trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2550 dnia: Wrzesień 07, 2016, 10:51:09 am »
A to nie było tak, że któryś z nich miał mieć 7 tomów?
Nie  :smile: 10 pojedynczych, 5 podwójnych (Egmont).

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2551 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:09:19 am »
Może jeszcze Alias spróbuj?
Przeczytane. Znaczy pierwszy tom, bo na razie tyle wyszło. :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2552 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:23:35 am »
[...] kilka dni temu czytałem Na tropie Catwoman i bardzo mi się podobał. [...] Takie DC, to łykam.
No bo, jak juz kiedys pisalem, to takie super hero jak Parker prawie. Dlatego ci, co im sie Parker podobal, z duza doza prawdopodobienstwa i te Catwoman polubia.

Offline kenji

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2553 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:31:37 am »
czyli dorzucam Catwoman... o jejku , będzie to chyba mój pierwszy komiks superhero . Ależ emocje:)

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2554 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:39:14 am »
czyli dorzucam Catwoman... o jejku , będzie to chyba mój pierwszy komiks superhero . Ależ emocje:)
Przykro mi, ale tam nie ma żadnego superhero. Harcerzyk przebierający się za mysz ze skrzydłami pojawia się na zaledwie paru kadrach. :smile: Komiks bez zbędnego superhero, ziomków w kostiumach i bieda-fantastyki. Nawet tytułowa bohaterka wygląda normalnie w zwykłym czarnym skafandrze, a nie jak kretynka z kocim ogonem (w innych komiksach), robiąc głupkowate miau miaauu (jak w Długim Halloween). Cztery historie, z których każda jest inna. Najpierw komiks sensacyjny o napadzie na pociąg, następnie kryminał z detektywem w prochowcu w roli głównej, na trzecie danie horror w stylu X-files, a po czwarte komiks o aferze narkotykowej w policji. Ten ostatni chyba fabularnie najciekawszy, choć rysunki robił już ktoś inny, a nie Cooke. Właśnie ta ostatnia historia mocno napaliła mnie na serię Gotham Central. Jak już wspominałem, lubię takie policyjne klimaty. Na tropie Catwoman pokazuje jak bardzo w komiksach o Gotham niepotrzebny jest świr w kostiumie przerośniętej myszy, jego pedofilski podopieczny w pstrokatym stroju Robin i inne przygłupy. Normalne kryminały, normalne thrillery policyjne to jest to. Kiedy czytałem Mroczne odbicie też świetnie było, kiedy działał komisarz Gordon i miał problemy z pewnym szaleńcem, a poziom spadał, kiedy pojawiał się harcerzyk każący siebie nazywać mrocznym rycerzem. :wink:
Już naprawdę nie mogłem na Batmana, kiedy w Mrocznym odbiciu był u Barbary Gordon (chyba to była ona) w jakimś wieżowcu, miasto wyglądało jak Nowy Jork w świetle słoncznym, czyli realizm 100%, a ten po wizycie skoczył z wieżowca głową w dół jak Pocahontas. :biggrin: Kompletnie to nie pasowało.

Batman pasuje mi do komiksów, w których jest mroczne, odrealnione Gotham jak w filmach Burtona czy w Sanctum Mignoli. Ale jak wjeżdża Gotham = Nowy Jork, to wygląda jak pajac.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2555 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:49:37 am »
No to powinna ci się spodobać Zagłada Gotham, gdzie obecny jest cięższy klimat noir.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2556 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:55:10 am »
Chyba kiedyś czytałem. Właśnie takie horrorowe klimaty idealnie pasują do Batmana. Lubię, kiedy on sam wygląda trochę inaczej, czyli poszarpana peleryna, trochę krzywa maska. Wtedy jest idealnie. Jakoś mi nie pasuje do typowego Nowego Jorku. Bardzo lubiłem też Spawna. Poszarpana peleryna, ten karzeł wśród śmietników. Trochę groteski, trochę mroku.

Lubię filmy Nolana, ale Batman też mi tam nie pasował. Normalny świat, a ten nagle w świetle słonecznym walczy z Banem na środku ulicy w tym swoim stroju. Jakoś nie. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. :smile: Ale dla mnie Gotham = Nowy Jork, to idealna sceneria dla komiksów policyjnych, a mroczne Gotham dla Batmana.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2557 dnia: Wrzesień 07, 2016, 04:04:09 pm »
Na tropie Catwoman pokazuje jak bardzo w komiksach o Gotham niepotrzebny jest świr w kostiumie przerośniętej myszy, jego pedofilski podopieczny w pstrokatym stroju Robin i inne przygłupy. Normalne kryminały, normalne thrillery policyjne to jest to.

