Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2460 dnia: Sierpień 10, 2016, 06:40:09 pm »

Jeśli mogę zwrócić uwagę, to wymienieni scenarzyści pozycji "Relax - Antologia opowieści rysunkowych 1" do poprawy. W opisie widnieje scenarzyści = rysownicy. Nie wszystkie komiksy w antologii to spełniają.

Spotkanie - sc. Ryszard Siwanowicz, rys. Bogusław Polch
Najdłuższa podróż - sc. Ryszard Siwanowicz, Andrzej Sawicki (Rian Asars), rys. Grzgorz Rosiński
Tajemnica Kipu - sc. Dobrzyńska, rys. Marek Szyszko
Czarna Róża - sc. Stefan Weinfeld, rys, Jerzy Wróblewski
Orient-Men - sc. i rys. Tadeusz Baranowski
Pan Parapura - sc. i rys Janusz Christa

Dzięki, naniosę poprawkę wieczorem.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2461 dnia: Sierpień 10, 2016, 06:41:20 pm »
Bo Marek Starosta lubi Avengersów tłumaczyć. Choćby Korvac Sagę. :smile:
Szkoda, że Wieczny Batman opóźniony. Kupiłbym go i skończył z N52 na ten rok.

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2462 dnia: Sierpień 10, 2016, 06:42:07 pm »
Także zmiana przy tłumaczeniu serii Avengersowych, które do tej pory tłumaczył Jakub Syty, a październikowe albumy już Marek Starosta.

Mam nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na spójności terminów przyjętych w tłumaczeniu.

Cena dodatkowego wydania "Hugo" zdaje się ilustrować dobrze znaną prawdę: duży nakład - mała cena, mały nakład - duża cena.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2463 dnia: Sierpień 10, 2016, 07:41:22 pm »
Blueberry'ego został już tylko jeden tom do wydania? Mówił Kołodziejczak co będzie dalej?

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2464 dnia: Sierpień 10, 2016, 07:44:03 pm »
W przyszłym roku ma wyjść integral "zerowy" z tymi albumami, które kiedyś wydał Podsiedlik. Na razie są na etapie rozważania, czy wydać potem serie poboczne.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline robbirob

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2465 dnia: Sierpień 11, 2016, 10:08:26 am »
ten skalp na pewno ma kosztować tylko 80 zł?
Pierwszy tom też miał taką cenę. I podobną ilość stron. Swoją dorgą, dobra cena, zachęca do zakupu tych niezdecydowanych...

A co do samych zapowiedzi na październik, to będzie się działo: Hugo, Wieczna Wolność, Skalp, El Gaucho i być może Relax. Najlepszy z ostatnich miesięcy w wydaniu Egmontu! Jak dla mnie oczywiście.

Offline strz1

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2466 dnia: Sierpień 11, 2016, 11:24:51 am »
I najbardziej kosztowny.

Skalp, New Avengers i Hugo (glowne historie) reszta oddelegowana bedzie musiala byc na wieki czy chociaz przyszly czas bo w polaczeniu z paroma tomami wrzesnia i kolekcja DC jest tego za duzo :D

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2467 dnia: Sierpień 11, 2016, 11:56:34 am »
W przyszłym roku ma wyjść integral "zerowy" z tymi albumami, które kiedyś wydał Podsiedlik. Na razie są na etapie rozważania, czy wydać potem serie poboczne.

Poboczne też Moebius rysował?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2468 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:11:01 pm »
La Jeunesse de Blueberry:
Giraud (Moebius) do 3 tomu
Colin Wilson od 4 do 9
Michel Blanc-Dumont  od 10 do 21


Marshal Blueberry (sc. Giraud):
William Vance 1 i 2 tom
Michel Rouge 3 tom
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2469 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:15:06 pm »
Tak, październik zapowiada się urodzajny wyjątkowo.
Ale niekoniecznie za sprawą Egmontu. Ja biorę od nich na pewno Marvel-NOW oraz "Hugo" - dodatki (zakładam, że da się to normalnie kupić).
Bardziej jednak czekam na "Miraclemana" od Muchy, "Adolfa" Osamu Tezuki, czy "Fistaszki", które zawsze się w październiku ukazują.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2470 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:27:24 pm »
Pierwszy tom też miał taką cenę. I podobną ilość stron.

zakładam że kwota pójdzie do korekty. egmont działa w zbyt dużej skali, te 11% ceny sugerowanej pomnożone przez nakład nie jest małą kwotą.

