trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2430 dnia: Sierpień 08, 2016, 05:12:28 pm »
Swamp Thing wreszcie zostanie wznowiony - będzie za jakieś 130 tygodni.
A gdzie jest polska lista WKKDC? (z tomami 001-180) :smile:

Offline skil

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2431 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:31:19 pm »
Zdanie sa podzielone - dla jednych swietna, dla drugich taka sobie, a dla trzecich to nawet odcinanie kuponow. Ale jedno jest pewne - Wieczna Wolnosc to zupelnie inna bajka niz Wieczna Wojna.

Dla mnie właśnie to odcinanie kuponów i zdecydowanie nie warto. Nie warto psuć sobie wrażenia po Wiecznej Wojnie tym przeciętnym czytadłem.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2432 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:34:18 pm »
Szkoda że Wieczna Wolność, ale nie będzie pasowała do Wiecznej Wojny z edycji SF.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2433 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:38:28 pm »
Szkoda że Wieczna Wolność, ale nie będzie pasowała do Wiecznej Wojny z edycji SF.


Zdecydowanie wolę większy format. Mam Wieczną Wojnę z Komiks Fantastyki, integral mały format (seria s-f) i integral ostatni.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2434 dnia: Sierpień 08, 2016, 10:10:42 pm »
Dla mnie właśnie to odcinanie kuponów i zdecydowanie nie warto. Nie warto psuć sobie wrażenia po Wiecznej Wojnie tym przeciętnym czytadłem.

Zdecydowanie Wieczną Wolność będę bronił. To nie jest zły komiks, tylko inny niż Wieczna Wojna. To bardziej "rozprawka" filozoficzna o różnie pojmowaną wolność ukazaną na przykładzie 'różnicy pokoleniowej'. Owszem - metafizyka w tym komiksie w odróżnieniu do twardej Wiecznej Wojny wydaje się być ciepłym kluskiem komiksu. Podobnie jak niewielka ilość akcji. Ale - do diaska - to jest wciąż mądry komiks!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 11:04:54 am wysłana przez misiokles »

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2435 dnia: Sierpień 09, 2016, 12:38:45 am »
"Wieczna Wolność" po przeczytaniu "Wiecznej Wojny" wprawdzie nie jawi się jak "Mroczny Rycerz Kontratakuje" po "Powrocie Mrocznego Rycerza" ale filmowo i z science fiction przyrównałbym ją do trzeciej i czwartej części "Obcego". A z filmów ogólnie, trzeciej części Ojca Chrzestnego. Można tworzyć kontynuacje, znajdzie się grupa ludzi, którym będą się one podobać, jednak ciężko uchwycić klimat pierwszego dzieła. Mi osobiście się "Wieczna Wolność" nie podobała, wspomniana metafizyka, wielokrotne wzmocnienie pacyfistycznego przekazu (jako odbiorca nie chcę dostawać po oczach jakimś przekazem, chcę sam do niego dojść), to wybrane elementy które odrzucają. I właśnie, jako czytelnik, miałem wrażenie odcinania kuponów od świetnej "Wiecznej Wojny".

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2436 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:53:51 am »
Szkoda że Wieczna Wolność, ale nie będzie pasowała do Wiecznej Wojny z edycji SF.

Format kolekcji SF to porażka, o której jak najszybciej należałoby zapomnieć. Bardzo dobrze, że Egmont wreszcie wydał Wieczną Wojnę porządnie i bardzo dobrze, że Wieczna Wolność będzie wydana tak samo. Szkoda tylko, że nie można było tak od razu - tyle ton papieru zostało zmarnowane... Podobnie jak przy Lucky Luke'u, Tintinie, Fantastycznej podróży Rosińskiego, Rozbitkach czasu i wielu wielu innych.

Szkoda, że Kurc wydaje Largo w tym pomniejszonym formacie - wolałbym kupić jeszcze raz całość w A4...

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2437 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:01:05 am »
Szkoda też, że Egmont nie kontynuuje serii SF. Kończy co prawda Aldebarana, ale nic poza tym nie kojarzę.

Chyba że liczyć superhero jako sf :-)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2438 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:30:34 am »
Szkoda też, że Egmont nie kontynuuje serii SF. Kończy co prawda Aldebarana, ale nic poza tym nie kojarzę.

Chyba że liczyć superhero jako sf :smile:


Armada (kontynuacja)
Cyann (rozpoczęcie).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2439 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:25:28 am »
Zdecydowanie Wieczną Wolność będę bronił. To nie jest zły komiks, tylko inny niż Wieczna Wolność.
:shock: 

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2440 dnia: Sierpień 09, 2016, 11:05:17 am »
Poprawione.

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2441 dnia: Sierpień 10, 2016, 09:19:47 am »
Szykuje się kolejny "gorący" październik w wykonaniu Egmontu:
 
http://paradoks.net.pl/read/30053-okladki-pazdziernikowych-nowosci-egmontu-2

Offline Marcin Perkowski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2442 dnia: Sierpień 10, 2016, 09:30:32 am »
bo ja wiem czy super, z tych zapowiedzi tylko batman i Skalp, czekam na więcej od Egmontu no i liczę na Muchę.
ps. Doktor raczej nie, Marevel now tez słabo

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2443 dnia: Sierpień 10, 2016, 09:33:51 am »
Ja z kolei w drugą stronę. Za "Skalp" uprzejmie dziękuję, ale za to łapie się na osiem innych tytułów. Dawno już tak nie miałem.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2444 dnia: Sierpień 10, 2016, 10:03:15 am »
Na pewno przygarnę Rok 100 i Skalp. Myślę nad Doktorkiem Dziwago i Wieczną Wolnością, ale Marvele odpuszczam, z serii które proponuje Egmont jak na razie zainteresował mnie tylko Thor, Deadpool i Spider-man. 1 tom New Avengers był świetny, ale jeśli do zrozumienia kontynuacji, muszę przeczytać kolejny tom średnich, jak dla mnie, Avengers i Infinity, to dziękuję.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

 

anything