Ale pocisk na gacka  :lol: Jeden z ostrzejszych jakie tutaj czytałem. Normalne kryminały i normalne thrillery policyjne można odnaleźć najlepiej czytając normalne kryminały i normalne thrillery policyjne. Oczekiwanie tego w każdej pozycji SH to jak szukanie morza będąc w górach.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2558 dnia: Wrzesień 07, 2016, 05:20:31 pm »
szukanie morza będąc w górach.

Biedni Norwegowie i Chorwaci. Po co oni szukają? :)

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2559 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:40:48 pm »
Ale pocisk na gacka  :lol:
No, trochę przesadziłem. :wink: Ale zreflektowałem się w kolejnym poście. Jak jest realizm, to dużo lepiej bez Batmana. Jak jest horror, to Batman super spoko. Nawiedzony Rycerz, Sanctum, Azyl Arkham - tam pasuje.

Offline chch

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2560 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:46:38 pm »
Być może kogoś zainteresuje, że w gildii pojawił się ponownie Sandman Tom 1 (nie ma na nieprzeczytane, bonito ani w sklepie Egmontu, wiec nie wiem czy to dodruk czy zwroty, brak info o liczbie egzemplarzy).
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/254050-sandman-1-preludia-i-nokturny-wyd-ii
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2561 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:55:44 pm »
@Death: sądząc po Twoim opisie, ja także uważam, że Gotham Central przypadnie Ci bardzo do gustu. Ryzykując podejrzenie o nachalną autoreklamę, zarzucę linkiem do postów, w których skomentowałem pobieżnie parę zagadnień prawa amerykańskiego pojawiających się w pierwszej części GC - taki minisuplement do dodatków, jak już przeczytasz komiks :smile:

Nie pamiętam z Twoich postów: Rok pierwszy czytałeś? Bo to także kryminał w zasadzie nawet bardziej o Gordonie niż Batmanie, realistyczny, bez promieni z wiadomych części ciała - i jeden z najlepszych komiksów, jakie czytałem.

Urealniony Batman to także Ziemia Jeden, z tym, że pierwszy tom był dla mnie przyzwoity, ale nie wybitny. Drugi jest podobno znacznie lepszy, ale go jeszcze nie czytałem.

Zarówno Rok pierwszy, jak i pierwszy tom Ziemi Jeden są dostępne w naszych dwóch ulubionych bibliotekach :smile:

Ale, ale, ja tu w zasadzie przybyłem coś innego ujawnić. Na Bonito pojawił się w zapowiedziach zarówno Hugo, jak i tom z dodatkami do Hugo, widać więc, że mniejszy nakład nie oznacza wąskiej dystrybucji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 08:59:24 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2562 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:00:44 pm »
@Death: sądząc po Twoim opisie, ja także uważam, że Gotham Central przypadnie Ci bardzo do gustu. Ryzykując podejrzenie o nachalną autoreklamę, zarzucę linkiem do postów, w których skomentowałem pobieżnie parę zagadnień prawa amerykańskiego pojawiających się w pierwszej części GC - taki minisuplement do dodatków, jak już przeczytasz komiks :smile:




Ze swojej strony dodam, że warto te komentarze przeczytać, bo laikom (jak ja) otwierają oczy na wiele spraw.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2563 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:14:06 pm »
Tak, tak, widziałem te posty o Gotham Central i jak tylko przeczytam, to oczywiście się z nimi zapoznam.
A Rok pierwszy przeczytany milion lat temu. :) Tak dawno temu, że aż mógłbym powtórzyć, bo nic nie pamiętam.

Offline pioma10

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2564 dnia: Wrzesień 10, 2016, 09:14:36 am »
A ja jestem właśnie po lekturze "Obłędu Hegemona". W środku 4 historyjki. Tytułowa najlepsza (wg mnie) rysunkowo. Scenariuszowo najlepsza ostatnia (również wg mnie  :smile: ), tj. Szkoła zbójowania (Łamignat).
Pozostałe dwie... ok, są w albumie i tyle. Choć trzecia, czyli historyjka o małych Kajko i Kokoszu, to już w ogóle nie moja bajka  :biggrin: .

 

anything