnie może być.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2327 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:42:45 pm »
Pewnie wznowią też Jessego Jamesa i Cyrk Western, czyli dopełnią czwórkę, którą wydali w latach 90. przed czasami Świata Komiksu i KŚK. A może i Daltonów na kuracji, Daisy Town i kilka innych z początków Klubu Świata Komiksu. Jakby nie było...pierwsze albumy o Luku w KŚK wyszyły w 1999 roku, czyli...17 lat temu:

http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=okl_klub_swiata_komiksu&kat=okl

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2328 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:42:52 pm »
dlaczego nie odnotowałeś tego, ogólnie znanego w komiksowe faktu?



Wina leży po stronie Egmontu. Słabej jakości komiksy wydawał, słaby marketing, wszystko było słabe. Komiks Amerykański sprawił, że to wydawnictwo złapało wiatr w żagle.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 01:43:44 pm wysłana przez fragsel »

Offline Motyl

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2329 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:45:03 pm »


Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2330 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:45:17 pm »
Myślę, a raczej liczę, że jutro będzie zapowiedź jakiejś paki frankofonów - sama Wieczna wolność byłaby rozczarowaniem, bo to żadna niespodzianka :smile:
Będzie jak nic zapowiedź Wiecznej wolności + spotkanie z autorem na Targach w Łodzi

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2331 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:48:03 pm »
Gr8responsibility, wrzuć sobie tego gifa do podpisu, nie będziesz musiał wklejać za każdy razem. :wink:


Działa, myślałem że na tym forum nie ma takich sygnatur bo u nikogo nie widziałem nawet zwykłego obrazka. Dziwne.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2332 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:51:08 pm »
Wina leży po stronie Egmontu. Słabej jakości komiksy wydawał, słaby marketing, wszystko było słabe. Komiks Amerykański sprawił, że to wydawnictwo złapało wiatr w żagle
Uff. Rozumiem, że te "słabej jakości komiksy" to np. "Sandman", "Hellboy", "Usagi", czy powieści graficzne Eisnera.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2333 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:57:37 pm »
Było jeszcze wydanie "Daltonowie tracą pamięć" przez Key Tex z 1992 roku.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2334 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:04:21 pm »
Wina leży po stronie Egmontu. Słabej jakości komiksy wydawał, słaby marketing, wszystko było słabe. Komiks Amerykański sprawił, że to wydawnictwo złapało wiatr w żagle.
Taa... Nie wiem czy to przypadek, czy nie, ale zupełnie to samo mówią dmuchaki*, które niedawno wylądowały w moim ogródku w Międzylesiu.

----------------------------
* Dla niedouczonych z biologii - samoświadome balony, zamieszkujące gazowe przestwory Jowisza.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2335 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:04:58 pm »
Uff. Rozumiem, że te "słabej jakości komiksy" to np. "Sandman", "Hellboy", "Usagi", czy powieści graficzne Eisnera.


Wydaje mi się, że polski rynek ( czytelnik )nie był przygotowany na takie komiksy. Najpierw powinni przykuć uwagę czytelnika czymś bardziej popularnym a potem dopiero serwować jakieś projekty wykraczające poza pewne standardy oddziałujące na wyobraźnię i inne zmysły ( Sandman ) czy bawiące się inną konwencją pod kątem artystycznym ( Hellboy ). Ten kraj jest jeszcze ( nadal )niedostatecznie rozwinięty komiksowo na takie tytuły.


Najpierw powinno być superhero a potem te inne tytuły, nie odwrotnie. I to był błąd Egmontu, do którego się nie przyznają.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 01:08:23 pm wysłana przez Gr8responsibility »

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2336 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:07:54 pm »
na sh również nie był przygotowany. komiksy dc i marvela (nie tylko od egmontu) sprzedawały się tak wspaniale, że kilka wydawnictw nawet przez nie upadło.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2337 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:09:56 pm »
na sh również nie był przygotowany. komiksy dc i marvela (nie tylko od egmontu) sprzedawały się tak wspaniale, że kilka wydawnictw nawet przez nie upadło.


Jak pokazuje historia ludzie pożądali cyklu komiksowego, nie tylko drogich albumów spotykanych w Empikach. Coś na zasadzie kolekcji właśnie co by im przypomniało regularne kupowanie komiksów z czasów Tm-Semic.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2338 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:11:58 pm »
no ale zaraz, wyżej pisałeś o okresie 2001-2006. wtedy nie było takich cyrków z ceną okładkową.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2339 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:17:48 pm »
Takie próby podejmowała w formie zeszytów Mandragora (Spawn, Lobo, Punisher, Venom)
http://www.alejakomiksu.com/wydawnictwa/2/Mandragora/


lub Dobry Komiks
http://wrak.pl/index.php3?strona=albumyiserie1&t=237
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."