Bardziej jednak czekam na "Miraclemana" od Muchy

najbardziej oczekiwana przeze mnie pozycja tego roku, ex aequo z nowym fight clubem. gdybym nie był po lekturze, pierwsze miejsce zajęłaby pewnie "uwertura" gaimana.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2471 dnia: Sierpień 11, 2016, 01:12:37 pm »
zakładam że kwota pójdzie do korekty. egmont działa w zbyt dużej skali, te 11% ceny sugerowanej pomnożone przez nakład nie jest małą kwotą.
Nawet w katalogu jest cena 79.99 zł (a tu był błąd i poprawili)  :smile:

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2472 dnia: Sierpień 11, 2016, 04:33:52 pm »
Ten Egmont to zło! Ratujcie kobiety i dzieci! Czatuje, zerka spod mrocznego łba i czyha by ciemną nocą napaść w alejce snujących się po mieście czytelników komiksów. Niecnie spiskuje jak by tylko pozbawić ich portfele pieniędzy. To uwodzi ponętnymi udami kobiet lekkich obyczajów z El Gaucho*, to uderza pałką po głowie jak Dashiell ze Skalpu. I idą czytelnicy komiksów na zatracenie, bo w dziele tym Egmont wspierają tacy mistrzowie jak Manara, Pratt, Andreas, tuzy takie jak Morrison czy Aaron i wielu innych. Nie snuliby się jednak nocami po mieście i zakazanych dzielnicach, gdyby nie to, że sen z powiek spędza im, skąd na te komiksy wezmą pieniądze. I koło się zamyka, a wszystko to wina Egmontu.


Teraz już poważnie. Wrzesień i październik to będzie trudny czas dla portfela, ale pocieszam się myślą, że niektóre z serii, które zbieram, dobiegają końca lub przekroczyły półmetek. Wiem, że średnie to pocieszenie, bo jest ryzyko podobnego uczucia jak w przypadku obejrzenia ostatnich odcinków takich seriali jak "The Wire", "The Shield", "Oz", "Justified" i paru innych. Czyli: gdzie ja znajdę drugi tak rewelacyjny/świetny?
Zakupię Avengers i New Avengers + Nieskończoność i wtedy wreszcie przeczytam od tomów 1 tych dwóch serii, specjalnie zostawiłem, i zdecyduję czy kupować dalej. Jonah Hex 3 - po tomie pierwszym jestem zachęcony, Skalp 3 - musowo, jeśli tom 2 okaże się tak świetny jak 1. Jest to seria, którą chciałem w oryginale ale mogłem odkładać zakup na później, gdy wychodzi po polsku, już tego nie robię, taki zwyczaj. JLA 3 i Deadpool 3 - bo tom 2 odkupił grzechy tomu 1, a ma być lepiej. Do tego koniecznie Okko 2 od Taurus Media, Hugo i Hugo Przewodnik (oby nie był ultra limitowany nakład, chcę go mieć w swojej kolekcji, kropka), Miracleman od Mucha Comics i być może Batman Rok 100 oraz Mooncop od Wydawnictwo Komiksowe. Pewnie jeszcze pominąłem jakieś komiksy.
O nadrabianiu zaległości nawet nie marzę (Blueberry od pierwszego tomu, Nowa Granica, Śmierć, Velvet, Gotham Central, Cromwell Stone, Chew...), a zakupy komiksów po angielsku w zawieszeniu od miesięcy.






*zaznaczam, że nie czytałem

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2473 dnia: Sierpień 11, 2016, 04:44:46 pm »
Corto - Sprzedaj swój angielski GL Secret Origin. A na Nową Granicę teraz możesz spokojnie poczekać. Nie ucieknie ci.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2474 dnia: Sierpień 11, 2016, 06:06:18 pm »
Do tego koniecznie Okko 2 od Taurus Media
Gdzie mówili że teraz ma być drugie Okko?  :smile: